Pensiunea Bran-Belvedere

AUG-2018
TIP: COLEGI
500lei

Prostie si absurditate

Am facut parte dintr-un grup de aprox. 20 de persoane, pentru un workshop. "Norocul" nostru a fost ca ne aflam acolo in interes de serviciu si nu am ales pensiunea pentru vreo vacanta. Nu vreau sa comentez generozitatea celor care au acordat 4 stele, pentru ca as fi trecut cu vederea acest lucru, daca am fi avut parte de gazde cumsecade.

Dar ne-a intampinat cea mai acra persoana, NINA, proprietara, o doamna ****, care nu parea sa fi vorbit frumos vreodata in viata ei! Ne-a primit cu chef de scandal, cu reguli dintre cele mai absurde:

- nu avem voie sa iesim din restaurant cu cafeaua, ca sa fumam pe terasa (altfel, amenda 5 lei)

- nu avem voie in piscina

- nu avem voie sa mai stam la povesti dupa orele 23,00 ca se plang vecinii de galagie

- nu avem voie sa venim cu bauturi/ alimente cumparate din alta parte decat din pensiune, chiar daca barul era permanent inchis, iar bucataria si locul de mese aveau ore foarte-foarte stricte: micul dejun numai intre 8,30-9,30. Am ajuns dimineata la 8,20 si ne-a dat afara din sala de mese, pt ca programul incepe in 10 min. Am avut colegi care au coborat la masa la 9,28 si pe un ton isteric i-a gonit, ca au ajuns prea tarziu.

Am cerut apa la micul dejun si mi s-a spus ca "Nu avem! Nu servim decat suc". De altfel, mancarea nu a fost deloc gustoasa, chiar prima cina servita acolo era rece.

- o alta intamplare nefericita a fost cand am cerut sa ni se pastreze la frigider doua iaurturi mici, cumparate din sat (in camere nu aveam frigider, asa ca am apelat la cel de la receptie). Aproape ca ne-am bucurat ca nu ne-am luat bataie! A zis ca ne trebuie factura si ca este strict interzis sa avem la noi asa ceva. Inteleg motivele fiscale, dar aici a fost vorba despre multa rautate si absurditate.

Intreg grupul s-a aratat dezamagit de gazda si am promis ca nu ne mai intoarcem niciodata. Sunt multe alternative de cazare in zona, as recomanda orice alta cazare, dar aici, clar NU!!

Impresii încărcate de Maria T in 27.08.2018 15:35:14

Validat / Publicat: 27.08.18 18:15:24

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Maria T); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

[27.08.18 18:15:11]

@Maria T: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 74&ridAnt=89122