Royal Hotel

Avatar G-Liliana
DIN Ploieşti
înscris/ă în 01.09.17
SEP-2017
REGIM MASĂ mic dejun, fara cafea
300 EURO

Hotel Royal, Vlore

Am vizitat Vlore si normal am facut o rezervare pe booking. Mi-a atras atentia Hotel Royal, fotografii frumoase, booking il recomanda ca una din cele mai bune alegeri. am rezervat doua camera cu vedere la mare (dealtfel pe site scria ca toate camerele au vedere la mare)

Am ajuns la hotel si desi pe site scria ca vorbesc engleza, a venit o femeie care nu rupea deloc engleza si care a cautat intr-un registru scris cu creionul, facand semn ca nu ne gaseste.

In cele din urma a venit o domnisoara care ne-a dat cheile de la camera. Una dintre camera era in regula, desi extreme de mica, dar a doua camera nu avea vedere la mare, ci la o curte laterala, in apropierea geamului fiind un cos de fum de la gratarele restaurantului. Camera era plina de fum si de miros, asa ca am cerut alta camera. In camera nu pot spune ca stateau foarte bine cu curatenia, aveau cate un prosop mare si unul mic in camera dubla, dapun lichid si atat ca articole de baie. Nici hartie igienica nu era la una din camere

Domnisoara ne-a spus ca mai are o camera pe care o pastreaza pentru o clienta care a platit mai mult (desi am rezervat pe booking, cu rezervare cu o luna inainte). Domnisoara a fost foarte nepoliticoasa, iar cand a fost vorba sa platim nu a vrut sa accepte cardul. Ne-a spus ca ei nu lucreaza cu VISA sau MasterCard si ca daca vrem sa mergem in oras - la cca 5 km sa scoatem bani de la ATM. Cand I-am semnalat ca descrierea de pe booking nu seaman cu ceea ce e in realitate a dat vina pe booking, ca ea nu are nici o vina (sic!)

Ne-am dus la restaurant si chelnerul era foarte nepoliticos, spunandu-ne ca ce tot intrebam ce preturi au la bere ca noi oricum suntem plini de bani. Ne-a aratat portofelul pe care aveam pe masa si ne-a spus ceva ca uite, e plin de dolari, de ce intrebam ce preturi are.

In zona nu am vazut alte restaurant, hotelul fiind destul de izolat, asa ca am hotarat sa renuntam la rezervare si sa cautam altceva. Problema a fost ca domnisoara de la receptie a vrut suma intreaga pe 2 camera, 4 nopti de cazare, spunandu-ne ca ea NU VREA sa ne lase sa plecam. Am avut o discutie extrem de neplacuta cu ea, foarte obraznica si lipsita de respect, si am ajuns in situatia sa dm 150 euro (jumatate din suma) doar sa plecam de acolo. La plecare a inceput sa insinueze ca erau mai multe prosoape in camera si ca am fi luat noi din ele.

Experienta a fost extrem de neplacuta si nu sfatuiesc pe nimeni sa viziteze acest hotel.

Dupa aceea am plecat la un at hotel si vacanta noastra in Vlore a fost, pana la urma, in regula.

Impresii încărcate de G-Liliana in 01.09.2017 21:05:11

Validat / Publicat: 01.09.17 22:30:42

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (G-Liliana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 3 voturi) nota2

[01.09.17 22:30:06]

@G-Liliana: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

=====

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv la această unitate.

=====

Mutat în rubrica "Royal Hotel, VLORE" (nou-creată pe sait)

=====

Dupa aceea am plecat la un at hotel...

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Dacă încă sunteți acolo, scrie articolul după ce vă întoarceți.

Mulțumim!

[02.09.17 18:51:36]

@G-Liliana: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

• Hotel Royal - de evitat (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 1.00 (scris in 12.09.17 de Utilizatori din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: