Descoperă Peloponezul

10.09.2017
Avatar enacosmetics
înscris/ă în 21.06.12
SEP-2017

Canalul Corint... o realizare remarcabila! Ciudat ca grecii nu stiu sa o vanda!

Urmare de aici

Am fost in Peloponez, Skafidia, Hotel Aldemar si am decis sa mergem sa vedem canalul Corint.

Ni s-a parut o realizare remarcabila cu mijloacele la indemana de atunci, dar recomand sa vedeti acest obiectiv doar daca va aflati foarte aproape de el. Noi am facut 5 ore dus intors si nu s-a meritat! Ne imaginam ca sunt 3 poduri, ca ne urcam pe pod si admiram canalul, ca facem poze, ca mancam la vreun picior de pod relaxat un gyros!

Heiii... surpriza! Este total neingrijit! Am stat la un picior de pod unde era o terasa indoielnica si nu prea vedeam miscare! Ne gandeam ca putem lua o barca sa intram in canal! Ei bina ca nu! S-ar face excursii in canal, dar cu programare si cu alte conditii pe care nu le-am aflat. Deci nu stiu nici cat ar costa.

Cand trec vapoarele, podurile se lasa in jos si masinile stau la bariera. Asta mi s-a parut spectaculos! Dar tarmul este neingrijit si ca sa ajungi la un pod pietonal ar trebui sa mergi prin niste hartoape pe jos, lucru pe care nu l-am facut ca eram cu un copil care era obosit dupa 2,5 ore si nemancat si cald afara!

Am ajuns si la celalat picior al podului de la finele canalului., unde am vrut sa mancam dar nu era decat suc si cafea... Deci nu am stat.

Cica daca treceam podul, dupa 1 km erau 10 resaurante, dar podul era lasat in jos, se statea la bariera si nu stiu inapoi cand am fi avut acces, asa ca am facut cale intoarsa nesatisfacuti!

Pozele de pe net arata ca in realitate.

De asta am scris si acest review. E suficient sa il vedeti in poze, realitatea nu v-ar impresiona mai mult!

Repet: daca sunteti la maxim jumate de ora de canal, mergeti! Altfel, nu! Asteptati urmatoarea ocazie. Noi ne-am rapit o zi de concediu si nu a meritat!

Impresii încărcate de enacosmetics in 10.09.2017 15:47:50

Validat / Publicat: 10.09.17 19:54:22

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (enacosmetics); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 6 voturi) nota2

[10.09.17 19:54:13]

@enacosmetics: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 37&ridAnt=81878

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Descoperă Peloponezul, #EXCURSII şi CĂLĂTORII" (deja existentă pe sait)

Publicitate    [22.09.17 05:48:30]