Bicaz Pirates Resort Hotel

JUL-2018
REGIM MASĂ DP
+ COPII: 2 -- varsta: 5,7

Concediu nereușit

Un hotel dezastru. Cel mai prost stau la capitolul mâncare. 2 feluri de ciorba, fără un piure sau un grătar de pui or copii. Găsești produse congelate si prăjite, cartofi congelati. Fetele de masa din restaurant erau murdare, pline de suc si alte cele.

In 6 zile nu au facut niciodata curățenie, decât au luat gunoiul si atat.

De cand am ajuns ne-au spus că nu avem camere alăturate in conditiile in care am cerut treaba aceasta.

Prăjiturile cu crema sunt ținute în căldura pe niște platouri in restaurant. La fel a fost si pestele marinat

Singurul lucru bun este așezarea hotelului pe plaja.

NOTĂ: Operatorul acestei destinații (proprietarul, administratorul etc) a scris un răspuns / drept la replică referitor la aceste impresii

Impresii încărcate de Andra Elena in 15.07.2018 18:14:20

Validat / Publicat: 15.07.18 20:13:51

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Mamaia Venus

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Andra Elena); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

[15.07.18 20:03:37]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 49&ridAnt=87283

- Iulian Tenie
[17.07.18 15:11:13]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

@Andra Elena: Stimata doamna!

Tin sa fac urmatoarele precizari:

Mai intai o sa va comunic parte din meniul din 15 iulie:

* mici si aripioare la gratarul cu jar de pe terasa, hamsii, varza cu afumatura si ciolan, ciorba de fasole cu afumatura, ciorba de burta, salata de vinete, salata humus, salata greceasca, paste carbonara, gujoane de pui. In plus garnituri - legume la gratar, cartofi prajiti, 5 tipuri de fructe, 6 tipuri de prajituri asortate etc. Si fiindca a fost duminica berea draft a fost din partea casei pentru acest pranz. Meniul se schimba zilnic. In interiorul restauratului aerul conditionat functioneaza continuu. Modul de preparare si prezentare sunt conforme cu legislatia in vigoare.

Curatenia in acest resort este o prioritate pentru mine si pentru echipa aflata in executie.

Intotdeauna oferim camere alaturate daca EXISTA aceasta posibilitate. Probabil ca nivelul d-vs de asteptare este prea ridicat in comparatie cu standardele noastre. Imi pare rau pentru asta.

Numai bine,

Iulian Tenie

general manager

- Andra Elena
[17.07.18 15:22:02]

@Iulian Tenie: Buna ziua. Nu stiu ce inseamna pt dvs prioritate la capitolul curățenie, dar va poate confirma si colega dvs, Dn Gabriela ca timp de 5 zile nu s-a făcut curățenie in camera. Ieri am vb cu dânsa la telefon si am rugat-o să meargă la camera sa vada cum arată. In ceea ce priveste mâncare duminică a fost mai diversificată, dar din pacate este rece. Dvs verificați toate aceste detalii? Gurjoanele de pui sunt congelate nu sunt din carne proaspătă de pui.

Asa cum i-am spus si colegei dvs nu am vrut sa fac rau ci doar am vrut sa trag un semnal de alarmă pt a va fi de ajutor.

Am mai spus-o si o repet, stiu este un hotel de 3 stele, dar nu inseamna sa stam in mizerie și sa mâncăm mâncare congelata.

Dacă sunteți amabil sa imi dati o adresa de email sa va trimit cateva poze.

Cu stima Andra P.

[17.07.18 19:11:25]

@Andra Elena: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Pentru a transmite un mesaj personal: click pe linkul "mesaj pers" afişat la fiecare ecou, lângă username (ori click pe username, apoi - în fereastra nou-deschisă - pe linkul "trimite mesaj pers").

Notă: Este necesar ca destinatarul să aibă bifată opţiunea ACCEPT PRIMIRE MESAJE DE LA CEILALŢI UTILIZATORI. Opțiunea se poate seta/deseta din secțiunea CONTUL MEU.

Dacă sunteți amabil sa imi dati o adresa de email sa va trimit cateva poze.

Poze se pot adăuga și la review, este link mai sus.

Pentru mai mare vizibilate reiau link-ul de adăugare poze. amfostacolo.ro/pic_addnew ... 49&ridAnt=87283

- mona28
[14.02.19 15:00:07]

@Andra Elena: buna ziua. Puteți să îmi spuneți prețul la șezlonguri la plaja din dreptul hotelului?