MC Arancia Resort Hotel [Konakli]

înscris/ă în 10.08.18
AUG-2018
REGIM MASĂ Masa

Mc Arancia, un mare [***]

1. Prima zi, prima problema.

Cand ajungi la receptie, nu te baga nimeni in seama. Te cazeaza dupa ora 14:00. Angajatii, la receptie nu stiu prea multa engleza.

Dupa 3 ore de asteptare, ajungem in camera si gasim un mare dezastru. Saltele deranjate si foarte murdare. Mirosul este oribil. La baie este foaaarte murdar, cand faci dus nu ai loc + trebuie te urci in cada cu papucii. Nu am avut lenjerii, doar saltelele goale. Iti era efectiv scarba sa dormi. Feonul de la baie merge un minut si cinci se incarca, pana se usuca parul, daca e lung, dureaza vreo 3 ore, mai bine stai la soare.

2. Mancarea

Foarte multa mancare, dar nu are gust. In fiecare zi aceeasi mancare, din toate aceea mancare am mancat doar niste paine cu cascaval. Poti sa gasesti si niste fructe acceptabile dar in rest, mai nimic. Nu este carne, salam si sunca vai de capul lor, parca facute la repezeala. Noi am venit cu gandul sa ne ingrasam, insa am slabit.

3. Bauturi

Sa nu va ganditi ca sunt cocktail-uri sau alte bauturi speciale. Ca alcool, este doar vodka pentru rusii. Apa la borcan, ca intr-un recipient de iaurt. Toate bauturile la pahar de plastic. (Fanta, cola, sprite, care nici nu sunt originale). Unele bauturi sunt seci. Cafeaua cacao cu lapte, nu avea niciun gust.

4. Servicii

In camera, nu iti face mai nimeni curat. Doar la venire, ce iti aranjeaza putin patul. La mini-frigiderul din camera este decat apa plata. Sunt 2-3 angajatii la vreo 300 de camere. Hotelul nu este renovat asa cum se minte.

5. Plaja

Plaja plina de pietre si bolovani, nici nu poti sa stai in ea, la 37 de grade este foarte agitata. Nu poti inota in niciun caz, trebuie sa mergi ori cu papuci ori cu un colac. Nisipul nu este fin, asa cu se zice. Iti rupi picioarele si-n ala.

6. Piscina

Umbrele sunt imense, abia are loc o persoana sub ele, nici macar jumate de sezlong. Apa din pisicina era acceptabila, am stat mai mult in ea ca sa treaca timpul decat sa stai intr-o camera murdara. Chiar daca este putin mai mult clor, este bine sa iti pierzi timpul acolo.

Tin sa zic ca nu am avut pretentii foarte mari, insa acesta este avevarul gol. Noi am platit pentru 3 persoane 1600 de euro, 7 nopti, nu merita nici jumate. Domina rusii. Am citit comentariile si nu le-am serios si chiar imi pare rau ca nu am tinut cont de sfatul altora. Nu dau in niciun caz 5 stele, maxim 3. Cine nu crede, chiar va rog sa veniti sa vedeti cu ochii vostri

2018.

Impresii încărcate de Larisa.o in 10.08.2018 18:13:41

Validat / Publicat: 10.08.18 19:00:16

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Larisa.o); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[10.08.18 18:55:33]

@Larisa.o: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 79&ridAnt=88380

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[10.08.18 20:29:37]

@Larisa. o:

Cand ajungi la receptie, nu te baga nimeni in seama. Te cazeaza dupa ora 14:00.

Aia este ora oficială de check in. Nu aveau nicio obligaţie să te cazeze înainte de ora 14.00. La noi pe litoral multe hoteluri te cazează începând cu ora 18.00, deci se poate şi mai rău :)).

Noi am venit cu gandul sa ne ingrasam, insa am slabit.

Asta da performanţă! Mie nu mi-a reuşit niciodată şi nu plec în vacanţă cu gândul de a mă îngrăşa, ci doar cu speranţa că nu voi acumula prea multe kilograme.

Noi am platit pentru 3 persoane 1600 de euro, 7 nopti, nu merita nici jumate.

Posibil să nu merite banii, dar din cei 1600 de euro, vreo 750 te-a costat doar transportul (avion+taxe aeroport+transfer), doar diferenţa fiind alocată strict pentru cazare şi masă, oricum o sumă foarte mică pentru un hotel de cinci stel ultra all inclusive în vârf de sezon.

Dacă plăteai doar jumătate, făceai doar o plimbare cu avionul până în Antalya şi retur, cu catering la bord inclus :D

Tocmai acesta este scopul acestui site: cel de informare! Citeşti cât mai multe păreri, bune sau mai puţin bune şi apoi decizi dacă o astfel de alegere ţi se potriveşte.

Piscinele acestui hotel sunt totuşi frumoase. Nu pui şi tu nişte poze de acolo?

Alegeri mai inspirate pe viitor!

- adrianbogdan
[11.08.18 11:09:36]

Buna!

"Nu am avut lenjerii, doar saltelele goale. "

Ce sa integ eu turist de aici ca nu ai avut lenjerie!? Ce fel de lenjerie? Intima cumva?

Refuz sa cred ca nu a-ti avut pe pat decat "saltelele goale".

"Umbrele sunt imense, abia are loc o persoana sub ele, nici macar jumate de sezlong. "

Tot asa o fraza pe care sincer nu o inteleg?! aveati sau nu umbra de la umbrelele imense?

In rest numai de bine, vacante frumoase iti doresc!

Publicitate    [19.08.18 10:21:28]

• Nu recomand!! (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 1.70 (scris in 11.08.18 de flaviuk din CLUJ-NAPOCA) - NU RECOMANDĂ
  • Super frumos recomand (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 18.06.18 de Mamulos din ORADEA) - RECOMANDĂ
  • O mare teapa (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 1.25 (scris in 17.08.17 de iuli2016 din IAşI) - NU RECOMANDĂ
  • MC Arancia, un resort de (...) (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 0.42 (scris in 14.08.17 de bogdydan din SATU MARE) - NU RECOMANDĂ
  • Nu recomand (Aug.2015) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 09.08.15 de corny din BUCUREşTI)
  • O vacanta relaxanta de 4 stele (Jun.2012) - punctaj satisfactie: 8.30 (scris in 02.07.12 de ion_ din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • NU merita... (Sep.2011) - punctaj satisfactie: 3.50 (scris in 16.07.13 de ada79 din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: