ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2008
    [?] AD. + 1 COPII

Extrem de nemulțumit
    Extrem de nemulțumit
    Către satisfăcător

Hotel varza, o mare teapa !!!

Sunt profund indignat la intoarcerea din concediul petrecut la acest hotel cu pretentie de 3stele+. Asta deoarece am citit review-uri relativ pozitive din partea multora, ceea ce m-a facut sa cred ca alegerea mea in momentul dinaintea plecarii a fost una destul de bunicica. Pai fratilor sa fim clari: daca toata viata ati fost in concediu numai pe litoralul nostru la maxim 2 stele si veniti pe urma la Vera le Prince o sa vi se para "raiul pe pamant". In schimb, daca ati fost sa zicem cel putin in Bulgaria la un hotel similar, o sa exclamati exact ca mine: "VERA LE PRINCE, UN HOTEL DE 2 LEI !!!. Noroc ca am fost cu masina si sa zicem ca am mai scutit ceva bani fata de pretul biletului cu avionul.

CAZAREA: Camere destul de mari si intr-adevar cum mai spune cineva aici jegul este cat casa, nu se spala pe jos, a trebuit sa spun la receptie sa mi se schimbe prosoapele, apa plata in camere trebuia adusa in fiecare zi dar in vreo doua zile s-au facut ca uita, in baie cada se infunda la greu, pute pe langa hotel de ziceai ca toate dejectiile Kusadasi-ului se varsa undeva in spatele hotelului, mobilierul arata bine de la distanta dar destul de deteriorat. AC-ul functiona bine, deci nu am avut probleme cu caldura.

MASA: All inclusive varza, salate sa zicem ca erau destule sortimente, in schimb la felurile principale nu aveai ce sa alegi, mai ales cand eu aveam si un copil cu mine care nu mananca chiar orice. Toti bucatarii niste tarani cu fete obosite si sictirite si se uitau la tine ca la extraterestrii daca voiai mai mult in farfurie de ziceai ca-ti dau din sangele lor. Prajituri varza, majoritatea din gris si insiropate, fructe aveai de ales intre pepene rosu, pepene rosu si pepene rosu. Sau galben, galben si galben. A, sa nu mint, mai erau si cateva prune din cand in cand. Oricum sa zicem ca punct in plus ca restaurantul era destul de curat, dar atat. Ma oftic ca nu am facut poza prin a sasea zi cand au adus kebab de pui din acela pe teapa, sa vedeti ce coada se facuse, saracii de noi nu mai mancaseram o carne ca lumea de ceva zile.

Asadar daca nu ai copii si pretentii multe se poate supravietui, si sa zicem ca gasesti ceva de mancare sa te saturi sau cel putin sa-ti treaca foamea. Oricum la micul dejun mai faceau un ou prajit, o clatita, o branzica, deci era ok.

BAUTURI: Ok, vodca, gin, uzo (sau raki, e acelasi lucru). Eu am baut bere la greu si era destul de bunicica, din acest punct de vedere nimic de comentat.

PISCINA SI PLAJA: Piscina buna, mare, destul de curata. In schimb la plaja erau bolovani de-ti rupeai picioarele, noi am gasit un loc mai bun unde se numeste Pigale Beach si acolo dai 5 lire pe 2 sezlonguri. Pana la plaja ocolesti hotelul pe un camp si pe langa o benzinarie PO. Mergi vreo 10 minute, in schimb sa nu va opriti imediat la Kustur Beach, acolo unde este centru de inchiriat jet-uri, ca acolo costa 10 lire 2 sezlonguri. Mai mergeti un pic pana la prima terasa, de acolo incepe Pigale Beach. Turcii s-au nesimtit si cea mai ieftina bere Efes la terasa sau restaurant este 4-5 lire, deci peste 2 euro, ceea ce mie cel putin mi se pare extrem de mult. Si eu care credeam ca Mamaia e scumpa. In rest mancarea cam ca la noi la pret asa ca sa nu credeti ca e vreo afacere extraordinara Turcia daca preferati sa mai stati si pe la o terasa in statiune, nu numai la hotel.

DISTRACTIE: Din punctul meu de vedere, la ce buget aveau, echipa condusa de Karim reusea sa te faca sa razi, sa te antrenezi in jocuri si concursuri. Deci ok, dar sunt sigur ca daca ar aloca mai multi bani Karim ar face ceva deosebit acolo...

Asadar, in concluzie. Nu se merita. Mai ales cu avionul. Pe mine individual m-a costat 2080 ron biletul si vreo 1100 ron transportul cu o noapte intermediara. Din cate stiu cu avionul e undeva pe la 4400 roni / 7 nopti. Deci bani multi in schimbul unor servicii de mizerie. E alegerea voastra, a mea nu va mai fi pentru turci decat de la 4 stele in sus.

Trimis de scuter* in 22.08.08 04:59:46

VIZUALIZĂRI: 1258 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (scuter*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Priveliste din balcon. Arata bine hotelul, are potential, pacat ca serviciile sunt sub orice critica.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

misterx
    [15.10.08 03:32:54]

esti total dezinformat despre sejurul cu avionul si probabil cei ca tine nu se simt bine niciunde. Noi ne-am simtit extraordinar si ne-am duce tot acolo indiferent ce oferte am prinde din alta parte si crede-ma ca-mi permit sa merg unde vreau. Am stat 2 saptamani si nu ne-am plictisit nici o secunda. Mirosul care mai venea era de la statia de epurare...nu prea aveau ce face si se simtea fff rar!

misterx, Remus6
    Alte impresii din această RUBRICĂLuana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede]: