ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.04.2010
DIN: Galati
ÎNSCRIS: 01.04.10
OCT-2009
4+2 copii AD. + 8 luni+6 ani COPII

CASA RUSTIC / Atmosfera placuta.

Am luat pranzul 2 familii la terasa situata in spatele restaurantului unde au amenajata o mini cascada si un bazin cu pesti exotici de diferite dimensiuni.

Comenzile au fost prompte iar mancarea buna.

P. S. - Singurul lucru de luat in calcul este faptul ca au in meniu preturile trecute per/100 g produs... in consecinta nu vei sti exact cat va costa o pastrama de oaie... in functie de gramaj.

Recomand.

NOTA WM6 - adaugat completarile autorului:

La felul intai eu am servit ciorba de burta iar sotia ciorba de pui; ambele au ajuns calde si cu patrunjel proaspat deasupra.

Intre felul intai si fripturi (ca de! suntem o familie de gurmanzi) am mai comandat chifle deoarece erau proaspete si s-au terminat rapid.

Felul doi: carne de oaie inabusita la tigaie, sotia o tochitura moldoveneasca.

Felul meu: mie mi s-a parut destul de buna carnea, sotia m-a contrazis afirmand ca i s-a parut cam tare iar tochitura buna.

Desert: eu clatite cu inghetata si ciocolata calda, ea nimic + totul condimentat in tot acest timp cu niste bere rece.

Ospatareala a fost in grafic - fara a excela.

Plusuri: curatenie, bucataria receptiva la cereri care nu se gaseau in meniu (ceea ce a comandat familia care a luat pranzul cu noi), bazinul plin cu pesti si mini cascada artificiala pe placul copiilor, liniste si intimitate.

In timp sper sa reusesc sa relatez cat mai la subiect pentru a nu da nastere la discutii.

Nu obisnuiesc sa fac poze in localurile unde merg... dar o sa ma ocup.

Trimis de avram2aa5 in 01.04.10 15:39:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 4567 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (avram2aa5); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

[01.04.10 15:55:49]

si totusi... care este restaurantul pe care ni-l recomanzi?

[01.04.10 16:00:38]

pai.. nu vezi? e vorba despre terasa din spatele restaurantului! ce-i asa greu?!

doar e 1 aprilie!!!

mama de baieti
[01.04.10 16:23:46]

Uite, mah...ca scrie intr-o poza.

Diesel - restaurant terasa

Se face intrarea prin padure, si ajungi la lac...

Hai ca-i simplu!

Mie mi-a placut review-ul...scurt si la obiect!

Foarte scurt!!

[01.04.10 16:26:27]

da, da' vezi ca aia e poza altcuiva, de la alta masa... aaaa... carciuma...

mama de baieti
[01.04.10 16:27:40]

avram2aa5AUTOR REVIEW
[01.04.10 16:37:32]

Scuze catre dragos si web master era vorba despre Casa Rustic situata pe Valea Oltului, in Dr. Taberei sector 6 Bucuresti.

magdalena
[01.04.10 16:51:57]

Ar trebui modificat titlul pana la urma, sa se inteleaga care e restaurantul cu pricina. Cam succint, intr-adevar...

Mama de baieti, vezi ca pozele sunt ale altui user cu privire la alt restaurant....

webmasterXY*
[01.04.10 17:19:11]

@ avram2aa5 poate iti gasesti timp sa ne dai mai multe detalii despre acest restaurant si experienta ta traita acolo.

O poti face prin intermediul ecourilor si noi le vom adauga la review.

Pana atunci, prezentul review este retras din concurs, necalificandu-se pentru participare datorita saraciei in detalii.

[01.04.10 17:21:12]

completat denumirea restaurantului in titlu.

avram2aa5AUTOR REVIEW
[01.04.10 18:19:05]

Continuare (la cererea forumistilor).

NOTA WM6 - am decupat textul ecoului si l-am adaugat impresiilor.

Nu obisnuiesc sa fac poze in localurile unde merg... dar o sa ma ocup.

[01.04.10 18:32:22]

avram, desi suntem mai multi care 'comentam' pe aici, nu este tocmai un forum; e "ceva in plus". incercam sa scoatem si ultima picatura de informatie, astfel incat un cititor nou, care intra aici sa afle date despre un anumit loc (fie acesta oras, unitate de cazare sau alimentatie publica) sa poata pleca multumit pe deplin.

pepsi70ro
[01.04.10 19:03:34]

@avram2aa5 intai de toate bine ai venit printre noi, apoi sunt convins ca inainte sa scrii cateva impresii/fraze ai citit si alte review-uri ale altor utilizatori ai acestui site. Ti-ai dat probabil seama ca informatia este foarte apreciata, pe baza ei ne putem face/desface planuri de calatorie.

Chestia cu "Nu obisnuiesc sa fac poze in localurile unde merg... dar o sa ma ocup" mi se pare oarecum spusa la misto.

Nu cred ca asta a fost intentia ta, de aceea, prieteneste iti recomand sa citesti cateva impresii despre restaurante cu sau fara poze, nu te obliga nimeni sa faci poze, dar cel putin ofera o idee asupra restaurantului respectiv.

Sper sa nu se supere vreun webmaster ca am fost putin mai aspru cu tine si sa ma penalizeze ( e Joia Mare) dar eu sincer cred ca poti scrie mult mai mult decat atat, si cu siguranta foarte apreciat!

webmasterXY*
[01.04.10 19:18:12]

@pepsi, nimeni nu te penalizeaza, eu personal apreciez tenacitatea cu care ii stimulezi pe noii veniti sa scrie la un nivel calitativ mai inalt, si noul nostru coleg va intelege ca aceste mici critici sunt cu caracter constructiv in dorinta de a -i ajuta pe acei care vor sa afle amanunte despre anumite locatii sa se edifice dupa o vizita pe acest site.

@avram2aa5, si eu sunt de parere ca se poate mai bine, sunt ferm convins ca dupa o" rasfoire " mai atenta a paginilor acestui site vei intelege care sunt asteptarile cititorilor si ne vei incanta cu review-uri care iti vor aduce si aprecierea celorlalti. pana atunci iti uram bun venit!

magdalena
[01.04.10 22:30:18]

Daca e sa il stimulam pe avram si pentru efortul depus in completarea impresiilor, permiteti-mi sa ii acord niste puncte acum in preajma sarbatorilor!

Daca sjung in Drumul Taberei o sa calc si eu restaurantul, de curiozitate.

julia preda
[04.02.14 10:05:49]

Se promite una, alta si in ziua evenimentului se trezesc ca nu au paine, nu au ospatari, nu a fost secretara, mancarea gatita prea putin (pane) sau prea mult (legume) si lista poate continua. nu imi place si nu recomand

[04.02.14 10:19:12]

@julia preda: te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

avram2aa5, julia preda, magdalena, mama de baieti
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: