B&B Hotel Ljubljana Parc GoGreen

înscris/ă în 24.08.09
MEMBRU: SENATOR
AUG-2018
105 EUR

Sugestii de cazare in Ljubljana (3)

Urmare de aici

Hotel B&B Ljubljana Parc – excelent

Hotel B&B Ljubljana Parc se află pe strada Tabor nr. 9, foarte aproape de centrul orașului.

Am ajuns foarte repede la hotel, practic am traversat o stradă, am intrat la recepție și am fost imediat cazați. Hotelul are o recepție deschisă 24/24, personal amabil, vorbitor de engleză și germană (din ce am constatat noi, este posibil să vorbească și alte limbi). Am plătit la cazare, cu cardul.

Preț, 105 EURO, cu mic dejun inclus, cam scump dar nu ne-am mai uitat la bani, vroiam doar să fie ceva decent.

Hotelul are camere duble cu baie proprie. Camera noastră a fost la etajul cinci, unde, de data asta am urcat cu liftul.

Camera spațioasă, curată, cu pat matrimonial, televizor LED, un birou mic. Baia era curată, cu cabină de duș, prosoape și cosmetice de baie.

Mobilierul era nou, modern.

Micul dejun se servea in restaurantul de la parterul hotelului și a avut tot ce trebuie – ouă (fierte sau ochiuri), mezeluri, brânzeturi, diferite specialități de pâine, ceai, cafea, care se putea serviți pe terasa restaurantului.

Hotelul are și parcare, dar nu mai aveau locuri. Se poate parca insă pe străzile din apropiere, lucru pe care l-am făcut și noi. Ne-am dus, ne-am luat mașina și am reușit să ajungem la hotel.

Dacă vizitați Ljubljana recomand Pensiunea Bed & Breakfast Atticus (vezi impresii) și Hotel B&B Ljubljana Parc. Nu vă recomand Hostel Tabor (vezi impresii).

Impresii încărcate de Mika in 13.05.2019 20:06:27

Validat / Publicat: 14.05.19 09:03:12

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în SLOVENIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mika); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  27000 PMA (din 23 voturi) nota2

[14.05.19 09:01:42]

Mutat în rubrica "B&B Hotel Ljubljana Parc GoGreen, LJUBLJANA" (nou-creată pe sait)

[14.05.19 09:07:03]

@webmasterX: Este ok.

- Carmen Ion
[14.05.19 09:36:56]

@Mika: Uite, de asta am evitat eu (până acum cel puțin) Slovenia și Croația, sunt țări frumoase și interesante, fără îndoială, dar te usucă de bani.

105 euro nu e ”cam” scump, ci foarte scump, după părerea mea, pentru o dublă la un hotel de trei stele.

[14.05.19 11:26:34]

@Carmen Ion: da, dar când era noaptea si nu aveai unde să stai... Am făcut economii in altă parte.

[14.05.19 13:41:03]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

[14.05.19 13:42:00]

@webmaster: Mulțumesc!

- krisstinna
[15.05.19 07:09:29]

@Carmen Ion: Eu ți-am mai spus: Croatia e la fel de scumpa ca si Grecia sau Italia. Hotelurile sunt scumpe, peste tot.

Sunt cazări decente și in Croatia, la prețuri identice cu Grecia.

Sunt vile, apartamente, case de închiriat, cu bucatarie sau fără.

Supermarketurile au prețuri accesibile, Lidl e prezent cu prețuri normale.

Chiar am făcut o simulare acum, pe Booking, pentru sfârșit de iunie in doua dintre localitățile cu plaje cu nisip: Omis și Medulin.

Cazări la prețuri absolut normale, de la 40 la 70 de euro, fix ca la greci :)

In ceea ce privește prețul de la restaurante, repet: la fel ca la greci sau italieni.

Din păcate am șters toate articolele și pozele despre restaurantele din Croatia, altfel îți puteam arăta că se poate mânca și ieftin dar și bun, contează mult amplasarea și dotările restaurantelor, poți cauta restaurante mici, de familie, fără eleganță și fițe, așa cum știu ca îți place.

Sunt camere cu chicinete, la curte, locuri care au un grătar pus la dispoziția oaspeților.

Cu o bună documentare și cu voință, cu rezervare din timp, cu un plan bine pus la punct, Croatia va fi pe gustul tău, eu așa cred.

In Slovenia am evitat sa merg deocamdată, nu m-a atras încă :)

pagină generată in 0.0812041759491 sec