ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.11.2018
JUL-2015

Un sejur frumos

ISTION CLUB – GRECIA, KASSANDRA

O locaţie excelentă

La Istion Club –Potidea-Kassandra, am fost în anul 2015, iulie, şi a fost foarte frumos. Primirea s-a făcut foarte repede, după care am pornit spre cameră. Si am mers, am mers, nici nu știam dacă să mă bucur că ne apropiam de mare sau să îmi fac griji că suntem, oarecum, departe de recepție şi hotel. Dar am avut ocazia să constat că aleile erau foarte frumos aranjate, îngrijite, cu ghivece în forme de melci, căluți de mare, scoici cu flori şi nelipsiții leandrii tunși frumos.

Si am ajuns la cameră, care era cu vedere la mare, în clădirea din fața piscinelor (vezi poză). Camera destul de mare, cu un pat dublu şi un fotoliu desfăcut ca pat. Baia, cu duș, putea fi mai mare un pic însă a fost în regulă. Șampon, gel de duș, săpun şi cremă de corp aduceau zilnic deși nu le consumam. Curățenie se făcea zilnic, prosoapele se schimbau conform codului, dacă se lăsau jos.

Restaurantul curat, mare, cu zone de mese atât în interior cât şi pe terasă. Dimineața numai pe terasă luam micul dejun, deși erau cam multe albine care chiar deranjau. Mâncare diversificată, pentru toate gusturile şi gustări în timpul zilei la beach baruri. Cocktailurile foarte bune, bere, cafea şi sucuri la dozator, înghețată incluse în preț (UAI)

Locul de joacă pentru copii mare şi bine amenajat.

Piscinele curate, cu program până la ora 19,00, când se strângeau saltelele de pe șezlonguri dar puteai să rămâi acolo, fără să intri în apă deoarece începea deja curățarea şi igienizarea. Dimineața nu era voie să ocupi șezlongul cu prosopul dar găseai loc şi mai târziu. Poate nu chiar la marginea piscinei dar aveai unde să stai. Mai există o piscină pentru copii mici şi alta unde crește treptat adâncimea apei iar o porțiune este sub terasă, la umbră. Şi jacuzzi.

Despre plajă nu am lucruri foarte bune de spus. Îngustă, cu pietricele, intrarea în apă tot pe pietre.

Pentru noi a fost mulțumitor, nefiind amatori de distracții de noapte, cluburi, dimpotrivă căutăm liniște.

Trimis de cris1971 in 10.11.18 23:43:21
Validat / Publicat: 11.11.18 00:27:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Athos la Ouranapoli, Thasos la Trypiti, Zakinthos la Louis Zante Beach

VIZUALIZĂRI: 680 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cris1971); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P13 Apus de soare

[11.11.18 08:37:29]

[11.11.18 12:28:23]

@webmasterX: Da, sunt corecte coordonatele.

Am o întrebare: pot sa scriu articole și despre sejururi mai vechi, aceasta însemnând Izer beach Bodrum- Turcia- anul 2014; Panorama Hill, Kusadasi, Turcia anul 2013; Trypiti, Thasos- Grecia, anul 2012; Ouranapoli- Athos, Grecia anul 2011; Esat, Kusadasi, Turcia anul 2009.

Fiind mai vechi de 3 ani...

fra
    [13.11.18 12:04:19]

@cris1971: puteți să scrieți despre orice sejur, mai ales dacă sunt cazări despre care nu sunt alte impresii. Măcar știm despre ce e vorba. Singurul inconvenient este că nu va fi luată în considerare nota acordată la formularea mediei și voturile vor fi doar simbolice la cele mai vechi...

[13.11.18 20:15:21]

@fra: Mulțumesc pentru răspuns.

fra
    [13.11.18 22:19:37]

@cris1971: sigur o să vă răspundă mai complet un webmaster, dar până atunci vă puteți apuca de scris ????

De regulă, webmasterii chiar vă roagă să scrieți experiențele avute pentru a vă cunoaște și noi mai bine, în caz că cereți recomandări să știm ce "profil turistic" aveți. Părerea mea că sunt și ei ocupați cu târgul de turism care începe acuș, și se organizează un loc de întâlnire. Știu că și în anii trecuți au fost prezenți colegi pentru promovarea site-ului până la urmă, dar și comunitatea e destul de strânsă, mulți se cunosc între ei...

[13.11.18 22:58:35]

Da, voi scrie. Acum ne uitam la fotografii și ne aducem aminte. Am uitat ca în 2015 am fost trei zile și la Istanbul.

cris1971, fra
    Alte impresii din această RUBRICĂIstion Club Hotel: