ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2020
DIN: Pătârlagele [BZ]
ÎNSCRIS: 09.06.10

Avertizare AFA

Salutare AFA, anul acesta am rezervat un sejur de 7 nopți cu avionul în Turcia la Alva Donna Kemer în data de 4 august prin tour-operatorul care mai nou anul acesta și-a înființat și companie aviatică pe nume Animawings. Am primit contractul prin care de specifica datele de sejur și detaliile zborului. Am achitat integral când am primit confirmarea hotelului pe data de 7 august, după care am primit vaucherele de cazare și biletele de avion. Orarul de zbor era 06.0 din Otopeni spre Antalya și retur seara la întoarcere la orele 20.00 cu o companie de chartere Tailorwind din Turcia. După câteva zile primim mail că au schimbat orarul de zbor adică plecare la 17.30 din Otopeni și retur la orele 20.00. Bun am zis, ne-am prezentat la aeroport, ne-am înbarcat și după un zbor liniștit am ajuns cu bine pe aeroportul din Antalya. De aici au inceput să apară surprizele, reprezentanții tour-operatorului din Turcia ne-au spus că nu ne mai duc la hotelurile la care aveam rezervare și eram destui turiști ci ne -au dus la cu totul alte hoteluri. Eu am fost cu un grup de 10 persoane Sherwood Exclusive Lara. La întrebarile noastre de ce ne-au dus aici au motivat că Alva Donna Kemer unde aveam rezervat nu era deschis total și că dura foarte mult să ne servească cu mâncare și băuturi așa că au venit cu o ofertă mai bună spunând că serviciile de aici sunt peste ale hotelului unde rezervasem. Cum era seară altă variantă nu aveam așa că am plecat și ne-am cazat. Am avut parte de un mic cadou oferindu-ne masa de seară înainte de cazare. Șocul cel mai mare a fost la restaurant, aș putea spune că era o cantină de 3 stele cu jumătare de sală închisă, așa că după masa de seară am sunat reprezentantul din Turcia spunând că nouă nu ne convine acest lucru, noi plătind alt hotel cu alte servicii. A spus că a doua zi o să vină cu altă ofertă cea ce a și făcut a trimis un microbuz pentru transfer la hotelul unde rezervasem adică Alva Donna Kemer. Ajunși aici am avut parte de alt șoc dar acesta foarte plăcut hotelul arăta foarte bine, plin de turiști și cred acest lucru doar datorită faptului că aveam rezervată cameră dublă și am primit apartament duplex. Toate bune și frumoase până aici doar că în ultima seară la orele 22 și 15 minute am primit un telefon prin care eram anunțați că dimineața de ora 4 și jumătate venea autocarul pentru transfer la aeroport în condițiile în care noi avceam bilete de avion pe o cursă cu plecare la orele 20.00 seara. Aceste zboruri au fost operate cu compania nou înființată anul acesta Animawings nu cu cea care era trecută prima dată pe vauchere. Vă dați seama ce nemulțumiri au iscat aceste schimbări. Am preluat din Beldibi o doamnă care era foarte revoltată cu care am discutat tot traseul de transfer spunând că este avocată și o să îi dea în judecată pentru toate aceste lucruri Mai mult am avut alături în avion care a spus că i s-a cerut in aeroport 600 de euro să îl ducă la un hotel mai bun, acesta a refuzat spunănd că sună la ambasadă și cere repatriere, după care a fost tras deoparte și a fost rugat să nu mai facă gălăgie. Același domn a mai spus că alt cineva a acceptat oferta turcului și a dat în plus 300 de euro. Ajunși pe aeroportul din Otopeni am sunat la Realitatea Tv pentru a veni și a transmite ce se întâmplă dar au considerat că nu este un subiect de televiziune din punctul lor de vedere. Am scris aceste rânduri pentru ca măcar cei care fac parte din comunitatea AFA să se informeze mult mai bine dacă pot, pentru că grupul meu cu care am fost plus multe alți turiști bănuiesc am fost clienți ani de zile, dar acum gata mulți au zic că nu mai merg cu ei. Dimineața am ieșit la o plimbare până pe pontonul hotelului Sherwood Exclusive Lara care pe afară arată îngrijit cu o grădină frumoasă și multe piscine. Dar după masa de seară am observat că aveau unele corpuri închise. Cât despre camere nu pot spune decât că erau curate dar cam mici.

Trimis de sebigeanina in 26.08.20 19:32:01
Validat / Publicat: 26.08.20 19:50:23

VIZUALIZĂRI: 8715 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

[26.08.20 19:44:02]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "AVERTIZĂRI, DE LA LUME ADUNATE - COMUNITATE" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

Sper să găsești timp / disponibilitate pentru un review de la Alva Donna World Palace​​ Kiriș (Kemer)

sebigeaninaAUTOR REVIEW
[26.08.20 19:47:56]

@webmasterX:  Bună seara cu siguranță urmează și un review despre hotelul unde am fost.

Dragoș_MD
[26.08.20 21:30:53]

@sebigeanina:

am sunat la Realitatea Tv pentru a veni și a transmite ce se întâmplă

dar au considerat că nu este un subiect de televiziune din punctul lor

de vedere.

Data viitoare când sunați la un post tv, nu spuneți că vreți să vină doar pentru o țeapă oarecare - încercați „varianta Selly”. Se pare că mușcă din prima.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
robert
[28.08.20 13:08:22]

@sebigeanina:  supărat sunt Doamne supărat!!! C e pot spune  sunt foarte neplăcute aceste mici ori mai mari inconveniente, dar eu cred că trebuia să vă așteptați la așa ceva, dat fiind vremurile pe care le trăim.

Te rog nu mă înjura, dar asta cred eu. ​

robert, sebigeanina
Alte articole din această RUBRICĂAVERTIZĂRI: