ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2010
2 AD. + 1 COPII

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Mult sub asteptari

A fost primul concediu in Turcia si, sincer, am ales Kusadasi pentru pret iar hotelul la recomandarea agentiei si in urma impresiilor pozitive vazute aici. Am fost foarte dezamagiti si stiu ca o parte din vina am avut-o noi, pentru ca am avut asteptari mari, adica de 5 stele.

Hotelul este vechi, imbatranit, nu este in nici un caz de 5 stele, cred ca 3 i se potrivesc mai bine. Noi am fost cazati la vila, unde ne-a intampinat de cum am intrat un miros puternic de statut, de mucegai. Da, intradevar, se facea curat zilnic, dar mirosul a ramas oricat am aerisit. Tamplaria veche, de lemn, cu o groaza de crapaturi, puteam vedea afara fara sa mai deschid usa, mobilierul de asemeni, am avut un patut pentru copil din ala ca de spital, din metal si cu rugina aferenta.

Mancarea e diversificata, este de unde sa alegi, ceva mai slab la pranz, dar micul dejun si cina destul de bogate. Noi mancam in general gratar, fiert, acolo gratarul era facut cu o groaza de ulei, am observat ca foloseau ulei si la sandvisuri dimineata, poate am eu o problema dar chiar nu suport mancarea prajita, deci in privinta asta iarasi bila neagra. Aveau in schimb multe salate, branzeturi, fructe, prajituri, nu mori de foame.

Piscinele ok, plaja la fel, daca faci abstractie de numeroasele scari si de intrarea in apa de pe ponton, dar astea se stiau dinainte.

Au o echipa de animatori care stiu sa-si faca treaba, aveau programe atat in timpul zilei, la piscina, cat si seara, in amfitreatru.

Si cireasa de pe tort: am fost la restaurantul Agora, unul din restaurantele a' la carte, cina in urma careia sotul s-a capatat cu o urata toxiinfectie alimentara, cu diaree, voma, febra, dureri abdominale si musculare. A fost nevoie sa chemam doctorul agentiei, care l-a dus la clinica si i-a facut o serie de analize, i-a administrat perfuzie pentru scaderea febrei si pentru deshidratare, plus ca i-a dat o sacosa de pastile. Noroc ca s-a intamplat in ultima zi si ca eu si fetita nu am avut nimic, deoarece noi doar am gustat primele doua feluri, iar de cel de-al treilea nu ne-am atins. Asteptam sa primim rezultatul analizelor pentru a formula o plangere. Nu stiu daca celelalte persoane care au participat la cina au avut de suferit sau cazul sotului meu a fost izolat. Dar noua ni s-a intampalt si sotul este o persoana care se imbolnaveste rar.

Sper ca experienta mea sa fie de folos si altora si sa ajute la clarificarea imaginii acestui hotel.

Trimis de popellena in 26.06.10 00:22:25
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3081 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (popellena); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 intrarea la receptia hotelului

[26.06.10 07:06:47]

Bungallow-urile sunt intotdeauna mult mai greu de intretinut decat camerele din cladirea principala si in cazul resorturilor mai vechi eu nu le-as recomanda niciodata - eventual doar daca stiu ca au fost renovate foarte recent!

Desi sunt tentante, fiind de obicei mai retrase, inconjurate in verdeata, faptul ca pretul e simtitor mai mic decat pretul camerelor similare din hotel ar trebui sa va dea de gandit - aproape sigur conditiile pe care le ofera sunt pe masura.

sbacau
    [26.06.10 09:49:14]

nu stiu daca poti formula o plangere la hotel pentru ca sotul tau s-a imbolnavit, mai ales daca a fost singurul; poate nu suporta un anumit fel de mancare sau un anumit tip de gatit... tot ce face doamna lui acasa e mai bun! Daca a avut asigurare medicala se face un dosar la intoarcerea in tara, la firma de asigurari; acolo va puteti lamuri mult mai bine. Imi pare rau de intamplarea nefericita, dar vorba lui web, mereu o diferenta de pret intre cladirea principala si bungalow trebuie sa dea de gandit, si nu numai datorita pozitionarii fata de plaja si restaurant...

Veioza
    [26.06.10 11:10:37]

Poate gresesc ca generalizez, insa Kusadasi ca zona nu este un reper pentru turismul estival in Turcia. Daca repeti experienta - Turcia - alege zona Antalya. Vezi cand hotelul a fost construit/ renovat si poti avea o vacanta fff frumoasa .

manuta_1969
    [27.06.10 10:04:36]

Buna ziua, as dori sa postati si niste poze daca se poate, plec la acest hotel in data de 2 iul. Hotelul mai este ultraall sau nu? VA MULTUMESC

popellenaAUTOR REVIEW
    [27.06.10 23:33:03]

Buna seara! Da, este ultra all inclusive.

Poze concludente cu hotelul sau facilitatile sale nu prea am, cam toate care le avem sunt cu noi. O sa pun una cu hotelul vazut cumva de jos, dintr-o parte, si una cu intrarea la receptie.

Daca mergeti si stiti ce va asteapta poate o sa fie ok si o sa v-a simtiti bine. Noi am mers cu niste asteptari inalte si am cam avut un soc.

Vacanta placuta!

chelie_d, manuta_1969, popellena, sbacau, Veioza