Pensiunea Ruby'nN

DEC-2018
REGIM MASĂ MD,DP

Superb

Buna, oameni dragi!

Am mers împreuna cu sotul meu intr un sejur de 3nopti si 4zile la Pensiunea Rubynn pe 1decembrie.

Cei drept, fiind bugetara ne am dus cu tichetele pe care ministerul ni le a oferit. Am facut rezervare din septembrie, pretul atragandu ne mult, 600lei.

Dar acolo totul a fost foarte bun, mancare din abundența, atmosfera de sarbatoare, voie buna, muzica deosebita.

La pretul ăsta noi am fost f. f. multumiti, prea mult parca dc. stau și ma gandesc.

S a taiat si porc pt. a fi in ton cu traditia, bautura la discretie din partea casei si multe alte surprize.

Mulțumim, patronilor, niste oameni deosebiti.

Impresii încărcate de Invatatoarea in 06.12.2018 20:16:25

Validat / Publicat: 06.12.18 21:09:30

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Invatatoarea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  445 PMA (din 6 voturi) nota2

[06.12.18 20:33:48]

@Invatatoarea: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 13&ridAnt=91360

[06.12.18 21:21:48]

@webmasterX: buna seara, de ce nu scrieti ca ati fost sunata si rugată să scrieți de bine ca ii depuncteaza pensiunea? Din greseala a ajuns acest gen de mesaj si la cei care nu au scris nu tocmai de bine de aceasta locatie... Asa zișii patroni cad în derizoriu plângând dupa opinii pozitive. Penibil!!!

[06.12.18 21:39:58]

@Invatatoarea: ati locuit la această adresă stimată doamnă? Daca nu, atunci va invit sa petreceți o noapte aici... si v-a fi de neuitat. Mai păstrez niste poze surpriza cu medicamentele administrate copilului de 4 ani si alte capcane de prin camere. Am scris aceste ecouri ca sa nu mai tragă țeapă si altor turiști. pPoate până la Crăciun repara si căldură... Dacă ati avut bautura la discretie inseamna ca noi am luat teapa, din nou, întrucât am platit-o

- Nasshu
[06.12.18 21:41:45]

@Invatatoarea: pff! lucrezi cumva în sistemul educațional românesc?! RUȘINE! Dă-ți demisia!

[06.12.18 23:00:30]

Rusine de rușine... aveti promis vreun sejur gratis? Mai cititi si parerile din [rubrica] Unde mâncăm în Vatra Dornei / restaurant Rubyn si vedeti ca sunt diametral opuse de ceea ce spuneti d-vs.

Asa procedati si la scoala?

Surprize, da: căldură de afara si apa menajeră de la zăpadă.

De tombola știați? Daca nu...

- nicole33
[06.12.18 23:58:53]

@Invatatoarea:

E bine să mai scrii să mai aflăm şi noi despre tradiţiile zonei/locului.

Habar nu aveam că pe acolo tradiţia este să tai porcul de 1 Decembrie =))

În restul ţării porcul se taie de Ignat :D

[07.12.18 00:26:46]

@nicole33 : Draga doamnă, s-a tăiat... live pe Facebook. Totul e marketing de prost gust. Ce sa faci cu un porcusor de câteva kg la 110 invitați??? Te hrănesc pozele🤣🤣🤣. Noi nu l-am văzut, pe porc, doar din întâmplare, urmele sacrificarii, înghețate, din fata usii de la intrarea 2 .

- Admin
[07.12.18 07:55:41]

Nicio înverșunare nu e bună.

Dacă au fost nemulțumiri, e bine că au fost prezentate.

Dacă au existat și oameni mulțumiți, precum, pare-se, autoarea de mai sus, e foarte bine că a scris.

AmFostAcolo și publicul în general avem interesul să citim TOATE părerile, nu doar pe cele ale celor nemulțumiți.

Nu e nimic greșit dacă proprietarul a invitat oamenii muțumiți să scrie, cu propriile lor cuvinte, așa cum se pricep ei. Și noi, AmFostAcolo, o facem. Spre deosebire de nemulțumiți, care nu au, în general, „nevoie” de nicio invitație - ei oricum scriu - cei mulțumiți scriu mult mai greu...

- Elye
[07.12.18 10:14:46]

@Invatatoarea:

Buna ziua!

Asta este o dovada clara de tratament preferential al turistilor.

Laudele dumneavoastra sunt prea putin spus exagerate.

Ma bucur ca v-ati simtit asa bine si va doresc cat mai multe sejururi in aceasta locatie ("pensiune"e prea mult spus) pentru ca noi categoric nu-i vom mai calca pragul.

Toate cele bune!

- resita2009
[07.12.18 12:36:12]

La cate impresii negative sunt pe Am Fost Acolo, atat la rubrica cazare cat si la unde mancam in zona nu m-ar surprinde ca impresia asta sa fie scrisa chiar de proprietarul pensiunii.

[08.12.18 08:29:01]

@resita2009: ești user vechi, credeam că știi că pe AmFostAcolo nu se poate întâmpla acest lucru.

Avem, e adevărat, astfel de tentative - din partea diverșilor proprietari - însă aceste tentative nu sunt acceptate spre publicare, contravenind evident Regulamentului

Verificăm riguros FIECARE review încărcat; review-ul de mai sus a fost scris din Roman, iar autoarea lucrează, într-adevăr, în sistemul de învățământ.

- Invatatoarea
[08.12.18 08:54:54]

@Nasshu: De ce sa mi dau demisia si de cine sau de ce sa mi fie rusine? Eu am spus exact adevarul.

A fost vin si tuica fiarta la discretie in ziua cand s a taiat porcul. Aducea patronul cu oala de 10l si punea in cani de au baut si câinii!

Ca s a taiat porc, ce a fost rau ca de 1decembrie a fost facut lucrul asta? Cine zice ca doar de Îgnat se taie porc? Oameni dragi, nu mai fiti rai si cârcotasi!

Si inca o data va intreb c ati scris cu litere mari, de ce ar trebui sa mi dau demisia de unde lucrez? Am scris cumva cu greseli de ortografie sau de exprimare?

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + -1 PMA1 (din 1 voturi)]
- Nasshu
[08.12.18 14:15:05]

@Invatatoarea: păi, recitiți ce ați scris mai sus și vă lămuriți singură ce și cum!

[08.12.18 14:54:17]

Băutură la discreție... nici macar apa minerală nu a fost din partea casei. Fără alte comentarii!

- DOINITA
[08.12.18 15:39:39]

@nicole33: S-o fi schimbat traditia si noi nu stim :)

[10.12.18 23:08:20]

@Tornado_air: ecou șters - offtopic.