ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2010
    DIN: ploiesti
    ÎNSCRIS: 10.06.09
    JUL-2009

nu ratati

merita! pentru orice sejur pe litoralul romanesc sa nu ratati aqua magic, merita.

noi am fost de multe ori "pentru copil" o scuza ca si noi sa ne putem distra in toate toboganele.

va recomand "colacele ", iar pentru copii sectorul destinat lor este perfect. mancarea si bauturile au acelasi pret ca si in statiune si servirea este foarte buna. poti comanda la sezlong sau poti merge in zona restaurantelor si sa servesti la masa.

daca ai fost o data sigur te vei intoarce, ai foarte multe posibilitati de distractie "acvatica " si nu numai. chiar daca pretul pare un pic cam mare pentru un sezlong si o umbreluta (asta primesti pentru pretul platit) relaxarea si distractia unei zile intregi merita

Trimis de onuta* in 18.06.10 12:24:16

VIZUALIZĂRI: 4080 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (onuta*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 spatiul ptr. copii mai maricei

pepsi70ro
    [18.06.10 12:40:31]

Pacat ca n-ai notat DISTRACTIA SI RELAXAREA de care am inteles ca ai beneficiat din plin.

vali_tulcea
    [18.06.10 12:55:46]

Buna Onuta! Cred ca multi dintre noi ar fi curiosi sa ne spui exact care a fost pretul platit pentru intrare, cat costa un suc, o bere, un pranz etc, astfel incat in caz ca unii dintre noi ar dori sa mearga sa isi faca un buget...De asemena este bine sa ne spui daca ai mai fost la alte aqua-parcuri din romania si nu numai si daca poti face o comparatie sau daca este prima data. De asemenea este bine sa ne spui in mare si locatia parcului precum si daca sunt locuri de parcare in zona in caz ca unii dintre noi venim din alte statiuni pt o zi la aqua-parc. Cred ca astfel poti sa ne ajuti ceva mai mult astfel, decat sa ne spui doar ca a fost frumos si pretul un pic cam mare...

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [18.06.10 13:09:53]

@vali_tulcea > autoarea a spus exact ce si cum a simtit cand afostacolo; de ce o dojenesti? vrei mai multe amanunte? citeste impresiile scrise de pepsi70ro (click aici) sau si mai bine (pentru date seci si reclama comerciala; din fericire, nu functioneaza! LOL!) intra pe saitul lor (click aici).

vali_tulcea
    [18.06.10 13:51:49]

Nu am dojenit-o cu nimic...cred doar ca era mai bine sa ne dea mai multe informatii...faptul ca pepsi70ro a facut o prezentare mai detaliata nu inseamna ca cei care vor posta de acum incolo pt acest aquaparc trebuie sa aibe niste prezentari sterile. Daca pepsi70ro a spus ca intrarea in parc costa 50 lei este posibil ca peste o luna sa fie 60 sau 40...este bine ca cei care au fost acolo sa confirme...nu este nimic rau ca se repeta anumite date, asta inseamna ca ce s-a scris este adevarat si coincide cu realitatea. Cat despre verificarea pe site...sunt atatea care nu au mai fost actualizate de ceva timp...asa ca o prezentare completa cu impresii proaspete este binevenita...

[21.06.10 11:00:50]

nu ma simt dojenita, raspund cu placere, nu stiam ce va intereseaza.

deci, intrarea a costat 60 lei ptr. adult si 40 lei, daca imi aduc bine aminte, ptr. copil, sunt un pic derutata deoarece am cumparat biletele de la hotel si am avut un discount. va recomand aceasta varianta deoarece este si o intrare speciala ptr. cei cu astfel de bilete si astfel evitati aglomeratia creata la intrarea principala.

pentru parcare sa nu va faceti probleme se gasesc locuri fara probleme, chiar daca nu o sa reusiti sa parxcati chiar "la botul calului" cum s-ar spune.

daca veniti din alta statiune si vreti sa beneficiati de discount-ul de care am vb. mergeti si luati bilete de la hotel Aurora care este in spatele parcului.

apropo, despre pozitie, este la intrarea in mamaia dupa ce treceti barierele de intrare pe partea dreapta, nu aveti cum sa-l ratati.

preturile, nu vreau sa va dau inf. false, nu imi aduc aminte cu precizie, stiu sigur ca am comentat in grup ca sunt identice cu cele din statiune, nu au cum sa fie mai mari ptr. ca oferta este destul de variata si concurenta nu ii lasa - ceva de genul 2.5lei o bere, 8 lei o saorma.

in alta ordine de idei nu am vizitat alte aqua parkuri, doar pe cel de la mamaia, la acesta am fost de 3 ori, in fiecare an cate o data, deci merg din 2007.

[21.06.10 11:03:28]

ptr. pepsi70ro - imi pare rau ca am uitat dsa notez tocmai acel capitol - distractia si relaxarea - este chiar cel mai tare

[21.06.10 11:20:40]

Completat 100% la capitolul 'distractie si relaxare'.

onuta- un sfat: in conditiile in care scrii fara litera mare la inceput de propozitie, delimiteaza te rog macar ideile in paragrafe distincte (separate printr-un ENTER) - se citeste foarte greu un astfel de text (mai sus am ajustat eu)

[21.06.10 11:24:47]

ok.

asa o sa fac.

sunt cam puturoasa la scris

scuze!!!!!!!!!!!!!!!

RobertCodescu
    [16.07.10 19:56:18]

UN VOT MARE de la mine că eu NU am făcut poze la AQUA MAGIC când am fost acolo !!! De ce să-i faci teama că-mi udă vreun copil camera foto !!! Dar mă bucur de pozele de la reviewul tău !

MULŢUMIM pentru POZE şi REVIEW !!!

onuta*, vali_tulcea
    Alte impresii din această RUBRICĂAquapark Aqua Magic: