Bicaz Pirates Resort Hotel

DIN Tăşnad [SM]
înscris/ă în 04.08.17
JUL-2018
REGIM MASĂ DP

Un sejur... totusi reusit!

Am revenit cu mult drag la Hotel Bicaz anul acesta, cu un bilet rezervat direct la hotel din decembrie.

Am ajuns mult prea devreme la ora 10, dar am fost primiti cu zambetul pe buze si cu multa caldura de o domnisoara blonda, care merita nota 10 si un bonus la salar, (poate ma aude dl I.T?). Sigur nu am avut pretentii exagerate. Am completat formularele si am plecat la plaja. Cand camera a fost gata am fost sunati si aproximativ la ora 14 eram deja in camera.

Camera e spatioasa, mobilierul ok, baia e dotata cu uscator de par si produse cosmetice (gel de dus, sampon, lotiune de corp, casca dus). La partea de cazare a fost ok, doar ca spre deosebire de anul trecut curatenia a lasat loc de mai bine. Am vazut cateva cameriste tinere care doar dadeau drumul la tv pe canalele de muzica si uitau sa mai faca curat. Acelasi lucru mi s-a intamplat intr-o zi cand au uitat sa aspire, dar au schimbat prosoapele, iar in penultima zi au uitat cu desavarsire de camera noastra si nu au trecut deloc pe la noi, nici macar sa golesca cosul. Pe acestea eu le-as concedia,insa resturantul si locatia au compensat acest minus.

La serviciul masa - totul a fost la superlativ. Cantitativ era foarte mult, calitativ e Ok, pranzul era chiar diversificat cu antreuri, ciorbe, diverse sortimente de carne, garnituri, desert, fructe, racoritoare. In plus in fiecare zi era Crazy Day -adica se servea bere, vin sau inghetata, alternativ pe zile.

Locurile de joaca sunt ok si am apreciat in mod deosebit cursurile de inot. E drept ca se plateau si ca dl. profesor era putin mai dur dar altfel nu vad cum ar fi reusit. Copilul meu aproape ca a invat sa inoate. Papagalul Coco este un alt atu al hotelului ptr. noi.

Per ansamblu am fost multumiti, chiar daca se poate si mai bine si speram sa putem reveni si la anul tot la Hotel Bicaz.

NOTĂ: Operatorul acestei destinații (proprietarul, administratorul etc) a scris un răspuns / drept la replică referitor la aceste impresii

Impresii încărcate de mihnea20 in 15.08.2018 17:56:44

Validat / Publicat: 15.08.18 18:33:13

• Alte destinații turistice prin care a fost: Austria, Franta, Ungaria

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mihnea20); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[15.08.18 18:16:39]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 49&ridAnt=88579

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Pentru a transmite un mesaj personal: click pe linkul "mesaj pers" afişat la fiecare ecou, lângă username (ori click pe username, apoi - în fereastra nou-deschisă - pe linkul "trimite mesaj pers").

Notă: Este necesar ca destinatarul să aibă bifată opţiunea ACCEPT PRIMIRE MESAJE DE LA CEILALŢI UTILIZATORI. Opțiunea se poate seta/deseta din secțiunea CONTUL MEU.

[18.08.18 20:40:35]

@mihnea20: buna ziua. imi puteti spune cat a fost costul total al sejurului? intreb pentru ca noi nu am mai fost pe litoralul romanesc de peste 10 ani... in bilet ati avut inclus doar micul dejun? pentru celelalte mese se platea? cat costa inchirierea unei umbrele si 2 sezlonguri? multumesc.

[18.08.18 22:17:08]

@yuliansch:

Buna ziua

Costul total a fost 3200 Ron, (dar platit in decembrie!) si a inclus 7 nopti de cazare cu demipensiune-adica mic dejun si pranz-ambele bufet suedez. Hotelul e pe plaja Quantum Beach unde un sezlong era 25 de lei de luni-joi si de vineri-duminica 30. Umbrelele erau mari acopereau cam 3-4 sezlonguri si nu se platea nimic ptr ele. dar are spatiu si ptr cearceafuri-unde e gratuit. Tot langa e plaja Vega unde sezlongul era 20 ron pe zi de luni-joi si 30 vineri-duminica, umbrela inclusa in pret. intrarea in mare e lina. Mai ales daca aveti copii va recomand cu caldura!

[19.08.18 07:38:21]

@mihnea20: multumesc mult. inca o intrebare: rezervarea a fost facuta printr-o agentie sau direct la hotel?

- Iulian Tenie
[08.09.18 14:38:33]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

Draga Mihnea!

Mai intai tin sa te asigur ca tratam cu toata seriozitatea toate sesizarile si recomandarile turistilor nostri. M-ar ajuta extrem de mult ca acestea sa imi fie aduse la cunostinta in timpul sejurului pentru a identifica in mod direct cauzele si implicit de a lua masuri in consecinta, imediate, cu atat mai mult cu cat unele aspecte sesizate in recenzia ta fac referire la curatenie, aspect care constituie o prioritate absoluta pentru mine. Ma bucur ca "totusi" sejurul tau a fost unul reusit si sper ca anul viitor sa ne gasesti mai bine pregatiti. Iti multumesc ca ai ales sa iti petreci vacanta la hotelul nostru,

Iulian Tenie

general manager

[11.09.18 16:25:19]

@yuliansch:

Direct la hotel!

[12.09.18 08:26:03]

@mihnea20: inca o intrebare ref la sezlonguri: pretul de 25 lei/ 30 lei era doar pentru un singur sezlong sau pentru o pereche?

[12.09.18 22:00:12]

@yuliansch: un singur sezlong