Sunset Resort

vârsta > 60 ani
DIN bucuresti
înscris/ă în 02.05.19
APR-2019

Am fost la pomul laudat!!

Buna prieteni

Am fost de multe ori pe Litoralul Bulgariei. Am fost foarte multumit si am laudat mereu locurile vizitate.

La Pomorie nu fusesem pana acum. Asa ca impreuna cu sotia, am hotarat sa petrecem sarbatorile de Paste la Pomorie.

Am luat 5 zile (din 27 aprilie) la un hotel de 5 stele recomandat de agentia de voiaj..., Hotelul Sunset Resort, .

Hotelul este format din mai multe corpuri. Pentru sejurul de Paste a fost deschis numai corpul central.

Hotelul, frumos, impresionant chiar, peretii interiori placati cu marmura. As trece la pozitiv acest lucru.

Al doilea lucru pozitiv (ca 2 au fost toate) amplasarea hotelului foarte aproape de plaja.

Voi enumera acum lucrurile negative, care au fost multe.

Camera, curata dar un aer irespirabil, un miros urat. Cu toate ca am stat mult timp cu usa deschisa, acest miros l-am lasat in urma si la plecare.

Mancarea - putine sortimente si aceleasi zilnic.

Mult clor in apa de la robinet (dupa spalatul pe dinti era necesar clatirea gurii cu apa plata) Gustul de clor persistent pana si in ceai (normal - era facut cu apa de la robinet).

Si pentru ca a venit vorba de apa de baut, mi-am cumparat-o de la magazin, cu toate ca am avut sejur all inclusive (am primit o singura sticla la sosire).

Am spus la inceput ca am petrecut multe vacante pe litoralul bulgaresc - peste tot si oricand puteai avea acces la apa plata.

Bauturile. Sticlele de bautura nu erau tinute la vedere, pe rafturi la bar, ci erau tinute in sertare.

Cafea de proasta calitate.

Animatia slab reprezentata.

Si un lucru pentru care ar trebui sa le fie rusine - nici un post de televiziune in limba romana, cand vin foarte multi romani aici.

In concluzie - mi-a parut rau ca am ales aceasta locatie.

Impresii încărcate de kirch in 02.05.2019 18:02:34

Validat / Publicat: 02.05.19 18:33:17

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Toate hotelurile de la Duni. Sunny Beach- Hotel Riu Helios Paradise. Balcic, Hotel White Lagoon.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (kirch); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4949 PMA (din 10 voturi) nota2

[02.05.19 18:33:00]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Sunset Resort, POMORIE" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Descoperă Pomorie]

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Ulterior, poți scrie notele de la CAZARE şi sub formă de ECOU — le vom adăuga noi în caseta tehnică.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 39&ridAnt=93308

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca review nou.

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a acestor destinaţii.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- adiso8
[02.05.19 19:09:24]

@kirch: Imi pare rau ca nu ai fost multumit dar, trebuie sa tii cont ca ai fost in extrasezon.

In plin sezon hotelul are servicii impecabile. Asta ti-o spun din proprie experienta.

Este unul dintre cele mai bune hotelurii de 5*din Bulgaria.

Peste Grecia si unele hoteluri de 5* din Turcia.

[02.05.19 19:31:04]

@adiso8:

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- kirch
[03.05.19 08:34:06]

@adiso8: Am calatorit mult... in multe tari atat in extrasezon cat si in sezon la acelasi hotel. Nicaieri nu au existat diferente vizibile intre extrasezon si sezon.

Nu sunt o fire pretentioasa, dar sa bei ceai, cafea cu gust pregnant de clor, sa nu primesti apa plata de baut (la all inclusive) este fara comentarii.

Despre mancare... am spus. Si culmea... am platit mai mult ca la celelalte hoteluri din Bulgaria (pentru aceasi perioada) Am cerut prea mult?

- marianasf
[17.05.19 17:08:38]

Mergeti la noi la 5 stele!