Grand Park Lara Hotel

înscris/ă în 10.08.19
JUL-2019
+ COPII: 2 -- varsta: 9, 10

Grand Park Lara

Azi ne-am întors dintr-un concediu de 7 nopți la Grand Park.

Per ansamblu, a fost un concediu reușit. Câteva puncte pe care le consider importante...

În primul rând, se afla pe partea opusa marii... Au mașină care face transport și pe jos faci aproximativ 5 minute.

Nu avem ce reproșa vizavi de curățenie. Am stat într-un apartament, ne erau schimbate prosoapele zilnic, o data la doua zile, lenjeria.

Un inconvenient ar fi că unul dintre dormitoare nu avea fereastra, eu suferind fara lumină naturala. Un alt minus ar fi aerisirea din baie care era aproape inexistentă.

Cu personalul nu prea poți comunica decât dacă știi turcă (am rugat intr-o zi o camerista sa vina după ora 16 și nu a mai venit deloc). Dar problemele se rezolva la recepție destul de repede.

Echipa de animație nu pot spune că a fost oau... Spectacolele de seara erau minunate, au și echipa pentru miniclub, doar că nu as putea sa îmi dau cu părerea în condițiile în care fetele noastre nu au fost incantate de idee de a participa (10, respectiv 9 ani).

Resortul este pe varianta all inclusive, tot ce este international se plătește extra... Băuturi la dozator, băuturile alcoolice locale care nu sunt minunate.

Dezamăgirea a fost că ne așteptam la spectacole de gătit, la mai multe preparate din pește și fructe de mare...

Per ansamblu, a fost ok, dar nu vom mai reveni...

Impresii încărcate de MihaMi in 10.08.2019 23:29:30

Validat / Publicat: 11.08.19 09:05:11

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia Cipru Tunisia Bulgaria

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (MihaMi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[11.08.19 09:04:56]

@MihaMi: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 38&ridAnt=95572

Publicitate    [18.08.19 04:48:46]