Casa Alexandra

MAY-2017
REGIM MASĂ Cina
+ COPII: 2 -- varsta: 8-10

Destinatia perfecta pentru weekend

In luna mai am fost la Casa Alexandra din Predeal la recomandarea unor prieteni.

Am hotarat sa ne facem o gasca (am fost 4 familii) si sa dam o fuga pana la Predeal unde unul din prietenii nostri merge de 4 ani in fiecare iarna.

Am ajuns la Casa Alexandra si am fost impresionati in primul rand de frumusetea gradinii dar si de peisajul de acolo, am prins vreme buna, tocmai buna de stat si lenevit la soare.

Doamna Maria (gazda de acolo) a fost mai mult decat amabila, ne-a indrumat peste tot si seara l-a chemat pe un domn bucatar (am inteles ca e vecin) sa ne pregateasca masa de seara tuturor (mai era un grup de 3 familii)

A fost o seara de pomina, am stat la povesti la foc, unde au o masa imensa.

Camerele au fost foarte curate, echipate luxos (aveai si jacuzzi), pretul fiind mic pentru dotarile din camere.

Nu mi-a placut ca in acel weekend nu a funtionat internetul, dar mi s-a promis ca data viitoare cand venim o sa avem totul functional.

Este destinatia perfecta de weekend pentru bucuresteni, ajungi in 2 ore si esti langa partie (ajungi in 10 min la partie)

Mi-a lasat o impresie placuta si cu siguranta o sa ne intoarcem.

Impresii încărcate de CATALIN80 in 10.08.2017 09:22:40

Validat / Publicat: 10.08.17 10:19:09

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (CATALIN80); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4400 PMA (din 5 voturi) nota2

[10.08.17 10:17:53]

@CATALIN80: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

=

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 87&ridAnt=80421

[10.08.17 21:17:33]

• Superb (Apr.2014) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 23.04.14 de totalconstruct din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Confort si bun gust (Sep.2013) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 16.10.13 de cosminapanait80 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Eleganta si comfort (Mar.2012) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 29.03.12 de adryana din BUCURESTI)