ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.05.2019
DIN: Dublin
ÎNSCRIS: 03.08.15
JAN-2019

ZEN Premium Seminyak Braban (D'djabu) - Semyniak

Dupa revelionul petrecut pe Gili Trawangan, -vezi impresii, ne-am mutat pe Bali, in Zona Semyniak.

Cazarile sunt la tot pasul, am verificat zilnic disponibilitatea si preturile si am ales optiunea de a merge pe o oferta last minute, sunt bugete de la 20 de euro pe zi pana la cateva sute.

Vazand ca ZEN Premium Seminyak Braban are 4 stele si costa doar 27 de euro pe zi, am spus ca am gasit mina de aur. Arata bine in poze si este super aproape de niste cluburi, restaurante si cafenele la care vroiam sa mergem, Potato Head la doar 15 minute de mers.

De la portul Padang Bai am luat un taxi pana la locatie, am platit 450 000 Rupii (28 de euro), am ales sa fim comozi, puteam merge gratis cu microbuzul companiei care ne-a adus cu barca de pe Gili T. Cu microbuzul am fi facut cu o ora mai mult decat cu taxiul pentru ca ar fi oprit pe parcurs in cel putin trei orase/ zone pana sa ajunga in Semyniak, dar marea a fost destul de agitata si vroiam sa ajungem cat mai repede in camera.

Odata ajunsi, am fost cazat destul de repede si prima impresie pe care ne-a lasat-o otelul a fost una buna: doua piscine destul de lungi, muzica buna, camera racoroasa si spatioasa si mancare foarte buna. Imediat dupa ce am luat pranzul am revenit in camera si am fost intampinati de un miros pestinential, posibil sa fi refulat canalizarea.

Din pacate, era plin hotelul si nu au avut alta camera in care sa ne mutam, dar am pornint apa la dus si am lasat-o vreo cinci minute si am scapat de problema!  Am citit review-uri pe niste site-uri de cazari si am vazut ca este destul de des intalnita chestia asta, dar am fost bucurosi ca am fost ocoliti pentru urmatoarele trei zile.

Mancarea la hotel a fost foarte buna, gustoasa, dar cam scumpa, am dat cam 25 de euro pe un fel de mancare, bani care erau de ajuns la niste restaurante mai bune din zona.

Wifi-ul a fost bun, dar nu prea am stat in camera, am fost plecati aproape tpata ziua.

Plajele din zona au fost extraordinar de murdare, plastic din metru in metru, chiar vazusem oameni care aveau prosoapele intre gunoaie!

Am fost acolo pentru mancare, cluburi si a sta la niste hoteluri cu piscine si putem spune ca zona a excelat!

Ca si recomandari sau sfaturi:

•sunt foarte multe cazari in zona, asa ca puteti incarca last minute.

•atentie la poze, multi le editeaza sa para ceea ce nu sunt! Pereti murdari, mucegai si zone in care peretele pare ca exfoliaza pot face parte din “pachet”

•Cele 4 stele de acolo cred ca sunt corespondentul a 2,5 – 3.

Trimis de ascarlat in 07.05.19 17:49:06
Validat / Publicat: 08.05.19 14:19:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în INDONEZIA.

VIZUALIZĂRI: 1392 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ascarlat); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ascarlatAUTOR REVIEW
[08.05.19 12:50:55]

@Webmasters, Coordonatele sunt:

8°40' 48.4" S 115°09' 46.3" E

-8.680099,115.162862

[08.05.19 13:57:51]

Mutat în rubrica "ZEN Premium Seminyak Braban, OBEROI-SEMINYAK" (nou-creată pe sait)

----------

ascarlatAUTOR REVIEW
[08.05.19 14:00:51]

@webmasterX: Confirmate, precizie milimetrica!

[08.05.19 21:37:11]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;