ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2018
ÎNSCRIS: 18.06.18
JUN-2018

încărcat de pe telefon!

Super frumos recomand

Buna ziua... doresc in primul rand sa precizez faptul pentru unii [***] si lasa comentari aiurea era sa renunt la vacanta la acest Resort.

Am mai fost in Bodrum si a fost ok. trebuie sa stiti ca la Turci resorturile de 5 ⭐ nu sunt ca la noi sa in alte tari. E undeva la 4⭐dar unii [***] cred ca daca vad 5 ⭐cred ca i se va pune mancarea in fata si [***].

Vacanta mea a fost asa: am ajuns la hotel si am fost cazati in o camera super faina curata cu mobilier elegant cu vedere la mare

personalul foarte amabil mancare foarte multa si buna si dulciuri fructe si tot ce doriti in afara de porc.

piscinile curate

bauturi la discretie doar cele turcesti.

in cateva cuvinte nota 10.

se vb limba engleza germana si rusa.

internet este cu plata 10€ sejurul sau 300mb gratis.

aer conditionat.

plaja este cu nisip jumatate si jumatate cu pietris in. mare cam de la 3 mt de mal sunt pierte mai mari.

Eu am platit 820€ 2 persoane pentru ca am ales vedere la mare si camera standar din care 400€ este avionul si transportul de la aeroport la hotel. eu cred ca 400€ in 2 persoane un sejur este ok.

In anul 2017 am fost la Constanta am platit 55€ camera si chiata fost naspa sezlungul 20 lei de pers. plaja oribila. mancam unde puteam si costa. si cand am facut socoteala am cheltuit 980€...

DECI RECOMAND CU INCREDERE

Trimis de Mamulos in 18.06.18 17:23:38
Validat / Publicat: 18.06.18 18:24:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 4465 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mamulos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[18.06.18 18:23:37]

@Mamulos:

Mare atenţie la modul de exprimare!

Un astfel de limbaj precum cel din porţiunile editate de noi nu este binevenit pe acest site.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 79&ridAnt=86509

[18.06.18 20:22:08]

@Mamulos:

Înainte de a face aprecieri privind opiniile şi comentariile altor utilizatori dezamăgiţi de acest hotel, poate ar trebui să te gândeşti că oamenii sunt diferiţi, au gusturi şi experienţe turistice diferite şi atunci şi aşteptările sunt diferite.

Păi şi o plajă cu pietre merită nota 10 în opinia ta???

În plus şi marea se adânceşte brusc. Unii merg cu copii, alţii nu ştiu să înoate.

Dacă vine unul după ce citeşte ce ai scris tu aici şi îşi rupe picioarele pe acolo prin pietre crezi că îţi va mulţumi?

Gabytza
    [19.06.18 10:08:58]

Nu întotdeauna autorii acestor reviewuri le scriu in ideea de a ajuta alti utilizatori, ba chiar uneori se mai întâmpla, poate din prea multa mândrie sa nu recunoască, ca "si-au luat teapa"intr-o oarecare măsura.

In cazul acestui review autorul se declara foarte mulțumit de un sejur extrem de ieftin si daca asa stau lucrurile ii dau dreptate, deșii 10 la toate capitolele este in mod cert exagerat, dar in mod necesar cred ca ar trebuii făcută aceasta specificație, atunci da părerea sa ar fi de luat in seama.

[19.06.18 14:24:58]

@nicole33: Daca marea e limpede, are o culoare superba, peisajul e mirific... da eu cred ca si o plaja cu pietricele poate primii nota 10, facand specificatiile de rigoare . E doar aprecierea fiecaruia dintre noi,pt ca sunt de acord cu tine,suntem diferiti.

[19.06.18 18:33:08]

@c_marika22:

Really???

Dacă tăceai, filosof rămâneai .

Chiar dacă "datul cu părerea" este sport naţional, în acest caz este cel puţin penibil să-mi judeci mie comentariul când HABAR NU AI despre ce este vorba, când cu certitudine nu ai călcat prin acea zonă în viaţa ta.

În zona Alanya:

1. Marea NU este limpede niciodată, nu are claritate, nu-ţi vezi în apă propriile degete de la picioare decât cu mare greutate sau deloc.

2. Marea NU are o culoare superbă.

3. Peisajul NU este deloc mirific. Asta cu peisajul mirific a fost cea mai bună glumă .

4. În marea majoritate a cazurilor, plaja este cu nisip şi pietriş, întrarea în mare cu pietricele şi chiar pietre mari, iar marea se adânceşte brusc. Puţinele excepţii nu fac decât să confirme regula.

Singurele calităţi ar fi că marea este caldă, foarte sărată şi curată (fără alge şi alte "chestii").

Dacă vrei mare cu o culoare superbă şi un peisaj mirific, du-te în zona Kemer, în Bodrum sau Marmaris şi apoi dă-ţi cu părerea.

După trei vacanţe în zona Alanya în ani diferiţi am câteva sute de fotografii cu "marea superbă" şi "peisajul mirific" şi alte mai multe sute de poze din zona Kemerului unde am petrecut alte cinci vacanţe. Doar aşa pentru a compara peisajul .

[19.06.18 19:26:13]

@nicole33: Pentru inceput, ai putea evita folosirea majusculelor si a cuvintelor intentionat ingrosate, care dupa cum stii si u au rolul urletelor din viata reala, in mediul online. Te rog sa nu mai urlii la mine, fiindca nici eu nu am urlat la tine . Folosesti prea multe negatii in comentarile tale si ma surprinzi, vazand ca te contrazici singura. Ai putea citi inca o data comentariul meu si o sa vezi ca referirea mea a fost una generala, intr-un context particular . E normal sa avem pareri diferite, si da, sunt convins ca vor mai fi colegi de site care vor acorda punctaj maxim plajei si marii din zona respectiva datorita emotiei si trairii momentului respectiv . Te vei contrazice din nou cu toti acestia, sugerandu-le aceleasi lucruri??? . P. S:Nu era necesar sa enumeri toate vacantele tale in. zona Antalya, sa ne convingi ca ai dreptate .

[19.06.18 19:41:45]

@c_marika22:

Nu cred că mă contrazic deloc.

Ţi-ai dat cu părerea fără să ai habar cu ce "se mănâncă" Alanya unde NU ai fost, deci sunt doar presupuneri, fără o bază reală, fără o experienţă directă.

În articolele mele, eu încerc să fiu cât mai obiectivă cu putinţă, lăsând cea mai mare parte a emoţiilor deoparte. Ar fi minunat dacă şi alţii ar proceda la fel, dar nu-mi fac speranţe deşarte .

Greşit. Nu am enumerat decât o mică parte din vacanţele mele turceşti, mai numeroase decât crezi .

Nu am "urlat" la tine. Nu am scris TOT ecoul cu CAPS, ci doar am dorit să subliniez anumite aspecte importante, în opinia mea.

[19.06.18 20:29:04]

@nicole33 Ok, doar pe alocuri ai urlat la mine, macar suntem de acord intr-o privinta . Aprecierea mea a fost una generala, nu am facut referire stricta la plaja din Alanya, am confirmat doar ca eu, precum si alti colegi de ai mei, putem acorda punctaj maxim si unei astfel de plaje, dusi de emotia momentului . Ulterior as fi putut interpreta si ca niste mici atacuri, cu iz personal, argumentele tale , insa tonul meu echilibrat iti arata ca nu am facut-o. Tonul face muzica. Vacante placute iti doresc!

costel_raul
    [08.07.18 13:06:29]

@Mamulos: Salut. Ai luat biletele la târgul de turism? Recenziile sunt slabe. Din ce spuneți d-vs este ok.

c_marika22, costel_raul, Gabytza
    Alte impresii din această RUBRICĂMC Arancia Resort Hotel [Konakli]: