Descoperă Thassos

DIN braila
înscris/ă în 21.06.12
JUL-2017
1500 EURO

Thassos a 2-a oara (si nu ultima)

Am plecat pentru al doilea an consecutiv in Thassos...

Da, pentru ca ne-a placut foarte mult anul trecut... Sa incepem cu inceputul si pe scurt... Anul trecut am avut cazare in Golden Beach... mai mult decat perfect, plaja, pozitia statiunii, etc...

Anul acesta nu am gasit cazare acolo si in nici o statiune din nordul insulei pentru ca ne am hotarat de pe o zi pe alta sa plecam si totul era full...

Am gasit cazare in Potos, la Alexandra beach Resort, un hotel superb, iar despre statiunea Potos pot spune ca este la fel ca celelalte de pe insula, o promenada cu taverne si cateva magazine cu suveniruri... Insa foarte departe de cele mai frumoase plaje de pe insula...

1. Porto Vathi (Marble Beach), 2. La Scala Beach... 3. Makryammos Bungalow... Astea sunt cam cele mai frumoase plaje de pe insula, si pt fitosi si pt copii si pentru toata lumea... nu este nimic sa nu iti placa in cele trei locatii, plaje superbe, ai ce sa mananci, sa bei, muzica, detoate...

In concluzie, daca mergeti in Thassos, cazarea sa fie nord-este sau nord-vest, nu departe de Limenas... sa puteti face cu masina 15 min maxim pana la plajele astea superbe... Daca veti sta in Potos, cum am stat eu, plaja este plina de pietre si sincer cam intri in depresie si iti plangi banii pe acolo...

Noi mergeam cam 50 km dus, 50 km intors zi de zi... facem cam o ora dus, o ora intors... in sudul insulei nu prea ai ce sa vezi, noi am vizitat manastirea Sf. Arhangheli Mihail si Gavril, de fapt am vizitat curtea manastirii, in manastire nu poti intra pentru ca este in reparatii, ne am bucurat ca ne am luat cate un suvenir si am facut niste poze superbe... Sper sa va fie de folos si Vacanta placuta!!

Impresii încărcate de marianaaa in 07.08.2017 16:59:28

Validat / Publicat: 07.08.17 18:12:34

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Hotel Aloe, Thassos, Golden Beach

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (marianaaa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 11 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de marianaaa? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[07.08.17 18:09:49]

Bine ai revenit după o pauză lungă:)

Anul trecut am avut cazare in Golden Beach

&

Am gasit cazare in Potos, la Alexandra beach Resort
- Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

=

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 60&ridAnt=80277

- cosminp
[07.08.17 18:19:20]

Da, plaja din Potos are ceva pietre, dar daca mai mergi cam 50 metri inspre San Antonio, vei gasi intrarea in apa mult mai buna, fara pietre.

Si asta fara sa te indepartezi de terase.

- IoanaV
[08.08.17 08:59:13]

Sunt multe plaje superbe si in sudul insulei: Tripiti, Metalia in Limenaria, San Antonio, Pefkari, Psili Amos.

- flaviana77
[08.08.17 10:42:45]

nasol, sa te duci in concediu si sa mergi 100 km pe zi, asta nu e deloc ok.

stiu ca este frumoasa insula, ca merita vazuta si cutreierata toata, dar nu as pleca de acasa in concediu si sa merg sute de km per total, plus drumul pana a ajunge pe insula etc.

e nasol asa.

pentru cine nu are o problema cu condusul, e ok, insa noi cand plecam in concediu preferam sa uitam si de masina si de tot.

Publicitate    [23.10.17 12:45:53]