ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.05.2010
DIN: iasi
ÎNSCRIS: 09.05.10
JUL-2009

2 ore in vizita la printesa Sisi

Din pacate, doar 2 ore am avut la dispozitie pentru o scurta vizita la Schonbrunn. Veneam din Germania si ne indreptam spre casa. Era destul de tarziu, cred ca ora 20, eram obositi, dar tot am oprit la palat. Am gasit relativ usor parcare si am intrat in curtea palatului. Tin sa precizez faptul ca nu ne-am planificat vizita, nu am stiut la ce sa ne asteptam, nu am avut ghid, din pacate nici nu am stiut de existenta gradinii zoologice, nu mai vorbesc de faptul ca n-am intrat in palat... Doar prin curte ne-am plimbat, dar am ramas impresioanta cat de frumos si curat era. Sunt constienta ca nu am vazut nici 10 % din ce era, dar decat deloc... nu-mi pare rau macar.

Gazonul verde, palmierii, fantanile arteziene, florile, statuile... totul te facea sa te simti ca-ntr-o poveste.

Din pacate a trebuit sa ne grabim, in acea noapte am condus pana in Romania.

Cu prima ocazie, sigur mergem sa ne revansam, trebuie sa recuperam tot ce-am pierdut din frumusetile ascunse ale palatului printesei Sisi.

Trimis de geany_m in 12.05.10 19:33:52
  • A fost prima sa vizită/vacanță în AUSTRIA

VIZUALIZĂRI: 2775 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (geany_m); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 La intrare in Viena...noroc de GPS!

[12.05.10 19:38:15]

Pana la urma ai fost acolo, dar nu ne-ai spus nimic de palat..., impresiile tale suna mai mult a ecou la impresiile cuiva care a fost acolo.

Si spun asta ca vreau si eu sa ajung in acest an si m-ar fi interesat cat mai multe pareri ale celor care au fost.

Dar daca spui ca mai exista si o data viitoare.....

[12.05.10 20:17:51]

Magdalena, ce as putea sa-ti spun despre palat? L-am vazut si atat. Am spus ca am stat 2 ore. Astea au fost impresiile mele de acolo, pe baza timpului limitat petrecut.

Daca as fi planificat aceasta vizita acolo, cu siguranta as fi ales o ora mai potrivita pt a intra, a vedea mai multe, a povesti mai mult.

Iar ca dovada ca am fost acolo (si am avut ce vedea) am atasat 30 fotografii care in curand vor putea fi vizualizate.

Complet separat si independent de acest ecou, nu pot sa nu remarc -usor mirata- rautatea unor persoane (poate e prea dur cuvantul), nici nu reusesti sa termini de postat si sar sa te acuze ca n-ai fost, n-ai vazut, nu e ceea ce pare a fi. Nu mi se pare foarte corect... dar poate sunt eu mai noua pe aici si nu stiu cum functioneaza treaba: l

Toate bune!

[12.05.10 21:03:18]

Nu e nici-un fel de rautate. Insa se posteaza impresii unde ai fost efectiv si ce ai vazut. Respectiv ai postat la palat, ar fi trebuit sa povestesti despre palat, ca si obiectiv turistic.

Ai sa vezi ca astfel de povestiri ca ale tale se pun ca si ecouri.

Si eu am fost in multe locuri si am postat poze, dar daca nu am mancat, nu am fost cazata sau nu am vizitat obiectivul respectiv m-am limitat la ecouri.

Cel putin asa am inteles eu ca se foloseste site-ul.

Practic ai vazut numai curtea palatului.

Poate gresesc si atunci ma va corecta un webmaster.

Si eu cand am postat la inceput am fost invatata treptat de colegii mai vechi si de webmaster cum trebuie sa postam si nu m-am suparat pentru asta.

Nu cred ca a fost rautate in ecoul meu anterior.

Astept cu nerabdare pozele tale sa fie validate, dupa cum ti-am spus, am programata o vizita acolo si doresc sa stiu cat mai multe.

[12.05.10 21:48:30]

Magdalena, sa inteleg ca trebuia sa fac o rubrica separata, care sa se intituleze "curtea palatului Schonbrunn"? Astept atunci sa ma corecteze si pe mine un webmaster.... Nici eu nu am mancat si nu am fost cazata la Schonbrunn, dar am vrut sa pun poze.

Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva.

[12.05.10 22:13:01]

Superbe pozele tale, mi-a placut poza P19! Asa vis ma dus si eu acum sa visez!

Nu ai deranjat pe nimeni, doamne fereste! Mi-au placut fotografiile pe care le-ai facut, drept pentru care te-am si votat!

biancuta
[13.05.10 10:49:17]

Adevarat, pozele sunt superbe. Iar daca ai stat doar in curtea palatului 2 ore, asta spune multe si cere mult timp pentru vizita. Ai si votul meu pentru aceste poze reusite.

[13.05.10 10:54:28]

Multumesc, biancuta! Am vazut cateva poze de la ceilalti utilizatori care au fost si in palat, si sus la Gloriette, si la zoo.... si imi pare atat de rau ca n-am stat o noapte in Viena! A doua zi am fi avut timp de multe.....

biancuta, geany_m, magdalena
Alte impresii din această RUBRICĂPalatul Schonbrunn: