ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2017
PREŢ SEJUR: 1450 Euro

AUTORUL NU ar recomanda

Club Hotel Sera City & Resort [Lara]5

Sera Club Deluxe Hotel - 5 stele in stil OTOMAN

Anul acesta am ales ca loc de petrecere al concediului Lara, Antalya si pot spune ca nu-mi pare rau. Am citit si m-am informat despre acest hotel cu mult timp inainte si deci stiam cam unde merg, cam ce asteptari sa am de acolo, multi carcotasi ca de obicei, multi care exagereaza putin.

Ca si resort, OK, lux dus la extrema in ceea ce priveste cazarea, cladirile de Hotel, spatiile verzi si mai ales camerele, anul acesta beneficiind de un apartament foarte spatios (mai mult de 45 m patrati) cu doua camere si vedere partiala la mare. Poate unii se plang ca fiind un hotel amplasat chiar pe culuarul de zbor al aeroportului din Antalya, mai este si neplacutul zgomot al avioanelor, pe noi nu ne-a deranjat deloc, am avut cazarea la etajul 7 al cladirii principale si avioanele mai mici ne treceau putin pe langa geam.

Resortul, amenajat pe o suprafata de peste 4 km ofera suficient spatiu astfel incat sa te poti simti in intimitate, ai parte de adevarate oaze de verdeata, separeuri si locuri de unde nu ai mai vrea sa pleci. Plaja cu nisip, destul de fin si golfuletul artificial cu nisip incredibil de catifelat ofera suficiente locuri de plaja incat sa nu trebuiasca sa alergi cu noaptea in cap sa ocupi un loc pe sezlonguri. Pentru doritorii de sarituri exista ponton, pentru cei ce-si doresc putina adrenalina sunt diverse sporturi nautice contra cost.

Masa se servea in 2 mari locatii, restaurantul principal pentru mic dejun si pranz si gradina restaurant pentru cina. Mancare variata, suficienta pentru mai toate gusturile, si acum marea problema cand vorbim de lichide, cand spun lichide ma refer la absolut toate de la apa si pana la cele alcoolice., este singurul resort unde nu am primit apa imbuteliata decat in barul din camera si acolo decat o sticluta de jumate de litru de persoana pe zi. Totul la dozator, apa, suc, bere, bauturi alcoolice cu nume si renume, garantat contrafacute. Acesta este marele minus pe care resortul il primeste, cafeaua oribila, la dozator si nici aia naturala ci 100% din prafuri. O cafea buna puteai bea doar in lobby, la pool bar unde trebuia sa stii ca fac.

Alta problema majora a fost internetul, singurul loc unde puteai beneficia gratis de net fiind in lobby, restul, contra cost. Sunt de acord ca fiecare resort isi are propriul concept all inclusive, acesta nu cred ca ar face parte din ele, poate mai degraba most exclusive...

Una peste alta concediul a fost reusit si pentru faptul ca am ales sa nu imi fac probleme mai mult decat este cazul insa garantat resortul nu se ridica nici la un nivel de 4 stele din punct de vedere al serviciilor. Restaurantele a la carte 4 la numar aveau de asemenea dezavantajul lor, masa gratis, bauturile pe bani (all inclusive, zau? sticla de vin de 3/4 era 20 Euro).

Recomand acest resort mai mult familiilor cu copii pentru cluburile pt cei mici, golfuletul artificial, multiplele locuri de relaxare si pajistea cu broscute testoase si pisici. Tuturor celorlalti mai multa inspiratie in alegerea unui resort pe masura celor 5 stele afisate.

Trimis de ruxy67 in 11.09.17 11:57:28
Validat / Publicat: 11.09.17 13:00:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi-Sealight resort 5* Side-Waterside resort 5* Kemer- L'Ancora Beach resort 4*, etc
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia Platamonas, Nei-Pori, Salonic, Atena Italia- Milano, Roma SUA-California, Orange county

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ruxy67); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

maria55 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [11.09.17 13:29:33] »

@ruxy67: uite, d'aia ai avut o vacanta reusita! Fiindca nu a fost umbrita de micile neajunsuri! Tinand cont de pretul platit, consider raportul destul de bun! Pozele iti incantă privirea, sunt foarte reusite!

Felicitari pentru articol!

sebigeanina [11.09.17 16:18:34] »

Salut văd că ai mai fost la turci, deci ai cât decât habar de Turcia dar am o întrebare din cât ai plătit scade costul biletelor de avion şi transfer la 3 adulţi şi vezi ce mai rămâne pentru un sejur de 7 nopţi cu tot ce ai primit şi după aceea vezi şi ce ai fi primit la noi s-au la greci de aceşti bani. Eu zic că turcii au cel mai bun raport calitate-preţ.

ruxy67 [11.09.17 18:05:38] »

Nu va înțeleg, eu am zis că per total a fost ok cu mici lipsuri care fac

diferența între 4* si 5 nimic mai mult, ce are asta cu sejur i. Ro sau prin alte locuri?

rodicabotez [11.01.19 07:48:12] »

@ruxy67: buna ziua, am intelesc ca plaja este impartita in doua:un minigolfulet ptr copii si inca o parte, ma intereseaza cealalta parte cum este, intrarea in apa este abrupta, sunt pietre in apa? este bar pe plaja?

multumesc!

ruxy67 [11.01.19 07:58:49] »

@rodicabotez: este bar la plaja locul pt copii este separat intrarea in apa este ok

rodicabotez [11.01.19 09:24:46] »

@ruxy67: multumesc ptr amanunte

inca o intrebare: plaja este cu nisip sau pietricele mici?

ruxy67 [12.01.19 17:42:14] »

@rodicabotez: la golfuletul de copii, plaja e superba cu un nisip foarte fin, cealalta plaja este cu nisip si pietricele nu foarte ascutite

adelap [21.01.19 14:58:41] »

@ruxy67: puteti va rog sa imi dati mai multe detalii despre hotel: in ceea ce priveste bauturile incluse in conceptul all inclusiv al hotelului. Am tot citit ca barurile se inchid la ora 16. oo. Asa este? dupa aceasta ora unde se mai poate consuma apa/ bauturi? multumesc

ruxy67 [21.01.19 22:44:49] »

@adelap: Nu este adevarat, cand un bar de la plaja sau altundeva se inchide altele se deschid mereu vei gasi ceva unde sa poti bea ceva

sunt incluse doar bauturi facute in Turkey sub licenta

adelap [22.01.19 12:24:34] »

@ruxy67: multumesc

5 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    adelap, maria55, rodicabotez, ruxy67, sebigeanina