ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2016
AUG-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 5 ȘI 3

Aşa şi aşa

PLUSURI:

Hotelul este nou și are mobilă noua.

În minibar găsești apă și suc, ce se oferă gratuit.

Deși nu are plajă proprie, hotelul are șezlonguri și restaurant pe plajă, iar pentru un acces facil la plajă pune la dispoziție un autobuz, care circulă cam la 30 de minute spre și dinspre plajă.

Mâncarea a fost variată și găseai ce să mănânci. Aveau grătar, salate, paste, cartofi prăjiți/copți, orez, legume la grătar. Prăjiturile turcești erau delicioase.

Program de divertisment ok.

WIFI în tot hotelul și merge destul de bine.

MINUSURI:

Cameră: În cameră nu ni s-a făcut curățenie zilnic, ventilatorul de la baie era nefuncțional, camerele aveau pereții de foiță (puteam auzi bancurile cu cămile, ale vecinelor românce, la ora 2 dimineața și cum trăgeau vecinele apa la WC de aveai senzația că sunt la tine în baie), cabina de duș era foarte prost izolată, astfel încât apa băltea pe lângă WC și în tot sejurul a fost ștearsă o singură dată.

Mâncarea: sosurile, aperitivele și alte boluri (printre care și mierea) nu aveau etichetă, așa că n-am riscat să mâncăm sau să dăm copiilor. Cănile de ceai erau foarte puține și după ce se terminau nu mai aduceau altele. Am avut ghinionul de a nimeri și căni murdare. Anumite preparate dulci, aflate în boluri mici, nu mai erau înlocuite după ce se terminau (ex. budinci, orez cu lapte). Erau foarte multe prăjituri făcute din pandișpan însiropat: galben, roz, verde și o grămadă de prăjituri cu griș, de genul blat de cacao cu griș deasupra=prăjitură, clătitele ce rămâneau de la micul dejun erau tăiate și șprițate cu frișcă+ topping=altă prăjitură.

Restaurantul: neîncăpător pentru mulțimea de clienți, dacă nu veneai la deschiderea lui riscai să nu găsești masă, chelnerii nu făceau față să debaraseze mesele și să le curețe, astfel că, în câteva zile am debarasat noi și am curățat după cei ce s-au ridicat de la masă (da, ajunsesem la 13.30 și masa începea la 12.30).

Piscina: șezlongurile erau ocupate de prosoape pe care nu le colecta nimeni (exista anunț că ele se colectează de către angajații hotelului între 8.30-10.00) sau nu le revendicau clienții decât după prânz... astfel că dacă mergeai dimineața la plajă, după-amiază aveai GHINION!

Toboganele existau... dar funcționau după program... adică nu aveau apă tot timpul, ci aprox. 10-12 și 14-16 (în informarea hotelului era trecută doar perioada 14-16.

Băuturi: deși pachetul era UAI, băuturile străine erau cu plată...

Seara a la carte: am nimerit seara italienească. Mâncarea a fost proastă și am considerat că am fi fost mai câștigați dacă am fi mers la restaurantul normal.

Cartela de la cameră s-a stricat inexplicabil și a trebuit să mergem la recepție să-i rescrie codul (nu eram singurii. La un alt incident cu recepția, când am stat acolo cam 15-20 min, a venit un client de 2 ori ca să-i rescrie cartela, deoarece nu poate intra în cameră).

Trimis de ioana1101 in 21.08.16 18:23:18
Validat / Publicat: 21.08.16 18:55:00
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3390 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioana1101); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.08.16 18:52:08]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 92&ridAnt=72468

vali_bob
[19.07.17 12:19:52]

@ioana1101:

Se pare ca am fost in aceeasi perioada dar fiecare a vazut altceva. Eu compar cu hotelurile de pe Litoralul romanesc!

Conditiile din camere de la plus (Turcia) la minus (Ro)

La masa nu aveai masa retinuta (Ro) dar puteai sa mergi cu farfuriile oriunde, inclusiv afara la terasa de la piscina. (Turc). Nu era un meniu unic, minim, limitat ca portie (Ro), ci puteai sa servesti in fiecare zi altceva, orice doreai si oricat doreai (Turc)

Baruri in interior, pe terasa exterioara la piscina plus pe plaja proprie un bar cu terasa, cu gustari, sucuri, ape, bere, vin, votca, etc (Turc)

Am uitat sa mentionez ca la parter primeai de persoana cate un prosop mare de plaja in fiecare dimineata doar lasandu-l pe cel folosit!

Bauturile straine NU ERAU cu plata, la niciunul din cele 6 baruri! Erau turiste rusoaice care cereau fiecare odata cate 4 pahare de votca, whisky ori coniac si nu comenta nici un barman. Si eu am comandat cate unul si am fost servit prompt!

Asternuturile se schimbau la doua zile dar daca solicitai ti le schimba zilnic!

Sezlongurile si umbrelele nu erau cu plata ca in Ro sau ca in Bulgaria si nu puteai sa ai pretentie sa ajungi la ora 10 si sa gasesti garantat 4 sezlonguri libere!

Autobuzele circulau la 10 minute spre localitatile vecine si era suficient sa ridici mana si opreau sa te ia si intre statii!

Toti erau amabili in zona. Am lasat o sacosa cu cumparaturi intr-unul din magazinele din Bazaruri si am uitat de ea, am venit a doua zi si mi-a dat-o intacta, asa cum asezasem cumparaturile in ea! Faceti asta in Ro!!!

Posibil ca ati vazut doar partea negativa, avand si copii pe cap! Cautati sa va bucurati intotdeauna de ceea ce este in plus fata de Ro! Anul acesta voi merge tot in Turcia si tot la all-inclusive, sa ma simt persoana respectata!

adiso8
[04.01.18 19:11:22]

@ioana1101: Buna,

Pana la urma hotelul are plaja privata, avand in vedere ca are bar pe plaja si sezlonguri?

(Deși nu are plajă proprie, hotelul are șezlonguri și restaurant pe plajă.)

adiso8, vali_bob
Alte impresii din această RUBRICĂPort River Hotel & Spa [Titreyengol]: