ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.09.2017
DIN: Piatra-Neamţ
ÎNSCRIS: 21.09.17
SEP-2017

Nu voi reveni aici!

Zona de piscine si tobogane mai salveaza vacanta.

hotelul f. frumos... pacat de personalul mereu obosit si suparat!

7 zile aceeasi mancare, ce-i drept f multa!

noi nu consumam bauturi alcoolice, insa am auzit de la alti clienti ca nu aveau ce trebuie la ultra all inclusive in materie de bauturi alcoolice. vinul cica era local si prost.

dupa micul dejun, in jurul piscinei ar trebui sa fie deschise mai multe restaurante in programul 11-18, conform brosuricii pe care o iei de la receptie, insa in realitate unul se deschide la 12 si se inchide la 17, altul se deschide intre 15-17.30... samd

si toboganele functioneaza tot dupa program intre 10-12 si 14-16.

stai la coada peste tot. la tobogane, la vafe, la inghetata, la gozleme, la bar... peste tot.

daca s-ar respecta programul cred ca nu ar mai fi asa cozi peste tot.

in camera curatenia lasa de dorit.

la 5 stele, UAI, nu au vanity kit (betisoare de urechi si dischete demachiante), nu au lotiune de corp, nu au balsam de par si nici sampon. in baie e un fel de 3 in 1 , gel de dus, sampon si balsam,

nu au kit de barbierit, iar kitul dentar il primesti doar in prima zi. nu au halat de baie si papucii tot doar in prima zi, desi ar trebui "utilata" baia zilnic cu cele necesare.

camerista, o batrana obosita ce nu vorbeste nici o alta limba inafara de turca, te trezeste de la 7 cu vocea-i minunata cand isi striga colegul pe coridoare, in scartaitul rotilor carutului cu prosoape si nu stiu ce altceva, ca dental kit sau papuci nu avea cand i-am cerut!

doar esti in vacanta! ce? ai venit sa te odihnesti? trezirea! azi noapte la 3 inca auzeai muzica de afara si vecinii euforici cantind pe coridoare? asa... si? erau si ei in vacanta... tu de ce nu cantai la ora aia? ghinion!

nu s-au schimbat asternuturile decat dupa insistente la receptie, dupa ce mi-am facut auzit glasul cristalin in tot hotelul! a venit un manager care a incercat sa ma potoleasca cu apelativul "my friend"! m-a evervat mai tare... we are not friends!

am cerut o cola diet 4 zile la rand. raspunsul era invariabil... "what's your room number?! " urmat de "ok! ok! " am plecat si n-am primit-o!

am avut nevoie de medic pentru o lovitura la ochi. nu aveau medic desi exista un cabinet pe usa caruia scrie mare "doctor". pe aceeasi usa e un carton ce te informeaza ca doctorul revine in 15 minute, desi programul lui e f scurt (de la 11 la 13... daca nu ma insel). daca ai norocul sa-l gasesti constati ca de fapt nu e doctor, e un pusti pierdut in lumea lui ce nu vorbeste engleza si nu stie nimic pt ca "me no doctor! " daca vrei neaparat doctor, il cheama ei contra cost... asa ca mai bine va faceti asigurare (30lei) si in caz de... folositi asigurarea.

NU HAMMAM in hotel!!! e 180 de euro / 2 persoane/ 2 ore... am primit discount de 20 euro, pe care oricum i-am dat bacsis fetelor (si asta e o discutie., cu bacsisul). prin agentiile din fata hotelului puteti face hammam la 50 euro/2 persoane/2 ore... salon vip pentru ca tu esti un client special... (asta e textul in ambele cazuri).

plaja e destul de departe, insa exista un trenulet ce te duce si aduce la/de la plaja.

in mare sunt pietre mari si gropi. mare atentie!

vacanta placuta tuturor!

sper sa va fie de folos experienta mea!

Trimis de carmenelsa in 21.09.17 12:55:30
Validat / Publicat: 21.09.17 17:00:41
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2833 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carmenelsa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[21.09.17 17:00:04]

@carmenelsa: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

--------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 13&ridAnt=82197

Capruia
    [10.11.17 11:48:26]

Am fost și noi in iulie tot aici și am avut o vacanță SUPERBĂ!!!

Am avut curățenie frigiderul reumplut zilnic, nimic să mă deranjeze (doar albinele, dar atât!)

Capruia
    Alte impresii din această RUBRICĂCrystal Sunset Luxury Resort [Kumkoy]: