ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.12.2018
DEC-2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 ani, 6 ani

încărcat de pe telefon!

Nu recomand!!!

Am ales pensiunea în urma unui anunț, care promitea experiențe de neuitat. Asa a fost, dar în mod negativ.

In oferta scria despre băutură inclusa, pomana porcului, care a fost tinuta secret, cine nu a stiut de la inceput, a aflat din live-urile patronului de pe facebook.

Ni s-a promis mâncare tradițională, am primit, în schimb o ciorba si niste friptura în prima seara, sarmale a doua seara, si fasole cu ciolan de la conservă, a treia seara.

Micul dejun a fost compus din mezeluri, care erau puse pe platouri cu mâna de catre personal, cas cu gust cel puțin dubios, unt congelat, murături toate puse la grămadă. Au fost si mulți copii, de diferite vârste. Nu toți copiii mănâncă numai mezeluri si murături, sau fasole, grătare si sarmale la ora 11 noaptea!

În camere a fost jale! Nici macar hârtie igienică nu am avut.

La toaleta restaurantului era o mizerie de nedescris.

Nici apa calda până a doua zi.

Camere fără căldură și geamuri înghețate, când afară au fost si -26 grade noaptea, si -14, -16 grade ziua.

În momentul în care i s-a spus patronului si i s-au cerut pături suplimentare, acesta a intrebat ca ce pretenții avem pentru 600 lei??? Atat au costat cele 3 nopti cu demipensiune. Știa că nu are căldură în toate camerele, ca nu curge apa caldă. Am fost jigniți și făcuți săraci, pentru ca am achitat cu tichete de vacanță.

Singurul lui punct forte a fost trupa care a cântat în cele trei nopti. Au facut atmosferă, si lumea s-a simțit bine. Atat!

În concluzie:am plecat de acolo cu un gust foarte amar. Mâncare putina si de proasta calitate. Toată băutura, până si apa, a trebuit să o plătim. Frig, mizerie si nesimțire. Am achitat consumatia de la bar în ziua plecării si a trebuit să aștept 30 de minute după rest, de bon fiscal, nici nu poate fi vorba!!!

Trimis de LeeLee in 06.12.18 19:53:29
Validat / Publicat: 06.12.18 20:59:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VATRA DORNEI. A mai fost în/la: Marea Neagră, Sinaia, Iași, Bran, Covasna, Alba Iulia

VIZUALIZĂRI: 1993 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (LeeLee); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.12.18 20:17:31]

@LeeLee: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 13&ridAnt=91358

resita2009
[07.12.18 12:34:17]

Eu nu inteleg un lucru, sunt atatea recenzii negative pe Am fost acolo, de ce v-ati mai dus?

Nu era mai ok sa citesti inainte sa vezi cum este si dupa aia sa te decizi, imi pare rau de cele 3 zile ratate dar pe viitor n-ar strica sa cititi inainte de a merge sa stiti la ce va asteptati

LeeLeeAUTOR REVIEW
[07.12.18 13:10:01]

@resita2009: Oarecum ai dreptate. Dar pe la atatea recenzii negative, sunt si multe pozitive... Până nu patesti, nu te înveți minte, cam asa a fost în cazul nostru. Cu siguranță vom avea mai multa grija pe viitor.

Maria Camelia
[10.12.18 01:12:17]

Domnilor din grupul Dedeman, tot ce scrieti sunt rautati si exagerari. Doriti sa denigrati locatia noastra, din razbunare, care nu este arma celor inteligenti, dupa cum spune un proverb romanesc. NU O SA REUSITI. !!!

Din toti cei 110 oaspeti, sunteti singurii 3 nemultumiti!!!

pentru ca, pe voi, adevarul va doare si va suparat rau.

Nu aveam de gand sa va raspund, mai ales unui [...] ca tine, dar vad nu mai contenesti cu jicnirile, nu numai la adresa noastra, dar acum vad ca va luati si de alti turisti ce au fost la noi.

Dvs. sunteti domnul Bogdan de Maramures ce a stat la Camera 9 cu cei doi copii? care a spus ca, copii sunt minori si nu doriti pat suplimentar si nici loc in restaurant?

Dar ati folosit ambele paturi suplimentare fara a mai plati, normal... si locuri in restaurant, normal tot fara a mai plati...

Da stai un pic tu esti cel care defapt na platit nimic pana astazi? asa e... ?

Tu esti cu gura mare dupa ce nu ai platit nimic?

Ai spus ca ai fost la agentie ai depus Tichetele, si Luni 03.12 imi va face plata, asa este? ei astazi este in 10.12, si nu am primit nici un ban!!!

1. Ai spus ca suntem nesimtiti si ca nu avem casa de marcat? [...]? n-ai vazut-o pe bar? sau scuze tu nu ai ajuns la bar decat cand ai luat cafea si ceaiuri MOCA, FARA SA PLATESTI... [...]

Dar la ce ti-a trebuit tie casa de marcat? pentru ca tu si cu inca doua familii din grupul vostru nu a-ti cumparat nimic de la bar, ? doar baiatul ala simpatic ce a stat de vorba cu mine la bar, dar ala nu are ce cauta in grupul vostru, e diferenta mare intre voi si el...

A-ti venit [...]cu apa minerala (daca se poate spune apa minerala) de la Kaufland de aia de 1,20 lei aia de pe cheiu Dambovitei din Bucuresti. Vii in Vatra Dornei si bei apa din Dambovita., da asta e alta discutie, si bidonul de 5 l, vin din drum de la Focsani din ala facut din pastile.

Daca totul se incaseaza la negru, [...], atunci la agentie nu am dat factura? pai cum imi da agentia mie baii... ? pe ochi frumosi?

Este drept ca a inghetat o conducta, pentru ca noaptea au fost -26 grade C, dar a doua zi s-a rezolvat. Bai mincinosule, tu la camera 9 unde ai stat, nu ai avut caldura? Este adevarat ca te-a facut sarantoc, dar nu pentru ca a-ti venit cu tichete!!! ci pentru ca a-ti venit cu bautura voastra si a-ti tavalit 8 fete de masa si vreo 50-60 de pahare mari si tot atatea mici, timp de trei zile, ia spune aveam vreo obligatie sa-ti spal eu astea fara ca tu sa nu platesi nimic? oare din 170 feluri de vin, existente in bar si vreo 20 de apa, nu aveai ce lua din bar?

Tu de dai destept, dar defapt tu nu stii care este diferenta intre o Pensiune Completa si Demipensiune!!!

Demipensiune inseamna Cazare cu mic dejun si Cina, atentie fara muzica in salon si bauturi?

Dar la 200 lei pe zi, noi am oferit; Cazare, mic dejun, cina, 3 seri de muzica live cu una dintre cele mai bune formatii din zona, taiere de porc in stil traditional, cu vin fiert si tuica pe saturate, ,,ce vroiai sa-ti mai dau domnule Bogdan? dar tu nici pe aia nu i-ai achitat pana astazi ma...

Iti doresc multa sanatate, si cand ai sa mai gasesti o oferta de genul asta, suna-ma te rog.

NB Maria Camelia este (sau a fost) reprezentant al unității
RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][2 voturi]
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
LeeLeeAUTOR REVIEW
[10.12.18 07:46:05]

@Maria Camelia: Să va fie rusine! Cum puteti sa fiti atât de [...]??? Chiar nu va rusine???

Da, noi suntem familia cu cei doi copii, pentru care am plătit si patul suplimentar, în total 750 de lei!!! Consumatia de la bar am platit-o in ziua in care am plecat. 4 carafe de vin, 6 sucuri si o sticlă cu apă. În total, 78 de lei.

Cum puteti sa fiti asa [...]? Da, am plătit cazarea cu tichete de vacanță, am factura!!! Oricand pot sa fac dovada plății!!!

Am folosit doar doua paturi, copilul mai mic a dormit cu noi în pat. Din patul de sus am folosit doar plapuma, ca sa invelim copilul mai mare.

Din cate stiu eu, în suma totală, am plătit cina, mic dejun, muzica, si cam atat. Am venit cu apa din supermarket, pt ca nu ati oferit o apa sau un suc pt copii la o temperatură decentă de a fi consumată de un copil. Băuturile erau extraordinar de reci!!!

Avand in vedere ca am servit prânzul în oraș, la alt local, cu mâncare delicioasă si personal amabil, masa care a depășit suma de 400 de lei per total, în fiecare zi, demonstrează că nu suntem chiar atat de săraci, nu???

Imi pare rau pt cei care în continuare se vor lasa păcăliți de ofertele voastre! Din tot grupul nostru, cel puțin jumătate suntem raciti cobza. În loc să vă asumati greselile, si sa încercați să le corectati, continuare sa atacați si sa jigniți.

Poate o vizită de la ANAF, ca sa vadă ce-i cu casa aia de marcat, si un control de la OPC, ca sa verifice condițiile oferite de voi, o sa va mai liniștească puțin.

Si apropo, domnul acela mai tânăr de care ziceți, este soțul meu!!!

Să va fie rușine!! @

[10.12.18 08:01:12]

Mai încet cu jignirile! (vezi părțile editate)

Valabil pentru toți cei care au scris / vor scrie!

Tornado_air
[10.12.18 19:54:35]

@Maria Camelia: stimată patroana, ai auzit de reclama mincinoasă? Mai cititi parerile si din secțiunea Unde mâncăm în Vatra Dornei si o sa vedeti ca viata nu e asa roz cu o vreti dvs. Am fost cel puțin 3 grupuri nemulțumite de asa zisele servicii. Cititi doar ce va place?

LeeLee, Maria Camelia, Tornado_air
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Ruby'nN: