Gloria Hotel

înscris/ă în 12.07.16
AUG-2017
+ COPII: 4 -- varsta: 1-10

Nuuuuuuuuuuu...

Să începem mica peripeție din Constantin și Elena la hotel Gloria.

Poate unora o sa li se para ca sunt eu figurant.

Am găsit pe booking la prețul de 1100 lei 3 nopti la Gloria. Rezervam 5 camere.

Plecam la drum. Ajungem in jur de ora 11, mergem la receptie dar ni se spune sa revenim la ora 14. Ok stiam acest aspect, deci nu a fost o problema.

Sa începem cu conceptul all de la acest hotel. Pranz:aripioare de pui, ciorba de peste și spaghete. Zic ok am venit noi mai tarziu la masa.

Am mai multe experiente în bulgaria, toate ok. Vine ora cinei, coboram la masa la 20:15, intru in restaurant, gol. Oare nu vad bine? Nu, chiar era gol, cina se termina la ora20:00. Un prieten a prins cina. Il intreb ce a fost la masa. Carne de porc cu un sos nașpa și cartofi prăjiți scorojiti si uscati și cartofi la cuptor.

Domnilor administratori ai hotelului mergeți la un hotel care are all, poate nu ati deprins încă conceptul.

Inca o remarcă. Plaja hotelului se află la 30 de minute de hotel. Deci nu mergeți la acest hotel chiar daca il gasiti la 300lei. Nu merita nici macar 1 leu sa dati, decât dacă vreți să vă stricați concediul.

Nu am vazut nicăieri, turistul sa isi debaraseze masa. Conceptul de all include maxim 3 feluri de mâncare. Sa mergi la all și sa manânci în oraș la fiecare masa?

Nu ma asteptam sa fie ca in alte hoteluri din bulgaria în care am mai fost deoarece nici prețul nu il putem compara, dar nici asa pușcărie.

3 stele? Eu as spune una cu indulgență.

Deci nu mergeți la acest hotel.

Impresii încărcate de Denist in 12.08.2017 21:02:26

Validat / Publicat: 12.08.17 21:51:53

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Duni hotel Pelican și Bellevile Sunny Beach Evrika Albena Laguna Garden.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Denist); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

[12.08.17 21:50:11]

@Denist:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 92&ridAnt=80553

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[12.08.17 22:24:55]

@Denist:

Programul meselor este afişat, se presupune a fi cunoscut de către fiecare turist şi respectat. La Gloria cina se serveşte între 18.00-20.00. Nu este vina hotelului dacă tu preferi cinele mai târzii.

Plaja hotelului se află la 30 de minute de hotel.

Corect ar fi fost să specifici faptul că sunt maxim 500 de metri până la plajă. Unii reuşesc să parcurgă această distanţă mult mai repede decât tine :D

Nu iau apărarea hotelului, dar nici exagerările nu-mi plac deloc.

În această perioadă, la Mamaia nu găseai de banii ăştia mai mult de cazare simplă fără mic dejun.

- Denist
[14.08.17 16:41:43]

@nicole33: daca cititi am scris ca nu se poate face comparatie pt. ca și prețul a fost f. mic