ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.04.2010
ÎNSCRIS: 28.04.10
AUG-2009

Rixos asa cum l-am vazut eu

Eu am fost la Rixos Premium Belek de 2 ori si sincer sa fiu la o diferenta de 3 ani am gasit aceleasi servicii si aceleasi lucruri care mi-au placut prima oara.

Eu nu am fost de Craciun sau de Anul Nou, poate ca daca cei care vorbesc aici despre acest hotel isi permit doar vacante in Off-Season.

Oricum parerea mea este ca trebuie sa fii un pic asa sa te duci la Rixos de An Nou si sa mai si comentezi.

Nimic nu este schimbat, la mine mancarea a fost foarte buna, in special la restaurantele cu specific, si in concluzie o sa ma duc si anul acesta in 2 saptamani adica pe 15 Mai.

Promit sa revin cu alte detalii daca exista si nu sunt fabulatii si mai ales daca merita mentionate nu asa sa ma aflu in treaba.

Trimis de Veioza in 28.04.10 12:04:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, Side, Bodrum, Kusadasi, Belek, Manavgat etc.

VIZUALIZĂRI: 2464 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Veioza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[28.04.10 12:17:31]

Ai exprimari cam greoaie, eu, sincer, dupa ce am citit review-ul tau nu am inteles mai nimic! Si chiar ma intereseaza Belek-ul, pentru ca si eu merg acolo luna viitoare. Ce e ''penibil''... ca asa suna titlul?? Ne poti pune si cateva poze sa vedem....unde-i penibilul,ca sa fii mai credibila(sau credibil,deoarece nik-ul tau de pe site nu ma lamureste daca esti un el sau o ea)??

Te rog frumos, daca vrei sa vii, mai jos cu un ecou in care sa ne mai completezi cate ceva!

Ei, si uitasem...

Bine ai venit printre noi, ca vad ca esti noua pe site, la primul review!

[28.04.10 12:24:32]

@Veioza in primul rand bine ai venit pe site-ul AmFostAcolo insa iti atrag atentia ca aici nu sunt permise atacurile la persoana.

Fiecare isi poate face vacanta CAND si UNDE vrea asa ca te invit sa comentezi exclusiv despre hotel si experienta TA traita acolo.

Gasesc reveiw-ul ca posibil util prin prisma NOTELOR acordate (note care contribuie la o medie mai reprezentativa), insa nu consider ca review-ul respecta conditiile de participare la Concurs, astfel ca nu poate primi "premiul" celor 1000 PMA standard.

Daca iti gasesti timp, poti sa ne scrii mai multe detalii despre hotel si experienta ta traita acolo.

O poti face prin intermediul ecourilor si noi le vom adauga la review.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    valimi
    [28.04.10 14:52:42]

Ce ai facut tu aici a fost sa raspunzi, probabil la o intrebare sau sa postezi un ecou la un review.

Eu te rog sa postezi [sa indici] acum si review-ul la acest ecou.

VeiozaAUTOR REVIEW
    [28.04.10 15:41:52]

Deci, daca tot esti intresata de acest hotel Georgiana uite cum sta treaba: exprimarea mea nu este greoaie pur si simplu eram intr-o sedinta si plictisit maxim am intrat pe acest site unde, vazand niste commenturi de 2 lei m-am enervat subit si am postat o gramada de non-sensuri.

La Rixos este super ok, daca te uiti pe profilul meu chiar am fost intr-o gramada de locuri si dintre toate asta este unul de referinta.

Mancarea este deosebita mai ales la restaurantul Chinezesc, la cel cu mancare mediteraneana dar si la cel turcesc.

Cazarea a fost ok, baie super curata, camera mare, plasma, vedere partial la mare dar si un hotel super mare cu, cam tot ce iti poate trece prin minte, cat despre restul ce pot zice, AquaParcul mare de tot, totul inclus, piscinele super frumoase si mari, marea curata si cu nisip pe plaja, nu in totalitate dar 80% asta insemnand ca mai sunt si ceva pietre.

Animation Team super, spectacole super, 1000 de baruri si de restaurante si program misto atat ziua cat si seara.

Cred ca daca nu ai fost niciodata ar trebui cu siguranta sa incerci.

Sunt de sex masculin si ma cheama Ovidiu dar cum era luat deja asta este porecla mea, si merci de welcome.

[28.04.10 16:11:38]

Multumesc frumos, acum te rasplatesc si cu un vot. Acum am inteles de ce erau lucrurile neclare! Si... iti dau o sugestie: schimba titlul, ca duce in eroare!

presario
    [28.04.10 16:13:07]

gEorgi -nu iti mai fa tu probleme in legatura cu Beleku', totul este OK acolo.

O sa-ti fac si instructajul complet, de unde se ia kiki-caru', de unde se iau haine de piele, etc, etc.

[28.04.10 16:15:16]

@presario,

merci ....colega!

valentina
    [28.04.10 20:31:10]

webmaster, putem incerca sa schimbam titlul? Nu de alta dar induce in eroare. E un titlu nefericit ales pentru un hotel f. bun

[28.04.10 21:17:05]

Intr-adevar, titlul este neinspirat ales, in totala neconcordanta cu continutul (insusi autorul a recunoscut acest lucru), iar acest lucru se datoreaza faptului ca se referea la parerile altcuiva si nu la textul in fruntea caruia sta.

Tinand cont de toate acestea, l-am schimbat - mai mult sau mai putin provizoriu - in "Rixos - asa cum l-am vazut eu".

Daca autorul are o alta sugestie (de titlu), o voi implementa bucuros.

motaneata
    [28.04.10 23:40:52]

@georgiana, deci, uite care-i treaba, deci, ce nu intelegi? Asa suntem noi, baietii, cand ne plictisim in sedinte, postam non-sensuri.

Deci, o sa vezi si tu, la Belek e OK, e super OK, camera mare, hotel super mare cu vedere la mare, AquaPark mare, piscina mare, iar marea... e mare!

Scuze, Veioza, ca am citat putin din tine, dar ai scris misto!

[29.04.10 13:32:47]

exemplu de post de obicei sanctionat cu cartonas galben, pentru

- atac gratuit la persoana

- informatii aiurea-n aruncate probabil cu scopul mascarii atacului la persoana din primul paragraf. Pentru informarea ta, motaneata, BELEK e o statiune si informatii de genul "camera (din Belek) e mare; [...] marea e mare" sunt din categoria 'hai ca trebuie sa spun si eu ceva memorabil de... aiurea-n tramvai'...

Doar avertisment, de data asta, dar ULTIMUL (pentru atitudine agresiva si atac la persoana, recidive)

motaneata
    [29.04.10 23:36:42]

@webmaster, sa stii ca nu a fost atac la persoana. A fost doar o incercare de a-l sensibiliza pe autorul review-ului cu privire le stereotipia expunerii sale.

Am "dat cu panoul", vrand sa fiu subtil. Cainele de paza a fost insa mai vigilent decat ma asteptam! Nu credeam ca ai mirosul atat de fin!

Pe viitor, cand voi mai simti ca-mi fierbe sangele in vine la citirea unui review sarac, voi incerca o temporizare. Totusi, intelege si tu, nu pot sa-mi inghit ecoul! Caracter latin!

Scuze pentru deranj

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
    VeiozaAUTOR REVIEW
    [30.04.10 10:44:02]

Motaneata, dragutule, deci cand o sa mai vreau sa citesc dis de dimineata un post super prost si super penibil o sa incerc sa te citesc pe tine incercand sa citezi sau sa faci misto de alti.

Eu doar mi-am spus parerea, despre tine pot spune ca esti intruchiparea cuvantului penibil si daca vrei sa ai o viata acolo in lumea reala nu o sa reusesti facand misto de alti pe web.

Parerea mea este ca viata se traieste nu se citeste pe net.

Data viitoare cand incerci sa faci misto de alti alege varianta asta, adica pe net deoarece fara suparare unul cu un nume ca al tau si o prestatie ca a ta pana la primul colt isi ia si 2 palme.

Succes.

[30.04.10 11:02:03]

@veioza, ceea ce a spus Admin-ul este valabil si pentru tine.

[30.04.10 12:17:41]

@Veioza datorita atacului grosolan la persoana, lucru netolerat pe acest site primesti o suspendare de 2 zile.

@motaneata, sper ca nu o sa raspunzi cu aceeasi moneda pentru a ma obliga sa iau aceeleasi masuri si impotriva ta.

sbacau
    [19.05.10 11:32:24]

nu ma pot abtine sa nu rad putin... desi poate l-a jignit pe motaneata, postul e haios... daca nu ar fi un atac la persoana; sincer nu prea am inteles nimic pe aici... e bun, nu e... e penibil sau nu... numai m-am distrat cu ce pot gandi unii... : -))

scuze motaneata, sper ca nu te superi... pe mine

georgiana, motaneata, presario, sbacau, valentina, valimi, Veioza
    Alte impresii din această RUBRICĂRixos Premium Hotel: