Rina Sinaia Hotel

DIN Constanţa
înscris/ă în 09.08.18
AUG-2018
450 lei [adăugat ulterior: PER NOAPTE]

Dubla lux - modern, curat, tot ce ai nevoie

Urmare de aici

Dupa ce am stat si la locatii de 5 stele in Sinaia, adica International si Ioana, am ales sa mergem cu bebelina de un an si ceva si la Rina Hotel, la o camera de 4 stele. Din punctul meu de vedere, desi de afara hotelul nu pare wow, camera in care am locuit a fost impecabila.

M a impresionat curatenia exemplara (zilnica), designul modern al camerei si mobila de calitate, salteaua super odihnitoare, lipsa oricarui miros neplacut, TV mare actual cu f multe canale, la baie un dus cum as vrea sa am acasa :)).

Halate de baie, papuci, sampoane, frigider cu minibar si o sticla de vin din partea “casei”.

Bebelina a apreciat si ea patul, a dormit bustean, dar si intrerupatoarele de la sistemele de iluminat (diferite) ii erau la indemana :)).

Daca vreti sa fiu f picky, singurul disconfort a fost “nebunia” de la micul dejun, dar e fireasca pentru un hotel care gazduieste 300 de persoane deodata.

Noua ne a placut f mult desi e chiar in centru, cand esti cu bebe e ok ai tot ce iti trebuie aproape - parcul, magazine, farmacii.

Da, nivelul este comparabil cu cel al Internationalului! Si da, am mai veni.

Impresii încărcate de Draquess in 10.08.2018 13:01:06

Validat / Publicat: 10.08.18 15:33:15

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Draquess); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 7 voturi) nota2

[10.08.18 15:32:36]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 04&ridAnt=88373

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[10.08.18 16:30:36]

Cred totusi ca s-a strecurat o greseala in caseta tehnica: 450 lei pt 4 nopti cu mic dejun??

- Draquess
[10.08.18 21:39:20]

@iulian68: da, am gresit, pretul publicat era pe noapte

[10.08.18 21:54:48]

@iulian68: cum ti se pare pretul Iulian, corect?

[11.08.18 04:01:50]

@rentea: "scump domne' scump, duncolo era mai ieftin! "🤣🤣De ce ma mai intrebi, stii cat era la New Montana! 😂

[11.08.18 09:47:05]

@iulian68: :):) Parca, dintr-o data, 150-200 de euro allinc 3 pers. la phoenicia luxury pare mai rezonabil fata de “japca” aceasta.

[11.08.18 13:49:25]

@rentea: Tati' crede-ma pe cuvânt: Nu aș fi mers nici acolo nici dincolo pe banii aia. Mie mi se pare mult, chiar daca m-ar "ține" buzunarul. Si nu e o problema asta, doar ca nu le-as da atatia bani. Ca si la New Montana unde nu am mai fost de 4 ani si unde nu am mai gasit ofertele acelea, la preturile actuale nu merita. A, sa stai cu 100-150 la International, e altceva... 😊

[11.08.18 19:32:42]

@iulian68: da, ma rog, important e sa nu te simti furat la sfarsitul sejurului. Sa simiti ca a meritat suma platita. Pretul e o componenta foarte subiectiva. In ultimii ani am ajuns in locuri bune, dar si mai slabute, insa singurul loc unde m-am simtit furat a fost Pensiunea Alfa din Mamaia. :)

[11.08.18 20:13:43]

@rentea: Am avut noroc ca ai fost inaintea mea... Aveam rezervare si eram f fericit ca de trei ani ma chinuian sa rezerv acolo! 🤣