Unde mâncăm în zona Turda?

08.08.2017
Avatar adrian63
înscris/ă în 08.08.17
JUL-2017

Restaurant pensiunea Sarea-n bucate

Restaurantul Sarea-n Bucate Turda

Dragi, posibili clienti ai mai sus-amintitului restaurant, pe aceasta cale va sfatuiesc să evitati pe cat posibil sa mergeti acolo. Cu siguranta veti gasi ceva mult mai de calitate si mai ieftin in Turda.

Am venit cu toată încrederea și pe baza unor bune review-uri și cu atât mai mult am fost profund deziluzionat de ceea ce am primit. Se pare că tradiția românească nu se dezminte nici aici în sensul în care începem bine și o terminăm prost.

În speță, după o vizită la Salina Turda am venit, împreună cu familia, la mult laudatul restaurant Sare-n Bucate în speranța că voi gasi ceea ce se promite. Deși nu era foarte aglomerat, am așteptat ceva până ne-a adus cineva meniul.

Am comandat un platou taranesc. Dezamagire, toate cumparate din comert, poate sunca sa fi fost de casa, dar restul cumparate.

Au urmat doua portii de "tradționala" friptura de Turda cu cartofi "frumos rumeniti" (cum scria in meniu) si sos tartar.

Ar trebui să va fie rusine pentru ceea ce am primit. Niste piept de porc aproape uscat, cartofi pai de iti faceai rani in gura de cat erau de uscati si in loc de sos tartar surpriza... am primit ketchup. Ospatarita nu mi-a spus nimic decat in momentul in care am i-am zis ca din cunostintele mele sosul tartar ar trebui sa arate altfel. Explicatia a fost ca s-a termminat sosul tartar si mi-s-a dat sos salsa. Chiar am fost luat de prost!!! Stiu cum arata si ce gust are sosul salsa. Repet, am primit un ketchup ordinar (probabil unul din cele mai ieftine dupa gust si textura).

La toate acestea s-a adaugat faptul ca portia de snitel si cartofi pai (la fel de uscati ca ai nostri) comandati de fiul meu a uitat să o aduca. A trebuit, dupa vreo 5 minute, să ii aduc aminte ospataritei ca am comandat si snitel care a fost adus dupa alte 10 minute timp in care fiul meu a trebuit sa manace din cartofii nostri pentru ca ii era foame.

In concluzie toata aceasta aventura la "faimosul" restaurant Sare-n Bucate a fost doar o mare bataie de joc la adresa noastra ca si clienti, acompaniata cu o plata la sfarsit de aproape 200 de lei cu mult mult peste mancarea si serviciile execrabile oferite.

Inca odata se dovedeste valabilitatea zicalei "la pomul laudat sa nu te duci cu sacul". Am nesocotit acest lucru si am platit cu varf si indesat. Cu siguranta nici eu si nici cei pe care ii cunosc nu vor mai calca la aceasta locatie.

Impresii încărcate de adrian63 in 08.08.2017 11:07:34

Validat / Publicat: 08.08.17 16:10:10

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adrian63); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 4 voturi) nota2

[08.08.17 16:09:49]

@adrian63: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

pagină generată in 0.0839819908142 sec