Lotus Therm Hotel [Băile Felix]

MAR-2018
TIP: SINGLE
REGIM MASĂ dp
1350 lei pentru trei nopți

Nu chiar totul de cinci stele

Am citit despre Lotus Therm o mulțime de feedback-uri, în multe dintre ele nemulțumirea era legată de calitatea mâncării, lucru care mi-a fost greu să-l cred. Ei bine, totuși am fost acolo... Da, totul e de cinci stele, dar mâncarea nu, din păcate.

Interior superb (hotel, camere, spa), personal de excepție, mâncare de două, maxim trei stele. Păcat!!!

Patronii ar trebui să manânce acolo de câteva ori și să guste din fiecare fel. De ex. am vrut intr-o seară să gust vinetele, care păreau apetisante, dar am descoperit dezamăgită că sunt... acre (presupun că era oțet sau lămâie), ouăle, umplute, sunt de fapt jumătăți de ouă fierte peste care e pusă ceva maioneză. Desertul... niște prăjituri ca de la o nuntă la țară... seci, cu creme grețoase, nu mi-a venit să cred!!! Într-o seară la desert erau clătite care conțineau ușoare urme de gem, care, culmea! , erau ținute la cald. La unele dintre preparatele făcute pane, se simțea că uleiul era la nu știu câta folosire (grețos!!!).

Și mai sunt și altele... Nu vreau să fiu răutăcioasă, doar consider că un astfel de comentariu ar trebui să fie de folos celor din conducerea hotelului ca să indrepte ceva.

La un hotel care se laudă că e cel mai tare spa de cinci stele din România, mâncarea ar trebui să nu fie doar bună sau mâncabilă ci să te dea pe spate de bună... să fie delicioasă, ceva ce nu mănînci acasă zilnic, să-ți surprindă papilele gustative intr-un fel cu totul special... Sau? Nu sunteți de acord că cinci stele este maximum de confort (care include și mâncarea bineînțeles) în România cel puțin, și că pentru prețurile care sunt practicate putem avea niște pretenții?

Impresii încărcate de Donia in 09.03.2018 17:48:01

Validat / Publicat: 09.03.18 18:30:17

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Donia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 7 voturi) nota2

[09.03.18 18:29:54]

@Donia: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=84889

- printesa82
[13.03.18 04:25:55]

@Donia:

Si în zona noastră asa sunt ouăle umplute... "doar jumătāti, cu maioneza deasupra si cu pate... mmm delicioase!!!

Desertul... niște prăjituri ca de la o nuntă la țară...

Îmi pare rău sincer de experienta Dvs, insă eu am doar amintiri frumoase despre prăjiturile servite la tară☺ care nu se pot compara cu cele de la oras....sunt mult mai bune.

Deci despre ce vorbim??? Gusturile nu se discută😉.

Păcat că nu am aflat nimic despre conditiile de cazare...

- nrs
[13.03.18 06:43:35]

problema cu mancarea gostosa sau nu e foarte dificila, tine de... gust :) spre exemplu mie imi plac vinetele facute cu maioneza acrisoara! uleiul ranced sau alte lucruri de genul acesta normal ca nu sunt tolerabile, dar gustul la mancare difera de la o regiune la alta, spre exmplu in Ardeal stiu ca se foloseste de multe ori smantana la ciorbe fapt care le face dulcege si multora nu le place acest lucru