81949

12.09.2017
Avatar Utilizatori
înscris/ă în 11.09.17
AUG-2017
REGIM MASĂ mic dejun fara cafea

Hotel Royal - de evitat

Am facut rezervare pe booking, in cadrul unui circuit prin Macedonia-Albania. Booking il recomanda calduros, dar hotelul nu este ceea ce pare. Personalul este nepoliticos, incepand cu doamna de la cazare care raspunde la intrebari daca are chef, vorbeste in paralel cu alte persoane in albaneza, nu are nici cea mai mica intentie de a fi amabila. Poate era intr-o zi proasta la venire, dar a fost acră pe tot parcursul sederii noastre.

In zona nu prea ai de ales decat restaurantul hotelului, care are preturi mult mai mari decat cele din statiune. Dar avand in vedere ca Vlore este la cca 11 km, daca vrei sa bei in pahar de bere preferi sa ramai la restaurantul lor decat sa conduci masina. Personalul de la restaurant nu a fost deloc amabil, chiar au dat de inteles ca ii deranjam chemandu-i sa le dam comanda. In plus ne priveau ca pe strainii care ar trebui sa arunce cu banii in dreapta si stanga, lucru destul de neplacut.

Camera primita a fost extrem de mica, in poze arata ok, dar de-abia ai loc sa te strecori pe langa pat, e o aventura sa desfaci bagajele. Mai mult fereastra si balconul erau langa cosul de fum de la bucatarie, iar camera era plina de fum si mirosuri. Nu ne-am inteles cu cea de la receptive sa schimbam camera.

Desi pe booking spune ca ofera prosoape si obiecte de toaleta, pentru o camera dubla au dat in prosop mare si unul mic si in plic de sapun lichid. Hartie igienica- era o rola aproape terminate. Am incercat sa spunem la receptie si s-au facut ca nu inteleg. Noroc ca am avut la noi tot ce ne trebuia.

Plaja hotelului era cu pietris, in conditiile in care plajele din Vlore sunt cu nisip fin. Si pe plaja muzica exagerat de tare, ceva gen manele, nu stiai cum sa pleci mai repede.

Nici la hotel nici la restaurant nu s-a putut plati cu card Visa. Ne-au spus ca accepta doar carduri albaneze.

Micul dejun era inclus in pret, desi a fost aproape inexistent iar cafeaua se platea separat.

Nu recomand in nici in caz acest hotel, nu a fost o optiune buna pentru Vlore.

Impresii încărcate de Utilizatori in 12.09.2017 13:43:41

Validat / Publicat: 12.09.17 14:24:58

• A fost prima sa vizită/vacanţă în ALBANIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Utilizatori); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[12.09.17 14:11:07]

@Utilizatori: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 41&ridAnt=81949

- Testosu'
[12.09.17 19:45:41]

@Utilizatori: Sincer, la nota 7,7 cat are pe booking, m-as gandi foarte serios daca merita a rezerva acolo un sejur. Nu are o nota prea incurajatoare, pentru a te convinge. Si nici recenzii prea bune nu pare a avea.

• Hotel Royal, Vlore (Sep.2017) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 01.09.17 de G-Liliana din PLOIEşTI)
  • INFO:

pagină generată in 0.198179006577 sec