ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.01.2018
20 AD. + 11 COPII -- v: 4-16

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

Sejur de Revelion mult sub asteptari

Am inchiriat toata Vila Sorina pentru a petrece Revelionul -10 camere+ un apartament.

Foarte dezamagiti!!!

In primul rand, gazdele au inceput sa vocifereze inca de la sosire, din cauza numarului mare de copii, desi, atunci cand am facut rezervarea, au spus ca pentru copii nu vor cere bani in plus. Evident, oamenii si-au luat copiii cu ei!!! Astfel, au fost 11 copii, pentru care a trebuit sa platim la sfarsit 1000 lei!!!

Mancarea a fost putina si proasta, au inceput sa puna mai mult doar dupa ce sotul meu a facut " scandal" si i-a amenintat ca nu mai vad niciun ban.

Pe 30 decembrie, cand au taiat porc, nu au chemat niciun turist, au trantit putin sorici si, in plus, au fiert tuica noastra!!!

Iar apogeul a fost cand d-na Margareta, gazda, a inceput efectiv sa tipe la noi la micul dejun pe 31 dec. ca nu respectam programul, ca venim prea tarziu la masa si ea nu are timp!!! Am calmat-o tot noi si dupa ce i-am sugerat sa inceapa masa de Revelion la ora 22, a putut sa tina cont de faptul ca oamenii sunt in concediu, se trezesc si se culca mai tarziu!

Inca ceva: in prima dimineata, la mic dejun, cand am cerut cafea, fetele care serveau au zis ca ne fac daca am adus (!?!) Asta e oare demi pensiune???

Concluzie: stati departe de Margareta si Moise, pentru care doar banii conteaza, si sunt departe de ce ar trebui sa fie profesionistii din industria hoteliera!

Trimis de codruta mihail in 07.01.18 10:27:37
Validat / Publicat: 07.01.18 11:56:36

VIZUALIZĂRI: 1320 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (codruta mihail); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 600 PMA (din 1 vot)

[07.01.18 11:56:02]

@codruta mihail: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 12&ridAnt=83949

[07.01.18 12:05:46]

Ionut. Sumedrea001
[14.04.18 09:26:40]

@codruta mihail: Buna ziua, ca raspuns la asa zisa nerecomandarea dvs. Vreau sa adaug cateva lucruri esentiale pe care le-ti sarit din neatentie sau rea intentie:

De la inceput am stabilit ca, cazarea pentru toti copiii este gratuita

Iar masa se plateste separat 11 copii

Mancarea a fost putina si proasta doar pentru grupul din Pitesti iar pentru grupul din Constanta masa a fost Buna si destula (alcoolul si urmarile), doar ati facut rezervarea impreuna, doar ca uni Au stiu sa se opreasca la timp din consumul de alcool

Porcul a fost taiat la ora 11.00, ora la care doar uni dintre turisti Au fost incantati de sorici, aproape tot porcul a fost cojit de sorici de acestia, iar tuica a fost din partea casei pentru toti cei care au fost la porc

Referitor la cafea unele persoane Au consumat cam trei cafele pe zi, in contractul de revelion nu am avut inclus a cafeaua in pret, deci despre ce vorbim?

Ca incheire grupul din Constanta find multumiti de servicii si servire Au strans un bacsis pentru personal iar dumneavoastra cand ati plecat ati luat banii de pe masa, care nu erau pt dvs

Nu pentru noi conteaza banii, doar pentru uni!

Ca drept multumire pentru rezervare grupului din Arges, aveti un mare renume in Moieciu pentru felul vostru de a se comporta ca turisti.

Majoritatea pensiunilor evita turistii din zona Argesului... ???? ???? ???? ????

NB Ionut. Sumedrea001 este (sau a fost) reprezentant al unității
RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][2 voturi]
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[14.04.18 12:08:26]

@Ionut. Sumedrea001:

Majoritatea pensiunilor evita turistii din zona Argesului...

asta sună ca și cum ai spune „majoritatea nu intră în pădure, pentru că are uscături”... Hai, pe bune?!? OK, poate niște turiști au fost lipsiți de bun simț, dar să generalizezi că toți cei ce locuiesc într-o anumită zonă ar fi la fel... e cale lungă.

La fel de lungă precum cea pe care au străbătut-o deja mulți occidentali care confundă românii cu rromii (cei ce ies în evidență, nu oamenii normali din cadrul etniei)... și ne tratează pe toți ca atare.

[14.04.18 12:32:59]

@codruta mihail: pentru ecoul (șters) de mai sus ai primit un avertisment: un asemenea răspuns la replica proprietarilor nu va face decât să confirme faptul că nu sunteți chiar turiștii pe care și i-ar dori cineva în unitatea sa de cazare. Îl puteți reformula, dar așa cum era scris, nu poate fi lăsat vizibil pe sait.

[14.04.18 12:43:04]

@webmasterX: @Ionut. Sumedrea001: Numai neadevăruri de la cap la coada!

Nu a existat niciun contract care sa includă tarif copii, număr cafele etc etc.

Cei din Constanța nu au zis nimic din bun simt și prietenie fata de noi, care făcusem rezervarea!!!

PS: AM PLĂTIT UN PLUS!

Deși nu fusese nimic stipulat in acest sens!!!

Încă o data dezamăgiți!

[14.04.18 12:48:02]

@Dragos:

Hai sa fim serioși cu turiștii din Argeș!!!

Niște gazde mult sub așteptări, care nu și respecta cuvântul, îți numără dumicații și tipa efectiv la tine emit asemenea judecați de valoare?

Urat!!...

De ce nu ne asumam și alegem sa dam cu noroi!

Încă o dovada ce fel de oameni sunt respectivele gazde din Moeciu!!!

[14.04.18 14:07:12]

@webmasterX:

Nu cred ca este cazul sa ne apostrofați la modul acesta!!!

Ce va da dreptul sa concluzionat la modul la care ați făcut-o?

Ca nu dovedește decât ca nu suntem tipul de turiști bla bla...

Comentariul gazdelor e o minciuna sfruntată de la cap la coada!

Se poate dovedi!!!

Sau nu cumva vreți sa ii protejați pe ei?

Apropos: se scrie ‘ site’ nu ‘sait’. E un cuvânt provenit din limba engleza. E bine de știut! ????

[14.04.18 14:21:46]

@codruta mihail:

Și ofsaid vine tot din engleză, dar nu se scrie ca la ei. Și asta e bine de știut.

În ceea ce privește „apostrofarea”, aceasta se baza doar pe modul neelegant în care ați răspuns prima dată.

codruta mihail, Ionut. Sumedrea001
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Sorina [Moieciu de Sus]: