Labranda Ephesus Princess Resort [Pamucak]

DIN Ilfov
înscris/ă în 05.09.17
AUG-2017
REGIM MASĂ UAI

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” (interes crescut din pdv al politicii saitului!) — e fie (1) dintr-o destinaţie apreciată ca „inedită”, fie (2) despre un obiectiv/destinație la care, la momentul publicării, nu existau impresii recente. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Nu recomand

Am rămas cu un gust amar după ce am revenit la acest hotel.

Prima oară am fost in 2008 si am fost placut impresionați de calitatea serviciilor si de camerele mari, spatioase si curate. Anul acesta, o dezamăgire totală, nu-și merita statutul de ultra si nici cele 5 stele.

Am ajuns la ora 5 dupa-amiaza la receptie si nu aveau camere disponibile.

Angajații foarte aroganți, camerele nezugravite si cu miros de mucegai, băuturile erau servite în niste pahare de plastic pe care le reutilizau.

Nu recomand acest hotel, mai ales familiilor cu copii.

Impresii încărcate de Elenaraluca in 05.09.2017 09:39:05

Validat / Publicat: 05.09.17 10:10:56

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi Ephessus Princess si IMBAT

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Elenaraluca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2497 PMA (din 6 voturi) nota2

[05.09.17 09:52:53]

@Elenaraluca: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 24&ridAnt=81686

[05.09.17 18:27:22]

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[05.09.17 19:37:35]

@Elenaraluca:

camerele nezugravite si cu miros de mucegai,

Ceva nu se leagă. Camerele de anul acesta nu au fost la fel de mari şi spaţioase ca în urmă cu nouă ani? =))

Sau după o cazare iniţială în main building, anul acesta ai ales varianta mai ieftină şi mai proastă în camere club din bungalouri?

Hotelul a fost renovat în urmă cu vreo doi ani, tot mobilierul a fost schimbat, motiv pentru care îmi este greu să cred că arătau mai rău ca în 2008 :D.

băuturile erau servite în niste pahare de plastic pe care le reutilizau.

Întotdeauna la plajă şi la piscină au fost utilizate pahare de plastic, dar dintr-un plastic mai gros care să reziste temperaturilor ridicate din maşina de spălat vase.

Văd că şi de plajă ai fost foarte nemulţumită. Plaja arăta diferit de cea găsită în urmă cu nouă ani? Dacă da, aş fi curioasă care sunt schimbările.

[06.09.17 19:29:46]

@nicole33:

desi nu te-am ascultat (pe aceasta cale multumesc pentru sfaturi) si am luat o camera la bungalow (voi explica de ce cand revin cu reviewul) mie mi s-a parut excelenta camera , este renovata recent ceea ce se vede, iar baia arata super

in alta ordine de idei pahare de plastic am vazut la multe hoteluri din Kusadasi anul acesta (la Surmeli, Richmond si in Gumulduru de unde scriu acum).

singura problema care am observat-o la paharele de la Ephesus este calitatea probabil mai slaba, erau de la berea Troy, fapt care a condus la zgarierea lor si aratau un pic cam rau, dar erau curate si chiar un barman a aruncat vre-o doua pana sa imi puna bautura pentru ca nu i s-au parut in regula

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[06.09.17 19:43:36]

@nrs:

În general, camerele din bungalow-uri sunt mai puţin confortabile şi mai greu de întreţinut. În cazul particular al acestui hotel, camerele club aveau cel puţin o stea mai puţin decât cele din hotel (main building). La momentul vizitei mele la Ephesus Princess, acum mulţi ani, singurul avantaj al bungalow-urilor îl reprezenta aerul condiţionat individual pe care îl puteai utiliza după plac, în timp ce în hotel acesta era centralizat şi, mai grav, cu program:(.

Fiind mai comodă din fire, nu mi-aş asuma vreodată riscul de a fi cazată la ultima vilă tocmai în vârful dealului de unde aş face o veşnicie până la restaurant şi până la plajă. Pentru confortul meu personal, mereu am plătit în plus fără să comentez sau să regret.

Eu sper ca măcar de sfatul de a face multe fotografii, în afara celor personale, să ţii cont :)

Vacanţă plăcută în continuare!

[07.09.17 07:33:05]

din pacate vacante s-a cam terminat, urmeaza drumul de intoarcere :)

- maria55 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[07.09.17 07:35:25]

@nrs: drum bun!

[09.09.17 00:12:30]

multumesc, dar sa stii ca a fost cel mai greu drum. niciodata, repet niciodata nici macar in anii 90, nu am stat in vama la iesirea din Tr respectiv intrarea in Bg atat de mult (si crede-ma stiu ce inseamna stat in vama). sper maine sa pot descrie experienta

Publicitate    [23.09.17 14:05:07]