ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2018
DIN: constanta
ÎNSCRIS: 09.07.12
AUG-2018

Către satisfăcător

Thassos mai scump ca oriunde

Am revenit din thassos si m-am ingrozit de preturile din insula.

Ospitalitatea greceasca aici a disparut ca prin minune.

Am fost pacaliti la orice taverna in special la peste 14 euro dorada 300/400 in farfurie iti aduceau la 150/200. Cand am sesizat acest lucru imediat au sucit-o ca a fost o greseala etc. cea mai ieftina salata 7 euro japca pe fata iti incarcau cu 1 euro felia de paine la bautura o bere trezita la draft 4.5 euro si la market situatia nu e mai prejos.

Am fost obligat sa scriu pt. ca pe litotalul nostru facem figuri la preturi ca e 7 lei o bere. veniti aici sa o beti cu 7 euro dar nu platesti sezlongu ????.

Pt. oamenii de rand ce muncesc corect e bine de stiut la ce sa se astepte ca numai sunt cainii cu covrigi in coada pe aici si sa aiba portofelul burdusit sa nu ramana pe insula. Pt. figuranti (care nu au o ora pe cartea de munca) nu ma dau banii afara din casa dar nici nu le duc dorul. Ca dovezi pot posta bonurile fiscale dar cine a fost aici anul asta stie realitatea.

Astept de la voi destinatii din grecia la preturi aproape de realitate (anul trecut am fost in lefkada si preturi au fost la jumatate fata de aici). daca a. luat-o razna peste tot sa caut alta destinatie.

Va doresc vacanta placuta! ????

Trimis de nov.green in 02.09.18 07:23:19
Validat / Publicat: 02.09.18 09:29:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Corfu legkada parga rhodos creta zakintos halkidiki katerni

VIZUALIZĂRI: 6876 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nov.green); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster45 [02.09.18 09:28:46] »

@nov.green: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 60&ridAnt=89366

anul trecut am fost in lefkada

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

constantin [10.07.19 14:16:17] »

Salut!

Am fost in skala potamia in sept 2018.

Preturi bune, 2.50 -3 € berea la terasa la sticla, 7-8 2 cafele pe plaja, fara sa platesc pt sezlong.

Am mancat des la taverne, Il capitan si Nautilus, mostly, mancare f buna si multa, preturi decente!

Unde ai fost si ai intampinat asemenea probleme?

Costi.

Simo.C [18.01.20 17:01:08] »

In Thassos mi s-au părut bune prețurile... am fost în 2016...

constantin, Simo.C
Alte impresii din această RUBRICĂVacanța în Thassos: