ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2016

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit

Un sejur mizerabil

Mergem in Bulgaria, la mare, cate o saptamana in fiecare an in ultimii 6 ani de zile.

Asa ceva nu am vazut. Ori am nimerit hotelul prost anul acesta, ori starea este generala in Bulgaria ultimilor ani. Uitandu-ma la impresiile de anul trecut am luat decizia sa aleg acest hotel, insa anul acesta a curs cu impresii din ce in ce mai proaste iar sejurul nostru se apropia. Am vorbit la agentie, ca am citit pe AFA, ca e focar de infectie, agentia ne-a spus ca nu are cunostinta si nu ar fi probleme cu hotelul, astfel am plecat desi cu inima stransa.

Am ajuns cu putin dupa ora 14, ne-a cazat destul de repede dar bratari nu ni s-au dat. Si noi am ales camera renovata, cica in partea renovata a hotelului. Nu mi-am dat seama care era zona nerenovata, am fost in aripa cealalta a hotelului si mocheta de pe hol parca era mai noua si mai curata decat cea din aripa noastra care era infecta.

Camera destul de spatioasa cu o baie mare, hai treaca- mearga, parca ar arata bine, dar cearceaful de pe pat era negru si foarte vechi, zgaraia pielea cand te asezai pe el. Am rezolvat problema cearceafului pentru ca cel de invelit era mai acatarii si l-am pus peste. Prosoapele ce sa mai zic negre si vechi.

Am nimerit deasupra intrarii in hotel, am zis asezare super, nu e la piscina unde e galagie. Dar de unde, seara se auzea galagia de pe strada, se tipa foarte tare, si un zgomot de fond, cred ca de la instalatia de aer conditionat din hotel, nu prea am dormit, ce sa zic. Dupa ce am facut inspectia si carat bagaje, hai sa cersim bratarile. Am avut ceva probleme cu nenea care ne-a condus in camera si la parcare, pentru ca nu intelegea nici o limba, a trebuit sa-i scriem pe hartie cate zile stam pentru parcare.

Parcarea nu prea departe de hotel 9 leva/zi, am gasit un loc destul de bun.

Personalul este sub orice critica, nu am vazut asa ceva si m-am plimbat destul prin lume. Ni s-au dat bratarile, zic hai sa cautam ceva de ciugulit ca ni-e foame. Intre orele 16-17 se ofera pizza, o mizerie, si prajituri, au fost niste fursecuri destul de bunicele, se puteau manca. Primul contact cu vesela care era toata ciobita, crapata si nu curatata prea bine.

Restaurantul era sub orice critica, acolo toata lumea alerga dupa mancare. Dimineata se deschidea la ora 8, destul de tarziu pentru a merge la plaja, si toata lumea astepta deschiderea, cand se deschidea usa turistii alergau dupa mancare, se facea o coada de te lipseai sa mai mananci.

Mancarea se oferea doar dintr-un singur loc al restaurantului si se forma coada, aceasi vesela ciobita si crapata. Daca s-ar fi extins oferirea mancarii din mai multe locuri cred ca ar fi stat mai bine, managementul hotelului este la pamant. Cand se aducea o tava de pepeni sareau toti pe ea si nu mai prindeai nimic, la fel si la prajituri care erau mizerabile. Totul se dadea cate putin si cu economie, in felul acesta turistii isi umpleau mesele care ramaneau pline si se facea risipa mai mare.

M-am simtit umilita in acest sejur, parca cerseam mancare, am simtit un fel de sfidare din partea conducerii acestui hotel, poate a fost o lectie pentru cei lacomi care fac risipa, nu stiu ce sa cred.

Ceea ce este cert, nu mai calc in Sunny Beach niciodata. Statiunea este mizerabila si infecta.

De acest hotel ce sa mai zic ma mir ca are autorizatie de functionare. Sunt sigura ca nu mai calc pe acolo.

Trimis de red200 in 07.08.16 20:15:49
Validat / Publicat: 07.08.16 20:35:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur - Astera, Park Golden Beach Constantin si Elena - Grand Hotel Varna Sunny Beach- Mena Palace Pomorie - Festa Pomorie Nessebar -Sol Nessebar Mare

VIZUALIZĂRI: 1038 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (red200); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja plina de alge

[07.08.16 20:31:55]

@red200: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 85&ridAnt=71611

Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur - Astera, Park Golden Beach Constantin si Elena - Grand Hotel Varna Sunny Beach- Mena Palace Pomorie - Festa Pomorie Nessebar -Sol Nessebar Mare

Alte destinații turistice prin care a fost: Austria (Viena), Franta (Paris, Strasbourg, Chamonix), Croatia, Italia (Venetia), Spania (Costa Brava, Mallorca, Barcelona)

Ne-am bucura să putem citi impresiile măcar din o parte a locurilor menţionate, scrise ca articol (review) nou.

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a acestor destinaţii.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

red200AUTOR REVIEW
[07.08.16 20:52:40]

@webmasterX - E cam tarziu sa scriu despre aceste locuri vizitate, promit ca de acum sa scriu. Din 20 august vom vizita Serbia, Muntenegru si Croatia in sud.

red200
Alte impresii din această RUBRICĂSun Palace Hotel: