ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2018
DIN: Piteşti
ÎNSCRIS: 20.08.12
JUL-2018

Un sejur aproape perfect…...

In perioada 26.07-02.08.2018 am petrecut vacanta in Antalya la Club Hotel Sera ….

Avionul a parcurs in 1h si 45 min. distanta Bucuresti-Antalya, cu mici turbulente dar nimic semnificativ. Transferul s-a facut rapid chiar daca hotelul nostru era ultimul, am trecut prin Kundu unde am lasat turisti la Hotel Miracle si Royal Seginus.

Pe scurt:

-Camera este spatioasa, balcon cu vedere partiala la mare (1114), baia cu cada, curat si cu toate dodarile necesare. Bauturile racoritare si apa inlocuite in fiecare zi si accesoriile de baie la fel (sampon, balsam, gel de dus si sapun). Atunci cand am ramas in camera sa ne odihnim dupa-masa camerista a inlocuit decat in baie nu a mai verificat si frigiderul sa vada daca lipseste ceva.

-Piscinele sunt 3, una fiind cu apa de mare, curate cu sezlonguri suficiente… Ce mi-a placut este faptul ca poti inota si seara fara sa deranjezi pe cineva (curatarea lor se face dimineata devreme, dupa cate am observat).

-Plaja si marea: Lara are una din cele mai lungi plaje cu nisip din Antalya, insa plaja hotelului, care e cumva delimitata de plaja publica, nu este foarte mare, dar are suficiente sezlonguri, (noi am gasit intotdeauna sezlonguri libere chiar daca ajuneam la 9.30-10) … Prosoapele de plaja le puteam schimba de cate ori doream in contul cardurilor.

Un aspect negativ a fost prezenta cainilor maidanezi pe plaja, destul de multi si foarte mari, care se strecurau sub sezlonguri la racoare.

Marea curate si adanca chiar de la mal. Exista o zona cu apa mica pt copii, un fel de golfulet, cu sezlonguri.

-Mancarea: multa, pt toate gusturile, nu foarte diversificata. Micul dejun si pranzul se serveau la Royal Restaurant, in incinta hotelului. Cina era servita pe terasa Garden 89 Restaurant, alt aspect negativ pt un hotel de 5* a fost acela ca, fiind o zona deschisa si foarte cald, chiar daca era seara, mancarurile care nu erau acoperite (diverse mezeluri, salate, chiar si zona prajiturilor) erau “vizitate “ de muste, ca sa folosesc o expresie draguta. Pisicile nu ne-au deranjat deloc.

Dimineata si la pranz se mai putea manca si la Attalia Pool Snack.

-Wi-fi gratuit doar in lobby.

-Entertainment- seara cu muzica live, spectacole pt. copii.

In afara resortului nu prea ai ce face, poate sa cumperi suveniruri din cateva magazine aflate langa resort. Am fost cu autobuzul local (15 TL dus intors/2 pers.) in Antalya la bazar si orasul vechi si la Mall-ul TerraCity-Lara.

Va doresc calatorii frumoase!

Trimis de Iulia_euxin in 22.08.18 16:48:56
Validat / Publicat: 22.08.18 20:38:01
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 7169 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Iulia_euxin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 pe plaja...

adelap
[21.01.19 14:56:03]

@Iulia_euxin: puteti va rog sa imi dati mai multe detalii despre hotel: in ceea ce priveste bauturile incluse in conceptual all inclisiv al hotelului. am tot citit ca barurile se inched la ora 16. oo. Asa este? dupa aceasta ora unde se mai poate consuma apa/ bauturi? multumesc

Iulia_euxinAUTOR REVIEW
[05.02.19 13:09:58]

@adelap: bauturi si apa, chiar si prajiturele se pot consuma pe tot parcursul zilei la Garden Bar de la 17.00-24.00 in Lobby de la 09.00-24.00, la Cafe keyif (e aproape de una din piscine) 16.00-18.00...

si apa la dozator aproape de plaja... si se dau si sticle imbuteliate la unul din baruri (nu mai stiu care)...

stai linistita, totul e ok...

adelap
[05.02.19 13:19:11]