Pensiunea Floare de Colț [Mănăstirea Humorului]

înscris/ă în 03.01.18
DEC-2017
REGIM MASĂ DP

Lipsa de profesionalism

In perioada 29.12.2017-02.01.2018 am petrecut 5 zile in zona Bucovinei la aceasta pensiune.

Nu recomand sa mergeti acolo din mai multe motive...

- personalul pensiunii era obosit, plictisit probabil si din cauza faptului ca era acelasi... cinci zile nu am vazut sa fie si schimbul 2!

- barmanita, o domnisoara total nepregatita pentru aceasta meserie, a adus ceai negru sa bea la copii desi i s-a cerut cu totul altceva

- a doua zi de revelion am mers in jurul orei 13.00 sa mancam ceva... ni s-a cerut 20 lei de persoana pentru un platou rece (salamuri, branzeturi…. nu si ceva cald pregatit, adica omleta, ou ochi, crenvursti), am vrut sa plecam... ni s-a oferit apoi si o ciorba! Am refuzat si am plecat in oras sa mancam!

- in seara zilei de 1 ianuarie 2018 am fost sa mancam cina in intervalul afisat 18.00-19.30, mai precis ora 18.20. La solicitarea cinei catre bucatar ni s-a spus ca sa asteptam ca este la ora 20.00! I-am explicat bucatarului ca servirea cinei nu este la acea ora, el mi-a spus ca nu cunosc programul... I-am spus sa se uite pe panou si... a plecat rusinat ca nu stia programul! Rusine!

- am plecat spre camera putin suparat, m-am intalnit cu un alt grup carora le-am explicat faptul ca ora servirii cinei nu este respectata, o doamna a spus ca si ea este nemultumita de ceea ce se intampla in pensiune!

- am revenit dupa ora 20.00 la masa, ni s-a servit cina... In timp ce serveam cina, printre dinti a inceput sa iasa un fir de par! Am chemat imediat ospatarita, a luat farfuria si a plecat la bucatarie.

- am plecat dezgustat/dezamagit in camera...

- intre timp, la masa, ospatarita a venit cu firul de par si a inceput sa il arate oamenilor prezenti si sa spuna ca nu e de la ei ci de la sotia mea sau fina mea... ce obraznicie! Bineinteles ca toti mesenii au lasat furculitele si cutitele jos si nu au mai mancat!!!

- semnalul la telefon, internet era foarte slab... apropo, lipsa lor de profesionalism este dat si de neactualizarea siteului... Cosmote nu mai exista!

- apa calda se opreste cand nu te astepti... suni, se rezolva in cateva minute, apoi nu mai e apa calda! Si asta cand sa te duci la petrecerea de revelion!

Singurul lucru bun a fost faptul ca era cald in camere! Atat!

NOTĂ: Operatorul acestei destinații (proprietarul, administratorul etc) a scris un răspuns / drept la replică referitor la aceste impresii

Impresii încărcate de plinius in 03.01.2018 19:37:10

Validat / Publicat: 03.01.18 20:56:28

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (plinius); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 3 voturi) nota2

[03.01.18 20:58:55]

@plinius: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 51&ridAnt=83858

[03.01.18 21:44:51]

@webmasterX: multumesc pentru aprobarea textului

nu am poze din pensiune, singura pe care as fi dacut. o ar fi fost cea cu... firul de par!

[03.01.18 23:46:40]

@plinius: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

[04.01.18 07:40:41]

@webmaster: buna ziua... da, este bine

- Zoazore
[04.01.18 20:16:44]

@plinius: Bine, bre, concetățene (și mai suntem și de-o seamă!), mătăluță când ai făcut rezervarea la pensiunea asta? Și înainte de-a face rezervarea, cum ai ales-o? Că varianta ”preț mic” a picat din start. Nu-i unul mic! Și dacă nu-i unul mic, de ce nu te-ai documentat înainte? Dacă nu aici, pe AFA, măcar pe alte saituri și forumuri. Că-i plin netul!

Doar aici, pe AFA, au fost două negative în timp relativ scurt!

Și nu pot să cred că voi nu faceți poze în vacanță! Nici o poză? Măcar cu ”ce-am văzut eu privind pe fereastra camerei”!

Te aștept pe-aici, că de scris scrii bine, dar pune, nene, și poze, să vedem și noi ce v-a plăcut, ce nu v-a plăcut...

La mulți ani! Să ai vacante mult mai frumoase! (cu condiția simplă, de a te documenta înainte de a alege!)

[05.01.18 08:01:06]

@Zoazore: buna concetatene... raspund punctual

- rezervarea am facut-o la inceputul lunii decembrie, cam pe ultima suta de metri

- in zona Gura Humorului era cam ultima pensiune cu locuri libere cand am cautat sa rezervam

- greseala a fost ca nu ne. am documentat inainte... ne-am bucurat ca am gasit cazare... ( (

- poze din zona pensiunii sunt pe siteul acesteia

- poze am doar cu familia

- am mai fost cazat in multe locuri, nu am patit niciodata nimic deosebit... nu credeam ca se pot intampla anumite lucruri!

Multumesc pentru mesaj/sfaturi...

Promit ca voi mai scrie!

O zi buna!

[01.03.18 14:22:56]

Bine ca ne-ai spus. Tocmai voiam sa rexerv toata pensiunea pentru o intalnire de promotie. Renunt!

[02.03.18 07:12:36]

@danielaluchi: Buna ziua. Ma bucur ca am putut fi de folos... sunt sigur ca puteti gasi ceva mult mai frumos! O zi buna si vacanta placuta!

- Zoazore
[02.03.18 09:35:00]

@danielaluchi: Ia in calcul pensiunea Poiana Bucovat pentru ce vrei tu!

[04.03.18 09:29:19]

@plinius: Multumesc!

[04.03.18 09:31:23]

@Zoazore: Multumesc de sfat! M-am uitat, dar e cam mica; imi trebuie 40 de locuri (cel putin).