ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2012
DIN: Suceava
ÎNSCRIS: 13.07.11
SEP-2011

Multumiti 90%... exceptand plaja

Am plecat la inceputul lui septembrie cu autocarul din Bucuresti. Calatoria a durat 6 ore. A fost in regula ca s-a oprit de doua ori. Ajunsi la hotel, in jurul orei 13, am fost cazati cam in 15 min, am primit o camera cu vedere la parc si mare (mixta) :)

Camera curata, lenjeria si prosoapele curate... dusul ok, curatenie si acolo... si un mic balcon cu 2 scaune si o masuta de plastic. Pentru cele 3 stele e foarte ok. Fara mirosuri staine in camera. La 3 zile schimba asternuturile, iar prosoapele la 2 zile parca; zilnic ridica gunoiul din camera si punea hartie igienica... catifelata chiar, nu ca la noi la litoral, abraziva de iti rupe... Aveam la noi de care ne trebuia ca... nah!!! asa e omu', isi ia la el ca cine stie :)

Mancarea destul de variata, cu putin gratar si dulciuri din acelea cu creme, din care am gustat doar o data, dar si alte sortimente din care am papat mai mult... de fapt care pareau mai fresh. La fel am procedat si la mancare, care mi s-a parut proaspata si atragatoare am mancat, care nu... nu, nici nu m-a tentat sa incerc.

Plaja... hm!! am mers 2 zile la plaja care apartinea hotelului, dar era plina cu scoicutze... iar intrarea in mare era cam nasoala... pietre, scoici, si praguri... nu era prea bine pentru partenera mea :) dar nici pt mine

Dupa aceste 2 zile am inceput sa mergem pe plaja hotelului Azalia, care... nici nu se pune problema cat de curat era nisipul si intrarea in mare, gen Mamaia de la noi.

Nu am folosit sezlonguri, ca erau si contra cost... dar nu suntem simandicosi si cu aere... Suntem turisti romani veniti sa petreaca un concediu intr-o locatie noua, unde n-am mai fost.

In fiecare seara erau spectacole pe terasa hotelului langa piscina, bar... gen magie, dansuri bulgaresti, cantece, karaoke... cat se pricepeau si ei. Era o singura animatoare pentru copii, dar era zilnic cu ei ...iar eu cred ca s-au simtit bine copilasii din ce am vazut.

Am avut un incident cu apa calda, in sensul ca am venit de la plaja si nu aveam apa calda. Am ntrebat la receptie ce se intampla, s mi-a zis ca dureaza 20 min ca au o problema, si chiar atat a durat. Eu zic ca nu e atat de grav.

Alta problema a fost, (dar asta e ca asa am avut noi norocul) sa avem parte de o pereche de nemti tineri, la vreo 30-35 ani, perete in perete, care 3 nopti la rand ne-au trezit pe la ore gen 3-4am cu tipete si mugete... :) faceau dragoste :)) Ce sa facem si noi... ? : D Ne-am uitat la TV :))

Pentru prima oara in Bulgaria, a fost un concediu minunat chiar la un hotel de 3 stele, cam pentru orice buzunar.

Sper ca la anul sa mergem la unul de 4 stele si sa schimb statiunea, dar tot in Bulgaria. Vedem ce va fi.

Am observat multe comentarii rautacioase, dar din punctul meu de vedere la curatenie si personal nota 10!

Trimis de kabirash25 in 09.08.12 20:55:38
Validat / Publicat: 09.08.12 21:32:50

VIZUALIZĂRI: 3387 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kabirash25); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[09.08.12 21:04:21]

@kabirash25: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

• Alte impresii din această RUBRICĂGloria Hotel: