ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.05.2010
ÎNSCRIS: 24.10.09
MAY-2010
2 AD. + 1 (1 an) COPII

Un hotel bun

Imi pare rau ca acest hotel coboara in clasament datorita unor note si descrieri ireale ale utilizatorului ioana...

puncte forte:

- nu este in centrul statiunii ceea ce pt o famile care vrea sa se relaxeze sau cu copii este un lucru bun fiind departe de agitatie;

- este pe plaja (pt familiile cu copii asta este un lucru foarte important, deoarece statiunea e in costa si nu trebuie sa urci/cobori ptr a ajunge la plaja) ;

- plaja este ff frumoasa, curata si lata (in mijlocul statiunii am observat ca este ingusta) ;

- camerele sunt spatioase, mai exista un fotoliu care se face pat, am avut si patut ptr bebe, ac-ul mergea perfect, se facea curatenie in camera nu doar treceau in mare, la 2 zile ne-a schimbat si lenjeria (zilnic gaseam diverse forme facute pe pat...) ;

- seara animatie (minidisco pt copii si pe urma cate un show ptr adulti) ;

- mancarea noua ni s-a parut destul de buna, nu era mancare sofisticata dar variata si pt toate gusturile, pestele nu lipsea, inghetata, prajituri si torturi f bune, etc. In legatura cu ce a scris ioana inainte cu parizer prajit eu una nu am gasit asa ceva... noi am fost 2 familii cu copii foarte mici care sunt mult mai sensibili ca adultii si nu am avut probleme cu ei (sa faca indigestie sau alte chestii de la mancare) ;

-restaurantul avea o panorama destul de frumoasa.

-piscinele atat cea interioara cat si cea exterioara aveau apa incalzita! cea interioara era destul de spatioasa!

puncte minus:

- piscina exterioara era destul de micuta ptr capacitatea hotelului;

- hotelul are 2 corpuri dupa cum se stie izgrev si obzor. in interiorul hotelului nu exista un loc si ptr fumatori iar daca erai cazat in izgrev trebuia sa stai in picioare afara. Obzor avea o terasa destul de frumoasa in fata.

- masa: a fost f buna insa dupa cele 3 zile cand 95% din romani au plecat si au ramas nemtii au facut schimbari si mai in bine la masa ceea ce nu mi se parea chiar ok... si ce nu prea mi-a placut la masa e atmosfera de cantina (adica era un zumzait continuu, puteau sa puna niste muzica in fundal...). am vazut persoane care au vrut sa iasa cu ceva de la masa si le-au intors (eu una la ora prnazului copilul meu dormea si am rugat-o sa ma lase sa ii iau pranzull in camera si nu au fost probleme)

in mare este un hotel bun pe care il recomand!

Trimis de bryana in 19.05.10 21:04:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3517 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bryana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camerele cu vedere la mare fac toti banii! auzi pur si simplu marea din camera!

valimi
    [20.05.10 07:10:41]

Referitor la masa, eu cred ca atunci cand hotelul era plin cu romani nu apucai sa vezi ce era de fapt pe platouri initial, pentru ca isi umpleau prea repede farfuriile daca gaseau ceva bun.

pepsi70ro
    [20.05.10 07:17:30]

@valimi, acest lucru se intampla si la alte hoteluri din Bg, ce sa-i faci.

Ce nu inteleg eu nota destinata distractiei, am inteles ca ati avut diverse modalitati de distractie, ce s-a intamplat?

[20.05.10 07:45:31]

pai nu prea inteleg la ce te referi pepsi! am spus ca era in fiecare seara minidisco si pe urma un show ceva dar nu era ceva super stralucit insa sa treaca timpul era ok.....la copii acelelasi lucru in fiecare seara insa ei se distrau! nu e o animatie de nota 10!

voaleta
    [23.05.10 10:45:54]

Buna, bryana. poti, te rog, sa imi spui cat ati platit parcarea pe zi? Urmeaza sa ajung la acest hotel in iunie. Multumesc.

[24.05.10 08:48:11]

buna! noi am platit 5 leva pe zi la receptie....

voaleta
    [24.05.10 08:53:10]

Rezonabil. Multumesc pentru tot ce ai scris; vom merge linistiti la acest hotel... O vara frumoasa!

[24.05.10 08:54:33]

o vara frumoasa si voua!

ioanam13*
    [02.06.10 13:20:28]

Am mai intrat sa vad ce se mai spune de acest hotel. Daca tu, briana ai fost multumita, ma bucur pentru tine. Dar am ceva de obiectat. Piscina exetrioara nu avea cum sa aiba apa incalzita deoarece era un afis in care se specifica sa nu se intre. Piscina a fost umpluta cu apa (rece) pe data de 1 mai. In pozele postate de tine (in afara de cea de ansamblu) eu nu vad hotelul. Chiar nu mi se par reprezentative.

[02.06.10 14:33:45]

ioana furi curent! scz dar nu am chef sa disut cu tine! iar ptr linistea ta sufletesca ...nu am alte poze cu hotelul,,,

[02.06.10 14:36:46]

ok am fost rea....am spus ca furi curent ptr ca ai scris ca piscina a fost umpluta pe 1 mai cu apa rece.... 1. piscina pe 30 cand am ajuns noi avea apa in ea....2. sotul meu s-a bagat in apa si a zis ca e calda....poate se incalzise de la soare na, dar noua ni s-a parut ca piscina exterioara comunica cu cea interioara prin niste chestii....ma rog nu stiu cum sa explic aici, iar cea din interior avea apa calda...super calda

ioanam13*
    [02.06.10 14:50:47]

Mmda... nu avea nici un fel de legatura cu cea interioara. cea interioara avea apa calda. Trebuia sa citit afisele inainte sa intrati in piscina exterioara. Ma mir ca nu a venit nimeni sa va avertizeze sa nu intrati in piscina, ca am obs ca asa se proceda.

[02.06.10 14:54:32]

eu nu am stat deloc la piscina ptr ca am stat numai pe plaja, sotul a trecut si a zis ca a intrat putin si era calda....nu am mai discutat problema asta insa nu mi-a zis sa se fi luat cineva de el ca a intrat! e posbil sa fie adevarat ce zici tu aici nu te contrazic....poate a avut el noroc ca nu l-a obs nimeni! insa cum ai spus ca piscina a fost umpluta pe 1 aici te contrazic 100%

adycez
    [04.06.10 11:02:21]

Maine noapte "decoläm"si noi catre acest hotel si m-ar interesa cit costa inchiriatul sezlongului si al umbrelei (acestea nu sunt incluse in pachetul achizitionat).

Ideea era daca se merita sa le car eu pe ale mele de acasa (am doua sezlonguri din alea rabatabile care ocupa destul de putin loc)

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

[04.06.10 11:06:38]

noi am dat asa: 6 leva sezlong + 2 leva salteluta + 7 leva umbrela! hotelul e chiar pe plaja deci daca le vrei pe ale tale nu e asa mult de carat!

vacanta frumoasa!

adycez
    [04.06.10 11:27:10]

Multumesc "bryana".

La banii astia cred ca am sa le iau pe cele de acasa ca astfel pot sa consider ca le amortizez in sejurul de 7 zile

libertango
    [04.06.10 11:38:45]

daca vrei poti sa-ti iei numai o umbrela... nu cred ca trebuie neaparat luate toate.

[04.06.10 13:14:03]

nu trebuie luate toate! de asemenea poti sa iti iei sezlong fara salteluta sau asa mai departe...

eu am dat pretul ptr toate!

adycez, bryana, ioanam13*, libertango, valimi, voaleta
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Encanto Beach Hotel (ex Sentido Golden Star):