91923

REGIM MASĂ Uai
+ COPII: 2 -- varsta: 1 an

Sherwood Dreams Belek

Buna ziua,

Este prima data cand scriu pe acest site un review, in general obisnuiesc sa scriu review uri despre locurile in care merg.

Buuuun... am achizitionat un sejur la acest “minunat” hotel cu 1200 eur 2 adulti si un bebelus de 10 luni, din pacate ne-am decis prin luna iunie sa plecam in Antalya si totul era ocupat, as fi vrut sa aleg hotelul Granada din Belek, insa ne-am trezit prea tarziu. In total am fost 4 adulti si 2 bebelusi.

Agentia de la care am luat nu ne-a dat deloc info despre hotel, eu am cautat review uri si am fost destul de subiectiva avand in vedere ca am mai fost in Antalya in 2007-2009 cand pe vremea aia totul era un vis frumos si nu ne-am asteptat o secunda sa fie atat de rau pe cat am gasit.

Am citit review uri de genu sherwood nightmare, mobila veche, mizerie, dar repet tot am sperat😄 am gasit si ff multe review pe alte site uri fff bune, in general de la straini si mi-am dat seama ca noi romanii sunt in general f pretentiosi. Buun am lungit-o cam mult.

Puncte forte:
Mancare buna
O piscina draguta

Si... cred cam atat...

Puncte slabe:

Hotelul este deschis in 2011, si nu s-a investit deloc de atunci, receptia mobilier invechit, receptionera batrana a avut un comportament execrabil... camera: parchet cojit, tapet cojit, baia in camera, f murdara, miros de la toaleta, dusul aproape nefunctional, bateria de la chiuveta ne stropea pe picioare cand ne spalam pe maini, asternuturile intradevar erau curate. Si prosoapele cat de cat ok.

Cam in tot resortul regaseai geamuri sparte, murdare pe exterior, un drumul catre plaja la fel, o murdarie de nedescris... va spun ca imi venea sa plang in prima zi cand am ajuns., am incercat sa schimbam hotelul insa ne-au cerut inca pe cat il platisem pt un hotel gen susesi care nu-i f departe.

Apoi am incercat sa ne relaxam si sa facem abstractie de mizerie si sa profitam de vacanta.

Plaja plinaaa de pietre, copilul nu mergea la vremea aia dar pe noi ne-a chinuit tare cand intram in mare. Sezlongurile fara saltele, mucuri de tigara... inteleg ca exista extrem dar extrem de multi oameni needucati care fac multa mizerie in urma si abia tin pasul angajatii, dar la acest hotel va spun sincer nu merita nici pe gratis!

Ce ne-a facut sa avem un sejur mai ok a fost ca ne-au schimbat camera dupa lungi discutii si intradevar nu mai avea parchetul cojit, insa pe picioare tot te spala bateria de la chiuveta😄 si managerul ne-a facut cadou cate un masaj, iar noua, fetelor ne-a trimis flori.

Dupa experienta avuta am zis ca nu ne mai intoarcem in Antalya vreodata gandindu-ne ca asa de rau s-a schimbat situatia acolo fata de anii in care am fost. Insa am studiat si alte hoteluri si am decis ca anul asta sa mergem tot in Antalya la hotelul IC Santai Resort. Sper ca de data aceasta am facut o alegere buna!

Impresii încărcate de oprea28 in 12.01.2019 18:53:45

Validat / Publicat: 12.01.19 19:45:48

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Lara, Miracle Resort, Titanic Resort

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (oprea28); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2

[12.01.19 19:12:44]

@oprea28: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 25&ridAnt=91923

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[13.01.19 11:16:50]

@oprea28:

Dezamăgirea voastră provine dintr-o alegere neinspirată a hotelului, fără nicio legătură cu o schimbare în rău a nivelului serviciilor oferite de resorturile din Antalya.

Când după ce ai vizitat hoteluri mai bune şi mai scumpe (Miracle, Titanic), alegi un hotel mai ieftin, trebuie să îţi asumi faptul că nu vor fi toate aşa cum ţi-ai dori, iar comparaţiile sunt inevitabile.

Puţini reuşesc să aibă o vacanţă reuşită la un hotel mai slab decât cele cu care au fost obişnuiţi şi atunci, pentru evitarea oricăror dezamăgiri, secretul este să alegi de fiecare dată un hotel mai bun decât precedentul şi astfel te vei întoarce mereu mulţumită :)

- oprea28
[13.01.19 12:13:22]

Noi, dupa cum spuneam nu mai fusesem in Antalya de 10 respectiv 12 ani, iar la momentul cand am achizitionat biletele in puna iunie anul trecut pt septembrie era cam full. Nici nu prea mai aveam ce alege, oricum sincer nu ne-am gandit ca 5 stele pot fi de fapt 2,3stele in Europa...

Noi nu avem o problema neaparat cu ce vand turcii, daca stiam ca ppatesc pt un resort de 3 stele, nu ma deranja ce era acolo, dar cand pretinzi ca ai 5 stele... atunci e trist.

In vacantele noastre am stat si la 3 stele in Rhodos -Grecia, dar am avut si experienta unui hotel ca Raddison din Londra si am putut face comparatie. Vedem in acest an cum o sa fie Ic Santai. Revin cu impresii.

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[13.01.19 21:33:16]

@oprea28:

Mulţi fac greşeala de a compara stelele turceşti cu cele europene. Nimic mai fals. Clasificarea unui hotel este cea dată de autorităţile din ţara respectivă pe baza propriilor criterii de atribuire.

PREŢUL este singurul indicator corect asupra nivelului serviciilor şi condiţiilor oferite de un hotel sau altul, iar aşteptările tale trebuie să fie în concordanţă cu preţul plătit.

Fără supărare, dar ai comparat mere cu pere. Probabil hotelul de 3 stele din Rhodos te-a costat cam tot atât cât cel de 5 stele din Turcia :). Din sumara mea experienţă în materie de Grecia, nici acolo stelele nu seamănă cu cele din alte ţări europene din punctul de vedere al nivelului de confort oferit, dar probabil respectă criteriile greceşti de clasificare.

Până pleci la IC Santai ai avea timp să ne povesteşti şi despre vacanţele din Rhodos şi Londra. Ce zici, încerci? :)

Publicitate    [24.03.19 11:52:11]

pagină generată in 0.0871689319611 sec