Bicaz Pirates Resort Hotel

DIN Brasov
înscris/ă în 05.09.17
AUG-2017
REGIM MASĂ DP

Un sejur nereusit. Nu recomand.

Acest hotel cred ca este o gluma proasta la adresa turistilor. In fotografii pe site este ok dar in realitate este total diferit.

Cazarea a decurs normal, serviciile foarte scumpe si de proasta calitate. Hotel de 1/2 stele dupa parerea mea. Curatenia in camere deplorabila, cabina de dus plina de mucegai, cutia de valori din camera o gluma proasta.

Serviciile la restaurant sub orice critica, ospatari bezmetici care alergau ca disperatii pe terasa si in rerstaurant. Meniuri cu denumiri prostesti (de pirati), fade si foarte scumpe. Comanda data la ospatari dura destul de mult, peste jumatate de ora.

Am avut cazare cu demipensiune. Mic dejun bufet suedez, aceleasi preparate in fiecare zi. Dimineata cand veneam la masa nu functionau automatele de cafea, lapte, ceai decat daca te rugai de ospatari sa le pornesca/reporneasca. Bucatarul iesea din bucatarie si urla la ospatari de fata cu clientii sa preia comenzile.

Terasa restaurantului in fiecare seara avea mesele inchiriate pentru clienti externi si smecheri. Seful de sala un tanar cu mult tupeu, [****] m-a poftit afara de pe terasa cand am incercat sa rezerv o masa pentru seara. I-am explicat ca sunt clientul hotelului si vreau o masa pe terasa seara. Mi-a comunicat ca rezerva mese doar pentru patru persoane (eu eram doar cu sotia), politica restaurantului hotelului Bicaz si nu-l intereseaza ca sunt clientul hotelului. Am reclamat acest fapt la receptia hotelului dar nu i-a interesat.

Am platit biletul 2.900 lei 7 nopti cu demipensiune. NU RECOMAND, foarte scump cu servicii proaste.

NOTĂ: Operatorul acestei destinații (proprietarul, administratorul etc) a scris un răspuns / drept la replică referitor la aceste impresii

Impresii încărcate de Ioan70bv in 05.09.2017 13:58:47

Validat / Publicat: 05.09.17 15:54:04

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ioan70bv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

[05.09.17 14:28:03]

@Ioan70bv: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

--------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 49&ridAnt=81696

- dusim
[26.02.18 17:34:29]

@Ioan70bv: poate ati fost in alt hotel ca noi am fost supermultumiti!!

[26.02.18 17:51:39]

@dusim: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul ADAUGĂ IMPRESII NOI

- Ioan70bv
[26.02.18 19:51:58]

@dusim: Este treaba dumneavoastra, daca ati fost foarte multumiti. O zi buna va doresc.

- Iulian Tenie
[17.06.18 13:36:56]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

Stimate domn,

Va pot intelege frustrarea legata de incidentul cu privire la rezervarea unei mese pe terasa restaurantului.

Totusi consider ca aprecierile d-vs generale, negative, legate de totalitatea serviciilor noastre sunt exagerate, insa va respectam opinia si regretam ca nu am reusit sa ne ridicam la inaltimea asteptarilor dumneavoastra.

Va multumesc ca ati ales hotelul nostru.

Numai bine,

Iulian T., general manager

- Ioan70bv
[17.06.18 16:21:31]

@Iulian Tenie: V-ati obosit sa-mi dati replica dupa un an? Raman la aceeasi parere proasta despre servicii. Oricum o sa vina alti turisti si o se "friga" ca mine. Va doresc o zi buna.