ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2018
ÎNSCRIS: 20.06.18
încărcat de pe telefon!

Taverna Flegra Polychrono

Dezamagire mare!

Aproape ca ne-au dat afara de pe plaja inchiriata, pentru ca am cumparat copiilor cate un hot dog, din alta parte. Faceau tot felul de gesturi, ne-au amenintat cu politia (desi nu este nici o lege sa interzica asta, asa cum spuneau ei), frustrati ca nu am cumparat de la ei.

Am revenit aici, pentru ca, o seara inainte am luat cina la ei si am fost satisfacuti.

Am respectat regula care am discutat-o inainte de a ne aseza: o bautura pentru fiecare sezlong 4 ore sau doua bauturi /sezlong, pentru restul zilei (am luat 4, si pentru copii).

Am plecat, in timp ce copii serveau hot dog-ul, dupa ce ne-au adus a doua bautura, vazandu-le gesturile si tonul cu care se certau intre ei.

Nu mai revin! Nu recomand!

Trimis de Gmario2 in 20.06.18 19:43:52
Validat / Publicat: 20.06.18 21:01:51

VIZUALIZĂRI: 798 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

[20.06.18 21:01:05]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "AVERTIZĂRI, DE LA LUME ADUNATE - COMUNITATE" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Descoperă Polichrono]

Ne-am bucura dacă ți-ai găsi timp să scrii și câteva impresii despre cazarea acolo, ori despre locurile de luat masa (mai pe larg) etc.

Nu musai din sejurul - văd că sunteți încă acolo - poate la întoarcerea acasă?

iulianic
[21.06.18 08:41:18]

@Gmario2: Nu am înțeles unde este această tavernă. Poate ar fi fost binevenite mai multe detalii pentru orientare. Și câteva poze ar fi fost de folos, dar cred că nu ai mai apucat să le faci dat fiind contextul și surpriza evenimentului.

Dragoș_MD
[21.06.18 09:00:30]

@iulianic: uite aici este: kek.gg/u/R8Xs.

De fapt, în acest articol nu este vorba despre taverna propriu-zisă, ci de zona de plajă cu umbreluțe din administrarea acesteia.

Andox
[21.06.18 09:17:32]

Problema in acest caz este foarte simpla, daca mergi la o plaja administrata de o taverna, un bar, care iti ofera sezlonguri gratuite este normal si de bun simt sa faci consumatie acolo. Daca nu, poti merge la o plaja unde platesti sezlongurile si iti iei bauturi si mancare de unde vrei.

iulianic
[21.06.18 09:46:07]

@Dragos: Mulțumesc! Am înțeles perfect, atâta doar că mă aștept - atunci când citesc ceva - ca autorul să ne dea suficiente detalii încât să înțelegem despre ce este vorba, nu doar să fie un început al cercetărilor mele pe internet pentru a afla ce și cum. Am înțeles frustrarea autorului și sunt de acord cu el, dar - repet - mă așteptam ca un articol de pe AFA să mă lămurească pe deplin.

Dragoș_MD
[21.06.18 09:59:14]

@iulianic:... ai așteptări prea mari...

În ultimul timp, cum bine remarca cineva, AFA a cam devenit un fel de „condică de reclamații”. Chiar ar fi interesant de făcut o statistică - anul acesta vs. anul trecut, pe luni, câte articole cu „recomand”, câte cu „nu recomand” au fost publicate.

[21.06.18 13:35:15]

@Dragos: taverna si zona de plaja sunt administrate de acelasi om, The Boss, care era acolo in momentul incidentului si cerea cont angajatilor despre situatie.

[21.06.18 13:44:09]

@Andox: am luat bauturi si masa de la ei (asa cum ne-au adus la cunostinta). Doar ca ai mei copii au vrut si hot dog. Pe mine m-a revoltat faptul in timp ce mancau faceau tot felul de gesturi, aratau spre noi si se certau intre ei. Ne-am simtit tratati ca niste borfasi, ne-au stricat ziua si vacanta. Si ei pot fi necivilizati, cand profitul e deasupra bunului simt. Acum sunt pe aceeasi, plaja la 200m distanta iar cei de aici nu au nici o problema de genul asta (am dicutat inainte, pentru a ne asigura ca nu patim la fel).

[21.06.18 13:47:05]

@iulianic: Probabil cand se va termina sejurul voi face un articol complet.

Andox
[21.06.18 16:44:08]

@Gmario2: Daca ai luat bauturi si masa la ei inseamna ca au fost nesimtiti. Si chiar merita evitati.

Gmario2, iulianic
Alte articole din această RUBRICĂAVERTIZĂRI: