Casa Alexandra

înscris/ă în 04.08.11
SEP-2013
REGIM MASĂ fara masa

Confort si bun gust

Am petrecut un week-end de vis la Casa Alexandra din Predeal. Am inchiriat-o integral pentru a-mi sarbatori ziua de nastere impreuna cu familia si prietenii. Pozele care le-am vazut pe site-ul pensiunii sunt conforme cu realitatea si chiar nu spun totul. Cand am intrat pe usa pensiunii mi-a placut tot ce am reusit sa vad dintr-o singura privire. Domnul Costel, gazda noastra, ne-a invitat sa facem "cunostinta" cu intreaga casa.

La parter este un living imens cu 2 canapele pe masura si o zona de luat masa foarte incapatoare (noi am fost 13 adulti si 4 copii), o bucatarie cu tot ce este necesar si o toaleta. La etajul 1 sunt 4 camere duble, amenajate cu mult gust, cu baie proprie. La etajul 2 sunt 2 camere duble si apartamentul pe care nu il mai descriu pentru ca a fost spus totul despre el in review-ul anterior. Fiecare baie are cada cu jacuzzi si am apreciat in mod deosebit mobilierul si bateriile din baie.

Gazda noastra a facut tot posibilul pentru a ne face sa ne simtim bine si sa nu ne lipseasca nimic.

Recomand din toata inima Casa Alexandra. Noi cu siguranta vom reveni cat de curand. In cateva cuvinte as putea descrie aceasta vila asa: eleganta, confort, stil si bun gust!

Impresii încărcate de cosminapanait80 in 16.10.2013 19:41:04

Validat / Publicat: 16.10.13 21:04:56

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cosminapanait80); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 8 voturi) nota2

@danamandache: Multumesc frumos.

[17.10.13 10:29:03]

- Safta Radu
[17.10.13 15:51:56]

@cosminapanait80: La multi ani, multe bucurii, si un vot din partea mea. Sunt in aceeasi situatie, sotia mea a implinit o varsta frumoasa pe 16 octombrie si vom sarbatori cu prietenii la munte.

[17.10.13 17:32:10]

@webmaster: Este pe partea stanga a strazii, cand vii dinspre hotelul Ski&Sky, deci vis-a vis fata de cum ati pozitionat-o acum pe harta.

Toate cele bune si va stau la dispozitie si cu alte informatii.

[17.10.13 17:41:04]

@Safta Radu: Multumesc pentru urari si La Multi Ani sotiei!

Veti sarbatori la aceasta vila? Daca da, astept parerea dumneavoastra, pe mine m-a impresionat in mod placut.

[17.10.13 18:06:56]

@cosminapanait80: multumim pentru ajutor. Am facut corectiile necesare vezi aici

- Safta Radu
[17.10.13 19:40:06]

@cosminapanait80:

Vom petrece la o pensiune din Șimon, se numeste ,,Casa dintre vai", nu cred ca are un an de cand a fost inaugurata.

Probabil ca am sa postez un review la intoarcerea acasa.

Multumesc pentru urarile adresate sotiei.

Toate cele bune!

• Destinatia perfecta pentru weekend (May.2017) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 10.08.17 de CATALIN80 din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Superb (Apr.2014) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 23.04.14 de totalconstruct din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Eleganta si comfort (Mar.2012) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 29.03.12 de adryana din BUCURESTI)