ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2017
ÎNSCRIS: 10.07.11
JUL-2017

Un hotel foarte bun

Am avut un concediu minunat din toate pnctele de vedere.

Toate parerile postate, sunt adevarate, multa verdeata, f multa mancare si dulciuri, un hotel f bun pt pretul platit, spectacole bune, animatie toata ziua.

O piscina f mare pt copii mici cu topogane mici si club pt copii.

O piscina f mare pt adulti cu topogane.

Berea la draft buna.

Cafeaua la aparate, slabuta.

Distanta pana la plaja 10 min pe jos.

Singurul dezavantaj a fost caldura insuportabila si ziua si seara.

Apa marii si la piscina f calda.

O sa adaug mai multe poze pt a va da seama cat de frumos este acolo.

Trimis de praslea in 06.08.17 10:09:45
Validat / Publicat: 06.08.17 11:19:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Side, Kemer, Didim

VIZUALIZĂRI: 2800 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (praslea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.08.17 18:53:53]

Un hotel foarte vechi in care curatenia in camere si pe holuri lasa de dorit iar mirosul de statut si vechi este nelipsit.

[25.08.17 19:11:37]

@Dariu:

Dacă ai fost acolo, ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

prasleaAUTOR REVIEW
    [25.08.17 20:26:15]

Curatenia se facea zilnic si in camere si pe hol, nici pe departe sa miroasa a vechi, este un hotel relativ nou.

[25.08.17 22:34:57]

@praslea: Cred ca ati fost la alt hotel sau... fiecare cu standardele sale.

[26.08.17 08:15:06]

@Dariu: cred că ar fi mult mai util sa scrii un articol despre acest hotel, decât să notezi cu -1 un utilizator care a incercat si reusit sa-si rupa din timpul său pentru a ne informa sau pt a ne dezvalui propriile impresii! Nu este fair-play ce faci! O tii intr-una cu ale tale, fără argumente! Ce urmaresti?! Nu ai curajul sa scrii propriile-ti impresii?! Astea ar ajuta, nu ecourile!

[26.08.17 08:38:04]

@maria55: Urmaresc doar sa atrag atentia celor care citesc review ul sa nu ia teapa cum am luat eu. Din pacate urmare a acestor review uri am ajuns acolo.

Chiar daca este un efort sa scrii un review, totusi sa pui titlul, un hotel foarte bun" este o exagerare. Mirosul greu din camere si de pe holuri si curatenia facuta superficial nu pot fi trecute cu vederea chiar daca restul serviciilor exceptand curatenia sunt la un nivel bun.

[26.08.17 09:09:38]

@Dariu: am inteles!

[26.08.17 23:06:04]

@praslea: Daca vechimea de 13 ani inseamna relativ nou, atunci ai dreptate la fel ca si cu curatenia si mirosul de spital de provincie.

Pacat ca unii dintre noi pierd timpul sa citeasca si sa se bazeze pe astfel de review-uri iar apoi sa aiba asteptari nebazate pe realitate.

[26.08.17 23:46:14]

@Dariu: gresit! Ne bazăm doar pe spusele dumitale! Esti atat de credibil in tot ceea ce sustii incat imi vine sa dau in judecată agentia de la care am achizitionat sejurul! Poate-mi recuperez banii... că stii ceva?! Ai dreptate! Era naspa, era murdar, era miros de spital, era cum vrei tu, dar lasă-ne! Esti cumva pe post de "cârcotas"?! Esti vreun user valoros, credibil, cu o bogata activitate si nu te apreciez la justa-ti valoare?! Ce [***] tot intepi?! N-ai treaba?! Am mai zis! Scrie [***] impresiile proprii si gata! Vad ca stii sa scrii, stii sa te exprimi, stii multe despre acest resort! Din cărti?

Sau chiar ai fost acolo?! Eu incep sa am dubii...

Sper sa nu-mi stearga ecoul web! N-am sa "recidivez"! Dar chiar nu ma pot abtine si decat sa nu pot inchide un ochi in nosptea asta, mai bine am dpus fix ce am gandit! Haidi pa!

[27.08.17 00:24:14]

@maria55: Maria, nu te 'nerva, nu merită.

Cel căruia i te adresezi e dintr-o categorie mai aparte - cei care se cred *unici* deținători ai ”realității” - vezi mai sus afirmația-i atât de categorică că parcă-i scrisă de... un alt user, deja ”consacrat” ca ”unic deținător al realității” :-) — vezi, de exemplu, aici]

Odată ce realizezi această ”unicitate”, vei realiza și că... n-ai cu cine. Genul acesta... mereu odihniți, vorba aia — o ține până/n pânzele albe .

[27.08.17 10:11:07]

@Dariu:

Combate ideea nu persoana! Jignirile nu sunt permise pe acest site.

Pentru ecoul tău anterior, şters de către noi, ai primit un avertisment.

Reiterez invitaţia de a scrie propriul articol în urma experienţei de la Crystal Paraiso.

[27.08.17 10:20:43]

@webmaster45: Imi place ca ecoul ei plin de dracuieli l-ai lasat, desi chiar si ea credea ca il vei sterge

Ramai cu ea - specialista in Antalya -intrucat parearea mea formata la peste 20 de hoteluri din aceasta zona nu are ce cauta pe acest site.

Momentan sunt chiar la Crystal Paraiso din cauza review urilor acestor, consilieri pe Turcia" care merg la hoteluri slabe (dupa buget) si li se pare ca au ajuns in rai.

PS A fost ultima postare pe acest site, puteti sa o stergeti dupa ce o cititi, ca de altfel si celelalte ecouri ale mele care au vrut sa fie o atentionare pentru cei ce cred in review. urile postate.

O zi buna!

[27.08.17 10:43:38]

@Dariu:

care merg la hoteluri slabe (dupa buget) si li se pare ca au ajuns in rai

Nu e nimic rău în a avea bugete mai mici, de a alege la hoteluri care sunt destinate turiștilor cu astfel de bugete. Și, evident, nimic condamnabil că ”se simt ca în rai” - hotelul oferă (aproape) tot ce trebuie, turiștilor de ACEST buget, să se simtă astfel.

„Rău” este ca un turist obișnuit cu alte hoteluri (de bugete ”high”, lol) să aleagă un astfel de hotel (de buget mic), așteptându-se să se simtă la la celelalte, unde a plătit (mult) mai mult.

Rău - și mai ales deplasat - este să te crezi ”deținătorul absolut al unicei realități” și să spui ”eu știu mai bine cum e (singura) realitate, nu e așa cum spun (toți) ceilalți”.

În mod evident, alegerea de către tine - un turist cu ”ștacheta” mult mai sus (se pare) - a acestui hotel a fost o greșeală, ca să nu spun o prostie. Tu ești supărat, de fapt, pe tine, c-aui făcut această alegere fără să ții cont de prețul simțitor mai mic.

Ar trebui să-ți asumi această greșeală - dacă nu te-ai simțit bine aici, vina este MULT mai degrabă a a ta și nu celor care chiar s-au simțit bine aici (pentru că au ales un hotel potrivit lor) și au recomandat hotelul...

[27.08.17 10:50:23]

@Dariu: și apropo, dacă ai fi solicitat sfatul unui consilier (onorific) AFA pe Turcia - al oricui, nu neapărat a mea - FOARTE probabil ți-ar fi fi făcut o altă recomandarare - și nu Crystal Verde. Ori, dacă „împrejurările” (bugetul crt sau alte cauze) îți ”impuneau” să rămâi totuși pe Paraiso Verde, te-ar fi ajutat să ai așteptări REALISTE, adaptate experienței tale turistice și termenelor de comparație avute, care nu ți-ar mai fi „stricat vacanța”...

