Unde mâncăm în Drobeta Tr Severin?

22.02.2018
Avatar Ova
DIN Timişoara
înscris/ă în 22.02.18
FEB-2018
TIP: SINGLE

încărcat de pe telefon!Taverna Sârbului

Taverna Sarbului Drobeta-Turnu Severin

Am fost de câteva ori acolo, pe parcursul mai multor ani.

Din păcate am observat și eu o degradare a serviciilor.

Exact ce a pățit Marius, am pățit și eu.

Am așteptat destul de mult pana sa vina cineva sa îmi ia comanda.

Știam ce vreau sa comand, nu era o problema ca mi-ar mai fi trebuit timp sa ma gândesc.

Eram in programul de lucru, in delegație și trebuia sa ajung in Targu-Jiu pana sa se intunece, dacă ar fi posibil.

In final sunt băgat in seama.

Țin sa precizez ca era o adevarata armata de ospătari, clienți eu și încă o persoana la alta masa.

După ce am comandat un meniu, am precizat ca as dori sa comand și un desert după ce termin felul 2.

Am mâncat felul 1, mi s-a adus felul 2 și PA.

Ospătărița a dispărut complet.

Termin felul 2 și aștept. Aștept. Nimic. Nici urma de ospătăriță. Cealaltă persoana de la masa a plecat și am rămas singur cu armata de ospătărițe. Dar ospătărița care m-a servit nu. Intreb intr-un final o alta ospătăriță dacă mai vine colega ei sa plătesc. Nu mai aveam nici chef și nici timp sa mai stau după desert.

Răspunsul a fost ca e la sefu’ și ca pot sa ii plătesc ei. Am luat o cafea la pachet. Aici iar a fost o faza. Tejgheaua unde se servesc băuturile are un acces limitat de diverse chestii, pahare, aparat de cafea, etc. Am vrut sa iau cafeau din minispatiul existent, dar a trebuit sa aștept ca o pereche de colegi ospătari, fata și băiat sa termine sa se alinte. Intr-un final și-au dat seama ca obturează minispatiul respectiv și mi-au făcut loc, vădit deranjați de prezenta mea, ca sa îmi iau cafeaua.

Este o locație pe care eu mi-am scos-o din destinație.

Impresii încărcate de Ova in 22.02.2018 01:47:37

Validat / Publicat: 22.02.18 07:55:19

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ova); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 10 voturi) nota2

[22.02.18 07:54:48]

@Ova: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 72&ridAnt=84732

- Lyssys
[22.02.18 09:14:42]

@Ova: Nu ocoliţi "Trattoria Il Calcio", este tot pe E70, iar întoarcerea cu câteva sute de metri, la traseul spre Tg Jiu, nu este un impediment prea mare!

Merită să încercaţi măcar o dată!

Zi bună!

(Să nu suspectaţi că am vreo legătură sau altă calitate, în afară de cea de consumator!)

- Ova
[22.02.18 11:56:27]

Va multumesc.

Mâncarea este buna la Taverna, nu contest.

Deși prețurile erau destul de mari și înainte au mai crescut prețurile cu încă 10%

Servirea este sub orice critica.

Asta ma determina sa schimb locația

Voi încerca chiar azi recomandarea dumneavoastră când ma întorc de la Craiova

pagină generată in 0.165359020233 sec