Pensiunea Bran-Belvedere

DIN Pitești
înscris/ă în 26.01.19
JAN-2019

Nimic nu e ce pare a fi

Am rezervat la Bran Belvedere prin Booking, 2 nopți - 470 lei cu mic dejun inclus. Inițial, văzând pozele pe site, mi s-a părut ok.

Distanța față de Bran e mai mare decât e menționat în descrierea lor, aproximativ 2,5 km.

Pensiunea arată bine pe dinafară, e curat, e cald, însă punctele forte se cam opresc aici.

Ne-a întâmpinat la recepție o doamnă care din start ne-a comunicat sec ce NU avem voie să facem. Nu putem aduce în pensiune alimente și băuturi, nici măcar apă, deși în pensiune nu se poate mânca decât micul dejun, alte mese nu se servesc decât pentru grupuri de peste 20 de persoane. Cafeaua e 7 lei, i-am dat 10 și nu mi-a dat restul, spunând că nu are.

Dacă te intorci seara mai târziu de ora 23, riști să găsești ușa încuiată. Camerele nu arată sub nicio formă de 4*, mobilierul e vechi, n-am putut așeza hainele în dulap pentru că era plin de praf. Balconul e de fapt o terasă mare, delimitată între camere de niște bârne. Nu e voie să fumezi pe balcon ci doar la ieșire, intr-un spațiu special amenajat.

Una peste alta, pensiunea nu-și merită cele 4 margarete. Desigur, dacă vreți liniște, culcare la oră fixă ca în tabără, e locul ideal.

Cu siguranță, nu voi reveni aici, pentru că nu așa înțeleg eu ideea de ospitalitate și amabilitate când vine vorba de turism.

Impresii încărcate de Mihaela E. in 26.01.2019 14:44:39

Validat / Publicat: 26.01.19 15:32:49

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mihaela E.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

[26.01.19 15:31:50]

@Mihaela E.: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 74&ridAnt=92100