Recomandările nu se fac ”universal” - depind FOARTE mult de ”tipul de turist”, de experiența sa, de termenele de comparație pe care le are, de bugetul ”standard” pe care-l alocă de obicei unei asemenea vacnțe etc.

[27.08.17 11:11:11]

@maria55:

Mai multă atenţie la limbajul folosit, te rog!

Ecoul tău a fost editat.

[27.08.17 11:12:55]

@webmaster45: ????

[27.08.17 11:20:06]

@tm67bru:

ce aberatii. Adica chestia asta cu turismul e ca matematica, nu are cum sa nu iti iasa ecuatia? Vai, vai, vai...

[27.08.17 11:26:55]

@rentea: ca să te citez

de ce nu iti vezi tu de treaba, amice? Te mananca in... ?

Ecou șters, offtopic. ”Amabilitățile” și limbajul ”elevat” - rogu-te ”etalează-ți-le” în conversații private cu destinatarul intenționat.

[27.08.17 11:30:29]

@rentea: iacă se „devoală” și celălalt ”unic deținător al (singurei) realități”...

Ce să zic? Hmmm... citez „un classic în viață”: Haidi pa. :-)

[27.08.17 11:30:33]

@webmasterX: pai nu vreau sa discut cu acesta. Niciodata. Si nu vreau sa ma pomeneasca in nicio discutie. Va cer ceva exagerat? Credeti ca puteti aranja acest lucru de minim bun simt?

Individul a mentionat numele meu si v am rugat sa il stergeti.

[27.08.17 11:34:29]

@rentea: Eu nu văd „bun simț”, ci cenzură, în ceea ce soliciți.

Atâta timp cât respectă Regulamentul, orice utilizator își poate exprima părerile pe sait, despre orice subiect ”on-topic”.

[27.08.17 11:38:15]

@webmasterX: corect, dar eu nu vreau sa imi mentioneze numele si sa faca referiri la articolele mele pt ca stiu ca o face in scop denigrator si de atac la persoana. Mi se pare o solicitare rezonabila. Nu e normal sa incurajati un comportament gen hartuire din partea acestui user. Asta daca e chiar un user si nu altcineva "mai cu pile".

[27.08.17 11:44:41]

@rentea: eu văd că acel user ți-a votat pozitiv intervențiile pe care le-a considerat utile și te-a contrazis acolo unde a considerat că ”o iei peste câmp”.

Va trebui să te resemnezi și să accepți ca „rezonabil” că utilizatorii te pot și critica atunci când ai consideră că e cazul // atâta vreme cât, repet, criticile respectă Regulamentul.

[27.08.17 11:49:10]

@webmasterX: ok, pot sa duc si eu un astfel de comportament. Daca voua vi se pare ok... atunci asa e bine, sa ne atacam la persoana, precum a facut-o in aceasta linie de comentarii. Sau poate vi se pare ca a combatut vreo idee de-a mea aici.

prasleaAUTOR REVIEW
    [27.08.17 18:11:22]

Eu am mentionat ca la pretul platit am primit mult mai mult.

Repet, hotelul este curat, fara mirosuri rele si pt ca grupului nostru ne-a placut nu trbuie sa existe jigniri la adresa noastra in legatura cu standardele noastre.

Daca dadeam cu 1000 e mai mult, aveam alte standade.

Oricum noi ne- am simtit f bine, spectacolele f bune, mancare la fel.

Un resort nu sta doar in cazare, conteaza si celelalte beneficii.

Multumesc.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [27.08.17 18:26:43]

@praslea: Asa este!! Crystal Paraiso este un hotel foarte bun pentru categoria sa de pret. Cine crede ca a facut afacerea vietii, plateste jumatate fata de Delphin, de exemplu si crede ca o sa fie la fel, ca doar ambele sunt de 5*, se inseala amarnic si isi merita soarta.

Dariu, maria55, praslea, rentea
    Alte impresii din această RUBRICĂCrystal Paraiso Verde Hotel [Bogazkent]: