81945
Unde mâncăm în Mărginimea Sibiului?

12.09.2017
Avatar Simina T
DIN Cluj-Napoca
înscris/ă în 12.09.17
SEP-2017
irelevant

Cand prietenii te dezamagesc - restaurant Pensiunea Lunca Sibielului (Sibiel)

Intr-adevar, am fost acolo in luna decembrie a anului trecut (2016), chiar in preajma Craciunului si am fost foarte incantati. Motiv pentru care, acum cateva zile, fiind in zona Marginimii Sibiului, intr-un circuit, am ales intentionat aceasta pensiune pentru a savura o masa de amiaza, pe terasa despre care ne aminteam cu placere cat este de frumoasa si cu un meniu gatit "ca la mama acasa", asa cum fusese si anul trecut.

Din pacate, am avut cea mai neasteptata si neplacuta surpriza din partea celor pe care i-am caracterizat cu o nota foarte buna pe booking.com.

Dupa minute de asteptare, timp in care nimeni nu a venit sa ne intrebe de sanatate, sotul meu a intrat si a revenit cu meniul.

Au urmat inca cateva zeci de minute de asteptare, dupa care am mers inauntru sa intrebam cand se poate comanda. Raspunsul a fost dezarmant: "daca va grabiti, n-aveti decat sa mergeti in alta parte! "...

Pe moment am ramas fara replica, apoi le-am pomenit ceva despre Tripadvisor si s-au repliat imediat, cu scuze si balbaieli... pacat ca nu au mai avut cui sa le adreseze, ne-am urcat in masina si am plecat.

Mentionez ca la acel moment mai era o singura familie, care servea masa.

Impresii încărcate de Simina T in 12.09.2017 13:05:18

Validat / Publicat: 12.09.17 15:18:41

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Simina T); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 5 voturi) nota2

[12.09.17 14:41:40]

@Simina T: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Recomandările referitoare exclusiv la restaurantul unei unităţi de cazare NU se încarcă la rubrica de cazare respectivă, ci la rubrici de tipul "Unde mâncăm în zona X (sau similare)"

[12.09.17 15:26:11]

@webmaster26: Multumsc si eu pt. raspuns. Am incarcat comentariul la "cazare" pentru ca am fost si ne-am cazat acolo, am fost foarte multumiti si am dorit sa evidentiez si acest aspect in contrapunct cu experienta din acest an de la restaurant.

- zlatna
[12.09.17 15:28:00]

@Simina T: Bun venit și din partea mea.

Nu înțeleg atitudinea propietarilor de restaurante care se comportă așa. Ori propietarul nu știe cum se comportă angajații lui, iar dacă știe înseamnă că nu vrea să facă bani.

Spuneți că mai era cineva care servea masa, deci mâncare era, nu văd nici un motiv pentru care nu ați fost serviți.

Păcat că se întâmplă așa ceva.

[12.09.17 15:34:15]

@zlatna: Multumesc pentru mesaj. Exact asta am zis si noi, nu au nevoie de clienti?! Si, da, erau cateva familii cazate, se plimbau prin curtea interioara cu copiii iar una din familii era la masa. Noi am intrebat de la inceput daca putem servi masa si ni s-a raspuns afirmativ. Am fost extrem de surprinsi de atitudine, mai ales ca anul trecut fusesem bine tratati.

- Andox
[12.09.17 15:46:09]

Eu as vrea sa te intreb de ce nu ai scris aici pe site de experienta din decembrie daca ti-a placut iar acum cand au fost probleme, ai scris imediat? Este cumva acest site "condica de plangeri si reclamatii"?

[12.09.17 17:29:08]

@Andox: Nu este nici condica de reclamatii, nici loc de ironii intre utilizatori... asa ca ma abtin sa ripostez cum ar trebui. Este un site unde fiecare scrie cand si despre ce doreste. Administratorii sunt responsabili de trierea comentariilor. Pentru stiinta ta, totusi, nu am scris pana acum aici, deloc, despe nimic. Am scris pe booking in decembrie. De aceasta data am dorit sa folosesc ocazia de a a avertiza alti turisti pe toate caile, inclusiv aici.

[12.09.17 18:18:19]

Conform Regulamentului AmFostAcolo, articolul va fi publicat fără note, întrucat nu aţi beneficiat efectiv de serviciile acestei unităti de alimentaţie publică.

[12.09.17 18:26:03]

@webmasterX: Din pacate, da, de aceasta data nu am beneficiat. Va rog sa procedati in conformitate cu regulamentul.

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos