Gulec Hotel

MEMBRU: PREMIUM
DEC-2018
70 eur/noapte tripla BB

Gulec Hotel 2 stele in loc de 3

Am iesit din tara sa petrecem un revelion altfel si sa vedem locuri noi. Am selectat Gulec Hotel datorita recomandarilor si cotarilor pe tripadvisor si am cam gresit.

Puncte forte: amplasare foarte buna aproape de Moscheea Albastra, Grand Bazar, tramvai T1

Puncte slabe - am avut ghinionul sa primim camera tripla chiar pe colt, la parter (camera 102), cu ferestre catre trei strazi. Pana seara tarziu si incepand de la 5-6 dimineata, traficul si claxoanele ne-au ametit de cap. Ferestrele din aluminiu nu etansau perfect incaperea.

Mai mult decat atat camera era amplasata deasupra salii de mese (nu pot numi restaurant) iar dimineata toate scaunele tarate/lovite, le auzeam. Fiind pe colt camera, nu am vazut calorifere, caldura fiind de la aer conditionat si un calorifer electric lasat in camera.

Mobilierul zgariat si deteriorat iar la minibar era miros urat.

Am primit doar o cartela pt camera ca sa nu putem lasa aerul conditionat pornit cat lipseam din camera - ei spuneau din motive de siguranta. Internetul destul de slab.

Micul dejun, acceptabil, acelasi in fiecare zi. Cred ca multe feluri de salate erau servite mai multe zile la rand fiind doar aranjate la suprafata.

In concluzie, hotelul este de 2 stele (se mentioneaza si pe net la cautare) si nu de 3

Poate camerele de la nivelurile superioare erau mai ok.

Impresii încărcate de mcnegoita in 05.01.2019 01:34:30

Validat / Publicat: 05.01.19 10:42:38

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Marmaris

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mcnegoita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  9450 PMA (din 14 voturi) nota2

[05.01.19 10:42:25]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 13&ridAnt=91787

Modificat clasificarea la 2 stele

- Aurici
[06.01.19 11:23:56]

@mcnegoita: Noi am stat la etajul 3 și nu pot să spun că a fost rău. Pe mine m-a deranjat baia aia cu sticlă, dar camera a fost ok și curată. Experiența noastră a fost una comparabilă cu 3*, așa cum am încercat să transmit și prin pozele pe care le-am încărcat.

Dar cred că ți-am spus atunci când ai rezervat că eu nu l-aș alege pentru revelion și-ți sugerasem un conac turcesc. Între timp eu am fost la conac și este incomparabil. Cred că 2 clase peste Gulec, era mult mai potrivit pentru o perioadă de sărbătoare.

- mcnegoita
[06.01.19 19:19:50]

@Aurici: aveam rezervarea facuta. Vreau sa spun ca din noiembrie deja facusera 120 eur pe noapte tripla de la 70. A fost. Ce sa spun ca la baie geamurile de sticla erau murdare si am gasit recipient de la sampon gol pe jos deci nu s. a umblat acolo

Publicitate    [27.06.19 02:18:00]