ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2016
DIN: Galaţi
ÎNSCRIS: 07.07.12
SEP-2016

Al doilea an la Viva... cu siguranta nu ultimul

Am venit pentru cel de-al doilea an la Viva Club HVD. Desi initial aveam rezervare in alta parte, am considerat ca cel mai bine sa mergem unde cunoastem si am fost multumiti. Anul acesta am avut si soacra cu noi, deci am fost 3 adulti si un copil de 2.5 ani. Am optat de data aceasta pentru o camera standard in regim single si una superior. Pret total 693 de euro pentru 3 nopti

Impresii generale am scris anul trecut aici asa ca in acest review ma voi axa pe diferentele observate.

1. Drumul

Am plecat pe drumul pe care ne-am intors anul trecut, prin Balchik. Foarte liber si bun drumul desi localitatile au acele limitatoare de viteza de care povesteam anul trecut total nesemnalizate. Deci in localitati mergeti cu mare grija.

2. Checkin-ul

Am ajuns la hotel in jurul orei 13. Am fost intrebati daca, avand in vedere ca suntem o familie, nu am vrea sa optam pentru un apartament. Am vazut apartamentul care de fapt reprezinta doua camere standard unite printr-o usa. Noi avand o camera standard si una superior, ni s-a parut fara sens sa platim acelasi pret pentru doua camere standard doar pentru faptul ca sunt unite. Asa ca am zis sa luam totusi camerele initiale. Am avut camerele 525 si 211. Dupa checkin ni s-a dat cate un cocktail si ne-a ajutat un bellboy cu bagajele

3. Camera

Camera dubla superior este absolut superba. O recomand din suflet tuturor famiilor cu copii. Aveti 2 paturi de o persoana sau unul dublu si o canapea extensibila foarte confortabila si lata aproape cat un pat dublu. Balconul foarte mare. Papuci si halate nu am avut insa nici anul acesta. Un mare plus la tipul asta de camera e ca are 2 bai

MINUSURI:

In camera superior am avut aparat de aer conditionat clasic si desi il setam sa nu bata aerul in jos, cumva se schimba singur si il mai gaseam cu paletele orientat in jos. Cel pe care l-am avut in camera standard a fost mai ok.

Pe balcon spatiul dintre balustrada si perete era destul de mare (o eroare de montaj probabil) dar un copil poate incapea cu usurinta pe acolo. Voi reveni cu fotografii

Muzica si in acest an foarte tare pana la orele 23. Anul viitor cu siguranta luam o camera cu vedere la parc

Un mare PLUS fata de anul trecut: s-a rezolvat problema internetului, acum nu te mai conectezi cu parola si merge foarte bine.

4. Plaja

Shuttle bus-ul functioneaza dupa acelasi program ca si anul trecut dar au inlocuit microbuzul cu un autobuz. Dezavantajul e ca nu exista aer conditionat in el dar e mult mai incapator. Si pe plaja privata au facut schimbari, au inlocuit umbrelele rupte si au mutat bucata de plaja alocata hotelului mai aproape de apa. Practic intre aceasta si apa mai sunt un rand de sezlonguri cu plata si un rand de cearsafuri.

5. Hotelul

Acelasi ca anul trecut, nu au facut mari schimbari. Au refacut locul de joaca pentru copii, acum e mult mai mare. In rest nu s-a schimbat nimic.

Noi cu siguranta vom reveni si anul viitor :)

Trimis de Wildhoney in 02.09.16 23:06:51
Validat / Publicat: 02.09.16 23:37:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3098 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Wildhoney); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster39 [02.09.16 23:12:37] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 81&ridAnt=73120

andreieu [03.09.16 19:29:02] »

@Wildhoney: Felicitări pentru cea de-a doua vacanță petrecută la Viva! Într-adevăr, prețurile au mai crescut față de anul trecut dar mă bucur că păstrează ștacheta sus!

Sunt entuziasmat de faptul că și-au impus și au reușit să aducă îmbunătățiri minore, devenind astfel perfecți. Viva este singurul hotel care m-a lăsat perplex, m-a fascinat din toate punctele de vedere și merită o atenție deosebită, mai ales că vara aceasta, multe hoteluri de pe litoralul bulgăresc au decăzut. Viva se definește prin servicii de cea mai mare clasă, lux și respect față de turist.

Amintirile de anul trecut râmân și fac dintr-o vacanță, cel mai impozant periplu de până acum! Să ne auzim cu bine!

andreieu
    Alte impresii din această RUBRICĂHVD Viva Club Hotel: