Complex Piatra Șoimului

Avatar Draquess
DIN Constanţa
înscris/ă în 09.08.18
AUG-2018

Mai mult rau, decat bine

Am rezervat pentru o saptamana in august 2018 un apartament in Hotelul Piatra Soimului la recomandarea unor prieteni cu copii f mici (cu precizarea ca ei au stat la o vila din Complexul Piatra Soimului), noi avand la randul nostru o bebelina putin trecuta de un an.

Am fost atrasi de supraf mare a apartamentului, dar si de faima Restaurantului Kuib.

Partile bune:

- personal foarte amabil, apart mare, cu o terasa mare de unde poti vedea veverite simpatice alergandu se prin copaci

- tv in ambele camere

- cat de cat curat

- terasa restaurantului draguta

Partile proaste:

- cum am intrat m a izbit caldura, descoperind ca nu avem a/c;

- din prima m a deranjat ca in baia f mica era combinat un miros de canalizare cu altul de mancare, de nici pe maini nu iti venea sa te speli

- fiind cu spirtul dupa mine am reusit sa scot fata la cele 3 telecomenzi care nu au fost sterse cred de la achizitie

- patul, desi vorbisem ca avem nev de unul mare, era destul de mic, inconjurat de un cadrul de lemn, de care se tot lovea copilul; salteaua subtire si proasta.

- terasa nu dadea pe afara de curata;

- am uitat sa mentionez ca drumul pana acolo de la soseaua principala este hodorogit; imprejurimile hotelului sunt in panta si nepracticabile pt o plimbare decenta cu carutul; loc de parcare e la noroc in functie de clientii restaurantului;

- si apropo de faimosul restaurant, sotului i s au servit copane sarate potroaca cu un piure sec, painea veche, cu ceva de la vegetarieni 170 lei fara bacsis; micul dejun praf...

- seara la culcare zgomot de masini de spalat si un tiuit cu care am si plecat, la pachet, in urechi

- locul de joaca al copiilor de afara neintretinut, murdar

Binenteles am plecat imediat ce am gasit cazare in alta parte...

Impresii încărcate de Draquess in 09.08.2018 16:24:40

Validat / Publicat: 09.08.18 17:38:52

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: International Sinaia, Ioana Sinaia, Orizont Predeal, Dragului Predeal, Mont Blanc Eselnita, etc

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Draquess); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3000 PMA (din 5 voturi) nota2

[09.08.18 17:37:18]

@Draquess: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Binenteles am plecat imediat ce am gasit cazare in alta parte...

Unde v-ați cazat, ulterior?

- Draquess
[09.08.18 21:43:59]

@webmasterX: la Rina, unde binenteles este mai scump, dar totul este impecabil, in camera.

[10.08.18 08:43:48]

@Draquess:

la Rina, unde binenteles este mai scump, dar totul este impecabil, in camera.

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul ADAUGĂ IMPRESII NOI

[10.08.18 08:58:08]

pagină generată in 0.197104930878 sec